Zobrazují se příspěvky se štítkemskotsko. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemskotsko. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 13. března 2014

BrewDog Cocoa Psycho

Proč pivo dostalo název Psycho? Kromě několika tmavých sladů je do něj přidaný nesladovaný pražený ječmen, do varu se házela kávová zrna a do ležení zase surové kakaové boby, vanilkové lusky a dubové hobliny. Výsledek je fakt kakaový psychouš. Pěna byla úúúplně hnědá, jako když si uděláte kakao. Vůně docela výrazná čokoládová, kávová, rozinková, pražená. V chuti opět vystupovaly různé pražené složky, občas jsem měl pocit, že cítím tu vanilku. Doznívání jemně hřejivé, kávové, suché hořké a na jazyku zůstávala chuť kakaa. Fakt supr :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 5. března 2014

Harviestoun Bitter & Twisted

  • Harviestoun Brewery (UK, Skotsko)
  • blonde ale
  • 4,2 % alkoholu
  • chmely Styrian Goldings, Challenger, Hallertau Hersbrücker
Opravdu světlá zlatá/žlutá barva, pěna nic moc. Vůně krásně citrusová, chmelová a sladová. Chuť středně hořká, ovocná, velmi svěží a tělo mi přijde docela dost sladové. Tato kombinace mě zaujala a třetinka zmizela během okamžiků :(

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 9. prosince 2013

BrewDog Hoppy Christmas

Od pohledu typický světlý ejl tmavější měděné barvy s bílou pěnou, co kroužkuje a částečně zůstává na hladině. Na přivonění se mi zase potvrdilo, že mi na stole opravdu přistálo pivo od BrewDogu. Vůně je výrazně kořenitá s náloží exotického ovoce (liči, ananas?). Chuť je drsně (stylem, ne intenzitou) hořká, ale ne přespříliš. I v ní se nachází exotický džus a doznívání je velmi příjemně chmelově hořké/kořenité s odeznívajícím ovocem.

Myslím, že už docela dobře poznávám Simcoe...

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 8. července 2013

Belhaven Scottish Stout

Tento stout má černou naprosto neprůhlednou barvu a hustou béžovou pěnu, která opadá po pár minutách. Vůně je pražená, skoro až kouřová a jemně čokoládová. V těle dominuje opět nakuřovanost a praženost sladu, vyčnívají jemné čokoládové tóny. Doznívání je velmi dlouhé a příjemné. Pražené, čokoládové a trochu hřejivé. Je spíš hořčejší než sladší, ale pitelnost je skvělá. Škoda té čiré lahve... Kdybych ho neměl z temného sklepa Pivní lékárny, kdo ví, jak by chutnal.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10