Zobrazují se příspěvky se štítkemochutnávková pivnice. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemochutnávková pivnice. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 17. listopadu 2014

Falkon Nightstalker

  • létající pivovar Falkon
  • cascadian dark ale
  • 16 % EPM
  • 6,9 % alkoholu
  • 0,3 l za 40 Kč v Ochutnávkové pivnici
Černá barva s hustou pěnou, která nikdy nezmizí a kroužkuje. Vůně chmelově kořenitá a ovocná, zároveň pražená a kávová. V chuti podle očekávání vystupuje jak příjemnuá vyšší hořkost, tak ovoce, tak praženost/káva/čokoláda. Všechno je to velice intenzivní a hořkost s nádechem kávy jen velmi pomalu odeznívá. Tohle je pro mě určitě TOP CDA ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


 

pátek 30. května 2014

OP 1st Anniversary Ale

Po vzhledu klasický světlý ale od Matušky - krásná zakalená barva a pěna tak hustá, že by se dala jíst lžičkou. Vůně jako když otevřete vakuové balení se Simcoe. Chuť příjemně hořká, grepová. Doznívání skvěle chmelově hořké a ovocné. Supr, ve stylu není co vytknout.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10


pondělí 28. dubna 2014

Vojkovický Vraník

  • Pivovar Koníček
  • tmavý ležák
  • 12 % EPM
  • 5 % alkoholu
  • 0,3 l za cca 27 Kč v Ochutnávkové
Krásná temně rudá barva, výborná pěna. Ve vůni i v chuti pražené a karamelové slady. No a to doznívání! Je v něm všechno od karamelu přes čokoládu, melasu až ke kávě. Velmi osobité pivo. Me gusta.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




čtvrtek 13. března 2014

BrewDog Cocoa Psycho

Proč pivo dostalo název Psycho? Kromě několika tmavých sladů je do něj přidaný nesladovaný pražený ječmen, do varu se házela kávová zrna a do ležení zase surové kakaové boby, vanilkové lusky a dubové hobliny. Výsledek je fakt kakaový psychouš. Pěna byla úúúplně hnědá, jako když si uděláte kakao. Vůně docela výrazná čokoládová, kávová, rozinková, pražená. V chuti opět vystupovaly různé pražené složky, občas jsem měl pocit, že cítím tu vanilku. Doznívání jemně hřejivé, kávové, suché hořké a na jazyku zůstávala chuť kakaa. Fakt supr :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 26. února 2014

BrewDog Old World Russian Imperial Stout

  • BrewDog (UK)
  • imperial stout
  • 22 % extraktu původní mladiny
  • 9,5 % alkoholu
  • hořkost 71 IBU
  • Magnum, Cascade, Galena a Columbus.
  • 0,3 l za 78 Kč z Ochutnávkové
Velmi kávový, pražený a příjemně alkoholový. Všechny složky jsou správně výrazné, taková piva mi moc chutnají.

Osoby v pozadí byly vycenzurovány.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




sobota 4. ledna 2014

Old Tom The Original


  • Pivovar Robinsons (Anglie)
  • old ale
  • 8,5 % alkoholu
  • 0,3 l za 69 Kč v Ochutnávkové

Tak jsem asi po třech měsících sušení Toma v lednici tuto lahev otevřel. A jelikož už jsem ochutnal na Slavnostech piva, věděl jsem, do čeho jdu. Černý ejl s nízkou jakž takž pěnou. Vůně mně osobně přijde nejvíce meruňková, ale také hodně alkoholová. Nějaký ten karamel/praženost se tam také ukrývá. V chuti se na tmavý silný ejl objevuje docela dost hořkosti, zároveň je však celkem sladký. Znova meruňky, tmavé ovoce a v doznívání sladkost s ovocem a alkoholem. World's best ale bych mu asi neříkal, ale top to rozhodně je.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



pondělí 9. prosince 2013

BrewDog Hoppy Christmas

Od pohledu typický světlý ejl tmavější měděné barvy s bílou pěnou, co kroužkuje a částečně zůstává na hladině. Na přivonění se mi zase potvrdilo, že mi na stole opravdu přistálo pivo od BrewDogu. Vůně je výrazně kořenitá s náloží exotického ovoce (liči, ananas?). Chuť je drsně (stylem, ne intenzitou) hořká, ale ne přespříliš. I v ní se nachází exotický džus a doznívání je velmi příjemně chmelově hořké/kořenité s odeznívajícím ovocem.

Myslím, že už docela dobře poznávám Simcoe...

