Zobrazují se příspěvky se štítkembelgie. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkembelgie. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 20. října 2014

Chimay White

  • Pivovar Chimay (Belgie, trapistický)
  • belgian strong ale (tripel)
  • 8 % alkoholu
  • 0,33 l z Pivních klenotů
Stále piju zajímavá a nová piva, jen jsem nějak zanevřel na ono "chlubení se na blogu". Jsem zpátky. Snad.
 Oranžový, zakalený ejl. Pěna je patřičně hustá a objemná, jak se na tato belgická piva sluší. Přes pěnu vystupuje ovocná vůně, s tóny koření i kvasnic. Po čase i mírná lihovost. Po napití se objevuje karamelová sladovost, která přechází do kořenité a ovocné fáze, kde nejvíce vynikají broskve. Doznívání je jemně hořké s náznakem ovoce a kvasnic. Chutnalo!

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

 
 

čtvrtek 2. ledna 2014

Deus Brut des Flandres

Unikátní pivo, které se vyrobí v Belgii klasickým postupem a poté je v Champagne upravováno složitými procesy jako pravé šampaňské. Po nalití je překvapivě čiré. Barvu má zlatou až slámově žlutou. Pěnivost je po nalití velká, pěna ovšem brzy opadá. Na hladině však zůstává i desítky minut. Již od pohledu je patrné, že toto pivo je z velké části šampaňským. Bublinky prchají nahoru a i po napití je znatelný opravdu velký říz. Vůně je kombinace sladu, velmi poddajných květinových tónů, se stopami citronu a špetky kvasnic. Po ohřátí také alkohol. V chuti se kromě již zmíněného řízu objevuje na začátku jemně sladová složka, poté přichází chuť bylin/květin, ta se pak mění jemně natrpklou citrusovou chuť a celé je to podtrženo jemnou kořenitostí s vyšší sladkostí. Hořkost je spíše menší. Deus je opravdu unikátní, ale neohromil mě až do maximální míry. Rovněž by se taky lahev dala rozdělit mezi více než dva lidi.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 27. prosince 2013

Achel Blond

Zakalená zlatá barva. Pěna je sněhově bílá a při nalévání se tvoří opravdu bohatě. V dolních vrstvách je hustá a nahoru tvoří stále větší bublinky. Opadává pozvolna. To se pak začne linout ovocná pomerančová, kořeněná a trochu alkoholová vůně. V chuti nepřekvapí velký říz, který je doplňován sladkostí citrusových plodů a na druhou stranu jemně štiplavou hořkostí různých koření. Doznívání je poměrně plné, kořenité, ovocné a trochu hřejivé. Po otevření vypěnil jak blázen, ale zkažený ani naštěrchaný nebyl. Každopádně chuť velmi příjemná :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pondělí 23. prosince 2013

Bier Du Boucanier Christmas

Vánoční ejl s tmavě zlatou barvou. Pěnu má bílou, s velkou pěnivostí. Opadává pozvolna. Vůně je nasládlá, ale také kořenitá a květinová. Po zahřátí je zde také trochu cítit alkohol. V chuti po napití zavládne prvně sladkost, která sebou přináší tóny ovoce (sladké pomeranče), dále jemně trpkého koření a konečně hřejivým závěrem.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


středa 4. prosince 2013

Dupont Avec les Bons Voeux

Krásně zlatá barva, naprosto zakalená, s poletujícími kvasinkami. Pěna se po nalití dělá monstrózní. Opadá poměrně rychle, ale silná vrstva zůstává na hladině. Vůně je výrazná a vyniká v ní ovocná sladkost v čele s pomeranči, dále jemná kvasnicovost a stopy alkoholu. Chuť je spíše sladká, opět ovocná, s plným tělem. Posléze se objevuje menší hořkost a doznívání je úžasně ovocné. Toto pivo se výborně hodí na zvláštní příležitosti.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




neděle 1. prosince 2013

Saison Dupont

Oranžový saison se sametovou bílou pěnou. Tvoří ji malé až střední bublinky a zůstává stále na hladině. Přes ni se line velmi silně ovocná a kvasnicová vůně. Vystupují meruňky a pomeranče. V chuti je po napití znatelná chmelová hořkost s ovocností, jenž přechází do kořenitosti a nejvíce meruňkové sladkosti. Doznívání je ovocné, kvasnicové a na konci jemně alkoholové. Říz velmi vysoký a pitelnost úžasná. Něco podobného bych chtěl někde potkat na čepu za vstřícnější cenu :D

