Zobrazují se příspěvky se štítkempřechutnáno. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkempřechutnáno. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 3. června 2013

Nomád AK-47 Kalašnikov český ale

Strašně se mi líbí, jak je název spojený s vlastnostmi piva, to je opravdu geniální nápad :) Ale pivo samo o sobě tak úžasné není. Má krásnou barvu i kroužkující pěnu, nicméně dost nevýraznou vůni. Ta by se dala snad popsat jako velmi jemně karamelová, s určitou zemitostí a... borovicemi? Možná. Tělo je malinko mdlé, se středním až nižším řízem, náznaky zemitosti, borovic, karamelu a samozřejmě hořkosti. Doznívání hořké, s pryskyřičnými tóny a na konci jakoby s pražeností, ale u té teda nevím, kde by se tam mohla vzít. Rozhodně zajímavý kousek, ale jaksi méně pitelný. No, nemůžeme mít Nomádům za zlé, že nemají všechna piva úplně skvělá ;)

Moje subjektivní hodnocení: 6/10

Aktualizace srpen 2013:
Další várka byla o poznání vydařenější. Více aromatická, tělo plnější a ovocné, na pozadí velmi příjemné zemité a kořeněné tóny. Tohle už je pro mě na 8/10.


středa 1. května 2013

Maisel's Weisse Original

12.11.2013
Neprůhledně zlatá až slámová barva se sametovou a vysokou pěnou. Opadává pozvolna, kroužkuje a drží na hladině. Vůně je i přes vrstvu pěnu velmi výrazná a příjemná. Jako z učebnice německého weizenu, banánová a hřebíčková. Chuť je rovněž výrazná, s vystupující sladovou banánovou složkou, jemně nakyslá. Po tomto vjemu nadchází další banánová sladkost a nástup kořenitosti, jenž se mísí s ovocem v doznování. Top německý Weizen.

Hodnocení zůstává, jen jsem ho trochu popsal :)

30.6.2013
Dokonalá pšenice. Top notch. Všechno! Vůně, pěna, chuť... Banány, citrusy, hřebíčky, jablka, kroužky. Podporující říz. Nebezpečná pitelnost. ANO!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10




úterý 30. dubna 2013

Radniční pivovar Jihlava Jiskra (2 hodnocení)

  • Radniční pivovar Jihlava
  • american pale ale
  • 10 % extraktu původní mladiny
  • 4,1 % alkoholu
  • chmely Cascade a Chinook (oba jů es ej)
  • hořkost 60 IBU
  • 0,5 l za 38 Kč U Alberta
30.4.2013
Na Jiskru jsem se hodně těšil a možná jsem měl příliš velká očekávání. Pěna není úplně nejstabilnější, ale jemně kroužkuje. Vůně je hodně citrusová, trochu do limetky a jakoby z ní byla cítit hořkost, která na vás přijde po napití. To tedy kromě hořkosti vyleze trocha dalších citrusů (za mě hlavně ty limetky, citrony) a ke konci přijde neskutečná porce kvasnic, v jejichž duchu probíhá doznívání. Právě tato část mě docela zklamala, protože jsem čekal spíše chmelově hořký závěr. Nicméně i přes tuto skutečnost je pivo opravdu lehké, deset stupňů je poznat a pitelnost je i přes kvasnicové hody na konci dosti dobrá.

Moje subjektivní hodnocení: 7,25/10


17.7.2013
Tak tahle várka je úplně o něčem jiném. Pěna po dvou minutách spadla asi o dva milimetry a celou dobu parádně kroužkovala. Vůně mě okamžitě praštila do nosu. Velmi citrusová, hned jsem poznal chmelení keskejdem. Opravdu krásně ovocná a je v ní cítit ona chmelová kořenitost, která značí, že se na vás chystá velká hořkost po napití. Ta opravdu přichází, je velmi suchá a s ní další vlna exotického džusu. V doznívání byla nyní konečně mnou očekávaná brutální suchá hořkost a zase citrusy. TOHLE je pro mě nejlepší letní ejl.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10