Zobrazují se příspěvky se štítkemrozinky. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemrozinky. Zobrazit všechny příspěvky

neděle 17. listopadu 2013

Scheldebrouwerij Oesterstout

Tento stout má tradičně téměř černou barvu, v lahvi jsou kvasinky. Pěna je po nalití hnědá, nízká a docela rychle opadne. Vůně je sladová, jemně kávová a alkoholová. V chuti dominuje sladkost spolu s tóny praženého sladu, sušeného ovoce a trocha čokolády. Doznívání je trochu hořké, čokoládové a alkoholově hřejivé. Něco mi na něm úplně nesedělo, nevím co.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10




pondělí 11. listopadu 2013

Gulden Draak

Toto silné pivo má velmi tmavě hnědou a neprůhlednou barvu. Při nalévání do sklenice se vytvoří velké množství pěny. Ta je tvořena jemnými bublinkami a pozvolna opadá na hladinu, kde za další chvíli mizí. Vůně je jemně alkoholová, rozinková, karamelová a jemně kvasnicová. V chuti je znát plnější tělo, jehož sladké a ovocné tóny společně s jemnou hořkostí vedou do příjemně hřejivého závěru. Průměrně dobrý belgický strong ale...

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


sobota 9. listopadu 2013

Gulden Draak 9000

Quadruple s tmavě hnědou barvou. Po nalití má monstrózní  pěnu, která opadá pomalu, nechává na sklenici stopy a poté zůstává na hladině. Vůně je výrazně sladově karamelová, jemně rozinková, kvasnicová a lihová. Tělo je plnější a v chuti nalezneme opět karamelové, kvasnicové a alkoholové tóny. Nejsilnější je vjem sladký, ale v doušku se jemně ozývá i hořkost. Závěr je sladký a hřejivý. Spolu se svým bráchou bez 9000 jsou si docela podobní...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10




pátek 1. listopadu 2013

Samuel Smith's Oatmeal Stout

Téměř dokonale černá barva. Pěna je béžová, nízká, ale drží po celou dobu konzumace. Vůně tohoto ovesného stoutu je sladká, karamelová opravdu jen jemně pražená a obilná. Chuť je jemně hořká, kávová, karamelová, s náznaky rozinek a vprostřed doušku jemně sladká. Doznívání je karamelové, hořčejší a kávové. Nemůžu si pomoct, ale neohromilo mě to :(

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


neděle 20. října 2013

Bier du Boucanier Dark Ale

Tmavě hnědá barva s narudlým odstínem. Pěnivost dobrá, pěna jemně kroužkuje. Vůně hlavně rozinková, jemně kořenitá alkoholová. V plném těle s vysokým řízem nejvíce vyniká sladkost, objevují se rozinky, pražené tóny, karamel hřejivost. Doznívání je v nádechu hořkosladké chuti, alkoholu a rozinek. Docela fajn na takové to domácí rozjímání.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


sobota 12. října 2013

Porterhouse Hop Head

  • Porterhouse (Irsko)
  • american pale ale
  • 5 % alkoholu
  • Pilgrim, Nugget, Cascade, Centennial
  • 0,3 l za 69 Kč v obchodě v Brně na Hrnčířské
Jantarová barva, pěna docela hustá a drží ve sklenici. Vůně výrazná. Nejvíce v ní vynikají citrusy, chmelová kořenitost a zemitost, trochu rozinky a karamel. Chuť je řádně chmelově hořká, ozývají se citrusy a zemitost a ke konci nečekaně rozinky s karamelem. Celkově docela povedenej ejl s pořádnou hořkostí.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


čtvrtek 10. října 2013

Beer Here Hoptilicus

  • Pivovar Beer Here (Dánsko)
  • double IPA/barley wine
  • 21 % extraktu původní mladiny
  • 9 % alkoholu
  • chmely Centennial, Galena, Chinook
  • hořkost 80 IBU
  • 0,3 l za 78 Kč v Ochutnávkové pivnici
Moje první dánské pivo. Barvu má hodně tmavě hnědou, pěnu sametovou a kroužkující. Celkově je takové medové, rozinkové, karamelové, ovocné. Na začátku velmi hořké, v další části doušku sladší a doznívání zase spíše hořčejší. Tělo velmi plné, ale pitelnost přitom rozhodně ne špatná. Velmi povedený silák.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