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 28. listopadu 2013

Brigand

Tmavě zlatá neprůhledná barva s průměrnou bílou a hustou pěnou. Vůně je jemně ovocná ale hlavně silně kořenitá po koriandru a dalším koření. V chuti je cítit hořkost po koření a trocha ovoce, hlavně pomerančů. Doznívání je pak spíše hořké a jemně hřejivé. Ničím zajímavý belgický ejl.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


pátek 22. listopadu 2013

Augustijn Grand Cru

Silný ejl neprůhledné zlaté barvy. Po nalití se vytvoří obrovská bílá pěna. Ta pozvolna opadá a zůstává dlouho na hladině. Vůně je hřejivá, pomerančová, nasládlá a trochu kvasnicová. Po napití je cítit kořenitá hořkost, více citrusů a velká plnost společně s alkoholem. Poté začne vynikat sladová sladkost a doznívání se nese ve sladším, nicméně dále jemně kořenitém a hřejivém duchu.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10




čtvrtek 21. listopadu 2013

Augustijn Donker

Tmavě jantarová barva. Pěnu má Augustijn jemně béžovou a středně trvanlivou. Vůně je sladká, karamelová a trochu alkoholová. V chuti pokračuje sladký vjem společně s jemnými náznaky tmavého ovoce. Tělo je mírně plnější a závěr je hřejivě sladký. Povedený tmavý strong ejl.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


středa 20. listopadu 2013

Piraat

Neprůhledně zlatvá barva s opravdu obrovskou bílou pěnou. Opadává velmi pomalu na hladinu a přitom kroužkuje. Vůně je docela kvasnicová, ovocná a jemně kořenitá. V chuti vyniká hodně sladkosti, další ovoce, koření a alkohol. Doznívání je příjemně sladké, trochu kořenité a hřejivé. Rozhodně povedené pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


úterý 19. listopadu 2013

De Block Dendermonde Tripel


Nádherně zlatavá zakalená barva. Pěna je sice nízká, ale hustá a krémová. Také opadá pozvolna a na hladině zůstává i po půl hodině. Vůně je velice nevšední. Nejvíce pomerančová, kořenitá a zajímavě kvasnicová. Chuť je zprvu krásně sladká a ovocná a po chvíli se projeví hořkost. Vyčnívající opět pomeranče. Přidává se koriandr a další koření. Doznívání je sladkohořké a velice dlouhé.

Jedno z piv, které na RateBeeru mají docela malé hodnocení, ale mně dost chutnalo.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 15. listopadu 2013

La Guillotine

Krásná zlatá barva s poletujícími kvasinkami. Pěna je obrovská a kvalitní, po nalití pozvolna opadává a kroužkuje. Ve vůni jsou cítit různé citrusy, kvasinky a jistá chmelová kořenitost. Chuť je chmelově hořká ovocná, s plným tělem a alkoholovou sladkostí a hřejivostí. Ta se projevuje spolu s ovocem hlavně v příjemném doznívání. Přijde mi to hodně podobné jako Tremens.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


úterý 12. listopadu 2013

Delirium Tremens

Silné pivo se zakalenou oranžovou barvou a velkou pěnivostí. Bílá pěna jen pozvolna opadává na hladinu. Vůně je velmi ovocná, trochu květinová a také kořenitá. V chuti opět vyniká nejvíce ovoce, je doprovázeno sladkostí a jemnou kořenitou hořkostí. Doznívání je sladké a komplexní s mírným příspěvkem hořkého vjemu.

