Zobrazují se příspěvky se štítkemčlánek. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemčlánek. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 14. srpna 2014

Letní objevování pivovarů #3 | Faltus (Česká Třebová)

Jízdenka z Pardubic do Brna měla tu výhodu, že jsme mohli přesednout v České Třebové. Tak jsme využili příležitosti a navštívili jsme zdejší restaurační pivovar Faltus, který je z vlaku pár minut chůze. Nachází se v malebné uličce a vevnitř je pěkně a čistě zařízený v takovém tom klasickém "dřevo/kachličky stylu" s mnoha místy k sezení. Při pohledu na nabídku na stole jsme se zaradovali nad tím, kolik můžeme ochutnat piv. Nakonec se ukázalo, že jich v jeden okamžik tolik na čepu nemají. Ochutnali jsme ale:

Kohout 10% světlý ležák To byla lehká, kvasnicová a velmi pitelná kvasnicová desítka. Na žízeň posloužila dobře.  6/10


Českotřebovská pšenka 11% Taková průměrně výrazná pšenice, docela kořeněná, pila se dobře (ale nenapadlo nás říct, že chceme bez citronu). 5/10


Red ale Milota 11% Chmelově ovocná a hlavně citrusová vůně, ovocná a docela hořká chuť, jemně nižší říz, osvěžující! 7/10

A na závěr silný Miroslav IPA 17% To byla docela sladová, sladká a ovocná bomba. S menší hořkostí a vyšší plností výborné pivo na ucucávání. Škoda, že jsme spěchali na vlak a museli ho vypít trochu rychleji.


Z toho, co jsme ochutnali, můžu v klidu označit Faltus za pivovar s povedenou produkcí. V restauraci bylo příjemně a docela mě mrzí, že jsme zrovna nepotkali třeba Kryštofa, tedy silnější stout. Tak třeba zas někdy.
 
 

středa 23. července 2014

Letní objevování pivovarů #1 | Clock | (Potštejn)

Pivovar Clock vznikl velice nedávno rekonstrukcí jednoho z domů ve vesnici Potštejn kousek od Rychnova. Je to pivovar restaurační, takže jsme si na jejich pivě mohli pochutnat v hospodě, kde je uvnitř navíc výhled přímo na dvě varny. Interiér na mě působil velice sympaticky. Na stěnách byly obrazy reprezentující různá piva. Vnitřek byl nekuřácký, na zahrádce ležely po stolech popelníky. Bohužel v den naší návštěvy byly na čepu jen dvě piva z obvyklých pěti, respektive to třetí se narazilo v průběhu (přišli jsme o světlou spodně kvašenou desítku a jedenáctku weizenbier).

Prvním ochutnaným pivem byl 12% polotmavý ležák Maid. Měl lehce nadprůměrnou kroužkující pěnu, klasickou měděnou barvu a velmi sladovou vůni. Zase jedno z piv, které mi připomínalo čerstvě otevřený pytel s mnichovským sladem. Kromě sladu bylo jemně hořké a jisté chmelové aroma tam člověk našel taky. Pro mě ale sladová bomba :) 7/10


Jelikož nebylo ještě na čepu nic jiného, druhý pán na holení byl 14% red ale Twist. To už byla jiná paráda! Vůně oslnivě ovocná (grepy a ostatní citrusy), chmelově kořenitá, celkově správně navoněný ejl. Po napití se k té vší ovocnosti s plnějším tělem objevila vyšší hořkost a já litoval, že jsem si nedal celý půllitr. 9/10


Pak se na nás usmálo štěstí, protože se otevřela další pípa s 12% světlým ejlem Clock. To byla taková normální APA. Docela dost kvasnicová, jemně chmelové ovocné tóny a průměrná ejlová hořkost. Na letní žízeň ideálka. (Takže tím by se bývalo vyplatilo začít) 6/10



K jídlu bylo možné si objednat například chleby s pomazánkou nebo nakládaný hermelín a podobné studené klasiky. Dokonce bylo něco i pro milovníky sladkého, Barča si objednala cheesecake a moc jí chutnal. Celkově Clock hodnotím velmi pozitivně (až na to, že byli tak "vypití") a mrzí mě, že kvůli špatné dostupnosti z Brna se do něho asi úplně často vracet nebudu.