pondělí 7. října 2013

Fuller's Golden Pride

Poměrně hustá dlouhotrvající pěna, krásná narudlá barva. Vůně sladová, jemně alkoholová a sladká po tmavším ovoci, například švestek a rozinek. Plné tělo nabízí příjemnou hořkost s vyšším řízem a dalšími ovocnými tóny. Velmi komplexní zážitek.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



neděle 6. října 2013

Sierra Nevada Porter

Barva téměř dokonale černá, pěna trochu béžová s průměrnou pěnivostí. Zůstává na hladině a jemně kroužkuje. Ve vůni dominuje kávová praženost spolu s rozinkami, přidávají se další tmavé tóny. Chuť je spíše plnější, s menším řízem. Opět se objevují pořádně pražené vjemy spolu s rozinkami, karamelem a jemnou hřejivostí. Doznívání je pořádně suše kávově hořké s příjemným rozinkovým a alkoholovým závěrem.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


neděle 8. září 2013

Weltenburger Kloster Barock Dunkel

Proti světlu velmi tmavě hnědá barva, béžová kroužkující a dlouhotrvající pěna. Vůně je jemně sladová, rozinková a trochu pražená. V chuti nejvíc vyniká jemně plná sladová složka, která se projevuje hlavně pražeností a kávou. Doznívání je rozinkové, pražené a kávové. Velmi povedený tmavý ležák, o kterém jsem se mylně domníval, že je to tmavý weizen - proto ta špatná sklenice.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


úterý 27. srpna 2013

IKEA Mörk Lager

Ležák tmavě hnědé barvy s velmi pofidérní pěnou. Téměř se netvoří a pak samozřejmě nezůstává na hladině. Vůně je rozinková, trochu kávová. Trochu prázdné tělo, náznaky kávy a karamelu, střední říz. Žádná hitparáda. Jelikož jsem neměl vysoká očekávání, je to prostě pitelný nezajímavý tmavý ležák.

Moje subjektivní hodnocení: 3,9/10


pondělí 26. srpna 2013

Meantime India Pale Ale

Tato IPA má standardní tmavě zlatou barvu a velmi kvalitní pěnu, která neopadává a krásně kroužkuje. Voní po tmavém ovoci, taktéž po sladkém tropickém. Chuť je velmi plná s velkým řízem a rovněž velmi komplexní. Na začátku doušku vystupuje hlavně tmavé ovoce a trochu karamelu, vprostřed pak vyčnívá sladkost pomerančů a mučenky. Závěr je hořký, rozinkový a hřejivý. Velmi povedené pivo. Nevýhodou je opravdu brutální cena, výhodou chuť a provedení lahve (tvar + špuntík).

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 23. srpna 2013

Lefebvre Hopus

Tmavá zlatá a neprůhledná barva. Pěna je neobyčejně trvanlivá a kroužkující. I po deseti minutách je na hladině ve slušné vrstvě. Ve vůni vyčnívá tmavé ovoce (rozinky, švestky), trochu citrusy, chlebovost a nádech alkoholu. Plná chuť nabízí vyšší říz i hořkost, více rozinek, citrusů a alkoholu. Doznívání je příjemně hřejivé, hořké citrusové a švestkové. 

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


neděle 11. srpna 2013

Carnegie Porter 3,5%

Slabší verze porteru, který má normálně 5,5 % alkoholu. Proč slabší? Pokud ještě nevíte, jak to ve Švédsku funguje, přečtěte si výborný článek od Pivníků. Zpět k ošizenému porteru. Má skoro neprůhledně černou barvu, kvalita pěny je standardní - pěnivost i výdrž slušná, barva do béžova. Vůně po spáleném karamelu a tmavém ovoci, v chuti zhruba to samé, trochu se přidávají rozinky, sem tam zavane káva. Pitelnost a kvalita při pohlédnutí na ono omezení alkoholu určitě dobrá.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


pondělí 1. července 2013

Weltenburger Kloster Asam Bock

Opravdu krémová pěna, chvíli kroužkuje a po pár minutách opadá. Tmavá rubínová barva. Vůně je velmi sladká, nejvíce v ní vystupují rozinky, pak sladová složka a trochu alkohol. V chuti dominuje karamel, káva, rozinky, sušené ovoce a doznívání je pak sladké, karamelové, kávové a hřejivé. Tolik k tomu, že jsem si dal pauzu od sladkých piv :D Ona mají opravdu svoje kouzlo, ale ta sladkost přidává k náročnosti pití.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