 Moje subjektivní hodnocení: 8/10



pondělí 11. listopadu 2013

Gulden Draak

Toto silné pivo má velmi tmavě hnědou a neprůhlednou barvu. Při nalévání do sklenice se vytvoří velké množství pěny. Ta je tvořena jemnými bublinkami a pozvolna opadá na hladinu, kde za další chvíli mizí. Vůně je jemně alkoholová, rozinková, karamelová a jemně kvasnicová. V chuti je znát plnější tělo, jehož sladké a ovocné tóny společně s jemnou hořkostí vedou do příjemně hřejivého závěru. Průměrně dobrý belgický strong ale...

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


neděle 10. listopadu 2013

Achel Bruin

Toto trapistické pivo má světle hnědou zakalenou barvu s hustou pěnou, jenž kroužkuje a dlouhodobě drží na hladině. Vůně je sladová, vyniká v ní sladkost, karamel, tóny tmavého a sušeného ovoce. Jemně se objevují kvasinky a alkohol. Po napití ústa ovládne jemná hořkost, která se postupně mění na příjemnou karamelovou sladkost s působení tmavého ovoce a doznívání je plné tohoto vjemu s alkoholovou tečkou. Říz je střední, tělo plnější.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10



sobota 9. listopadu 2013

Gulden Draak 9000

Quadruple s tmavě hnědou barvou. Po nalití má monstrózní  pěnu, která opadá pomalu, nechává na sklenici stopy a poté zůstává na hladině. Vůně je výrazně sladově karamelová, jemně rozinková, kvasnicová a lihová. Tělo je plnější a v chuti nalezneme opět karamelové, kvasnicové a alkoholové tóny. Nejsilnější je vjem sladký, ale v doušku se jemně ozývá i hořkost. Závěr je sladký a hřejivý. Spolu se svým bráchou bez 9000 jsou si docela podobní...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10




pátek 8. listopadu 2013

Verhaeghe Duchesse De Bourgogne

Tmavě vínová barva s béžovou pěnou, jenž opadá na hladinu a drží dlouhé minuty. Nechává také na stěnách jemné stopy. Vůně tohoto ejlu je jemně nakyslá, jablečná, vinná a trochu višňová. Chuť na vůni navazuje. Vynikají v ní hlavně kyselé tóny zelených jablek společně s příjemnou sladkostí a náznaky octu. Doznívání je ovocné, sladkokyselé a velice příjemné. Tohle mi DOST chutnalo!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10



neděle 3. listopadu 2013

Delirium Tremens

Silné pivo se zakalenou oranžovou barvou a velkou pěnivostí. Bílá pěna se tvoří z velkých i malých bublinek a jen pozvolna opadává na hladinu. Vůně je velmi ovocná, trochu květinová a také kořenitá. V chuti opět vyniká nejvíce ovoce, je doprovázeno sladkostí a jemnou kořenitou hořkostí. Doznívání je sladké a komplexní s mírným příspěvkem hořkého vjemu.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



sobota 2. listopadu 2013

Bier du Boucanier Red Ale

Ale s načervenalou průhlednou barvu. Pěnu má docela hustou, na jeden prst. Opadává pozvolna na hladinu a jemně kroužkuje. Vůni má sladkou, karamelovou, s pomerančovými tóny a možná kvasnicemi. V chuti se objevuje příjemná sladkost spolu s citrusovými, karamelovými a kvasnicovými vjemy. Ke konci začíná být decentně nahořklý. Má spíše nižší říz a středně dlouhé příjemné doznívání, jenž rozhodně neprozrazuje obsah alkoholu.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


pátek 1. listopadu 2013

Tripel Karmeliet

Silný ejl nádherně zlatavé neprůhledné barvy. Má obrovskou pěnivost. Pěna lehounce opadává, přičemž lehce kroužkuje a zůstává na hladině. Přes pěnu se line výrazná vůně citrusů, květin a hřebíčku s koriandrem. Chuť je jemně nahořklá, ale spíše sladší. Vystupují v ní pomeranče, kvasnice, koriandr a opravdu jemná lihovost. Doznívání je kořenitě hořké s náznaky citrusů a kvasnic. Vyšší říz přidává na pitelnosti, ale pozor, je to opravdu silák!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10