sobota 29. června 2013

Kasteel Donker

Proti světlu tmavě rubínová barva. Hustá béžová pěna, která opadá pozvolna. Vůně nás zavádí do karamelové a sladové sladkosti, sem tam vykukuje i lékořice a rozinky a později i alkohol. V chuti je největší vjem sladkost. Přes ni jsou cítit tóny karamele, oříšků, sušeného ovoce a alkoholu. Doznívání je hřejivé a příjemně sladké. Ale teď si dám od sladkých piv chvíli pauzu...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


čtvrtek 27. června 2013

Primátor Double

  • Pivovar Primátor
  • baltic porter
  • 24 % extraktu původní mladiny (jak to vařili? asi na litr mladiny kilo sladu :D)
  • 10,5 % alkoholu
  • 0,5 l za 24 Kč v Tescu
Tohle pivo je vražedné. Dal jsem si ho teď podruhé s přestávkou pár měsíců... A musím říct, že chutná úplně stejně jako poprvé. Ale tentokrát jsem si ho radši dal s kolegyní napůl, protože nemá cenu do sebe vytlačit celý lahváč. Je to pivo černé barvy, hnědou průměrnou pěnou a velmi sladkou vůní s náznaky alkoholu, kávy, švestek, rozinek. Po napití nejvíce vystoupí sladkost. Na škále sladkosti od 1 do 10 má toto pivo minimálně 14. Je to opravdu nejsilnější vjem, který v začátku doušku přebíjí všechny další složky. Když na chvíli odezní, sem tam vypluje zrníčko kávy či kousek rozinky, ale pak se vám ústa opět zalijí sladkostí a velkou alkoholovou hřejivostí.

Primátor Double se prostě nedá pít jen tak. Někdy si ho musím otevřít například ke stejku, ale bez možnosti něco po napití zakousnout se utopíte v cukru.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10

čtvrtek 30. května 2013

Marc's Chocolate Bock

Krásná nahnědlá pěna, která je velmi hustá a ve sklenici drží opravdu dlouho. Vůně po pražené kávě, čokoládě, rozinkách, karamelu a dokonce i troše lesního ovoce. Chuť je kávově hořká a trpká, s příjemným řízem. Rovněž se objevují čokoládové a rozinkové tóny ve velmi plném těle. Hořkost je střední a sladkost vyšší. Doznívání je dlouhé, příjemně kávově hořké se známky lesního ovoce, nejspíše malin, a alkoholu. Velmi komplexní pivo, které mě bavilo od začátku do konce. Vařeno podle Reinheitsgebotu, takže čokoláda je přítomna jen díky tmavým sladům, i když by se podle názvu mohlo zdát, že je tam přidána.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





úterý 21. května 2013

BrewDog Alice Porter

Při otevíračce byly docela problémy, ale po dvou hodinách jsem si ho konečně mohl objednat. Moje první pivo z brůdogu. Musím poděkovat Filímu za fotku, protože mně se nějak nedařilo. Vůně velmi rozinková, topinková a trochu kávová. Chuť trochu kyselá, rozinková a zas kávová, na dojezdu docela čokoláda. Nejzajímavější stout/porter, jaký jsem kdy pil. I Barča mi upíjela. :)

Moje subjektivní hodnocení: 8,9/10


pondělí 20. května 2013

Fuller's London Porter

  • Fuller's (UK)
  • porter
  • 5,4 % alkoholu
  • 0,5 l za 88 Kč v The Immigrant
Víc Fuller'sů už si v Immigrantovi nekoupím, marže je přece jen velká. Nicméně anglické pivo v irské hospodě, že jo :) Jinak tento kousek je zase skvělá ukázka porteru. Pěna teda poměrně rychle zmizí, ale vůně je krásně kávová a rozinková. V chuti káva dominuje a je ještě více cítit po mírném oteplení piva ve sklenici. Sem tam se objeví i náznak kakaa. Říz nižší, takže stejně jako u Meantimu je spíše na pomalé vychutnávání. Doznívání je kávově hořké s trochou rozinek a karamelu.

Moje subjektivní hodnocení: 8,75/10