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 24. listopadu 2013

Falkon Falk:off

Zlatá barva s úžasnou pěnou, která drží a ukázkově kroužkuje. Vůně velmi silná s tropickým ovocem (jmenovitě hlavně grep, pomelo) a chmelovou kořenitostí. Chuť je velmi chmelově hořká a ovocná tak, jak napovídala chuť. Doznívání je silně hořké s doznívajícím ovocem. Takovéto ejly mi velmi chutnají, ale samozřejmě se jich nedá vypít moc. Jak kvůli výraznosti i obsahu alkoholu :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 14. listopadu 2013

Nomád Pouštní kráska

Velmi citrusová a zemitá vůně. Chuť citrusová, borovicová, velmi hořká. Tělo prázdné, protože pivo je vysoce prokvašené. Výborná pitelnost.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


úterý 29. října 2013

Nomád Kiss Saison

Podle toho, co jsem si o saisonech načetl, mají to být velmi řízné, chmelené a kořenité (kořeněné) ejly. Tento kousek mi ale tak nepřipadal. Vůni měl docela sladce jemnou, citrusovou a sladovou. Říz měl spíše střední a chuť byla vskutku nahořklá, nýbrž "normálně" citrusová a kořenitost jsem tam nikde moc nenašel. Rozhodně povedené pivo, ale s tím stylem mi to moc nesedí. Co na to ostatní?

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


neděle 27. října 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Goldings

Po delší odmlce je tu devátý PAA, tedy pokud dobře počítám. Goldings je v Anglii podobně tradiční jako u nás ŽPČ (zdroj: moje general knowledge, nemusí to být pravda, tak mě prosím nebičujte). Mně voněl po citrusech a trochu kořenitě, chutnal citrusově a doznívání měl... bujónové! Musím si někdy zkusit dát ještě jiný Goldings singlehop, protože to doznívání bylo fakt zvláštní a nevšední.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


pátek 25. října 2013

Jihlavský Radniční Pumpkin Ale

Kroužkující pěna, příjemná bronzová barva. A vůně i chuť jsou velmi příjemně dýňové a kořenité. Nic víc jsem v tomto pivu nenašel. A ono to ani není potřeba. Sice bych jich asi nevypil úplně moc, ale na ochutnání a zpestření je to moc fajn :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10

středa 23. října 2013

U Tří růží Kouřový speciál

Tak su asi blbé nebo co, ale v tomto jsem strašně cítil chleba. Fakt jako kdybych si kousl do čerstvě upečenýho, akorát teda chlazenýho. Kolem se motaly kvasnice a nějaká nakuřovanost asi utekla do toho chleba. Ale dobrý to bylo náramně, to mu upřít nemůžu ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



Falkon Smoked IPA

Výborná hořká IPA, kde je uzenost/nakouřenost cítit jen spíše lehce ve vůni a při doznívání. Jinak klasická cascadová hořkost i aroma, které doplňuje karamel a sem tam rozinky. Má vyšší říz a mně osobně se pila velice dobře.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


úterý 22. října 2013

Svatováclavské Tmavé pivo pana Bruna

  • Svatováclavský pivovar Olomouc
  • tmavý ležák
  • 13 % extraktu původní mladiny
  • 0,3 l za 28 Kč v Ochutnávkové
Kroužky, černota, praženost, vyšší říz, káva káva a hořkost, super.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



pondělí 14. října 2013

Zhůřák Four Stooges

Velmi pitelný, možná příliš hořký ale. Pěna super, vůně je dost kořeněná, možnááá lehce nakouřená (nakuřovaného sladu tam asi bude jen ždibec) a trošičku citrusová. Chuť je i přes relativně malých 42 IBU brutálně hořká a zas dost chmělově kořenitá (to je určitě po Sládkovi). Dost lehké tělo, ale mně chutnal.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


čtvrtek 10. října 2013

Beer Here Hoptilicus

  • Pivovar Beer Here (Dánsko)
  • double IPA/barley wine
  • 21 % extraktu původní mladiny
  • 9 % alkoholu
  • chmely Centennial, Galena, Chinook
  • hořkost 80 IBU
  • 0,3 l za 78 Kč v Ochutnávkové pivnici
Moje první dánské pivo. Barvu má hodně tmavě hnědou, pěnu sametovou a kroužkující. Celkově je takové medové, rozinkové, karamelové, ovocné. Na začátku velmi hořké, v další části doušku sladší a doznívání zase spíše hořčejší. Tělo velmi plné, ale pitelnost přitom rozhodně ne špatná. Velmi povedený silák.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



středa 9. října 2013

Zhůřák Total Eclipse

Barva naprosto černočerná. Pěna béžová, smetanová, ukázkově kroužkující. Vůně méně výrazná než jsem čekal, citrusová, kávová, pražená, chmelově hořká. Chuť je pekelně hořká, jak po kávě, tak po Columbusu. Dále vyčnívají nějaké grepy a chutě z praženého sladu. Doznívání je hořká směs toho všeho. Vesměs povedený cascadian dark ale, nicméně já udělal chybu v tom, že jsem se na něho strašně těšil a měl jsem možná přílišná očekávání. Každopádně tenhle styl vzniknuvší na konci dvacátého století v USA prostě můžu. A tentokrát se mi docela povedla fotka.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pátek 4. října 2013

Svatováclavský Vratislav

Téměř úplně černá barva. Béžová pěna docela drží a kroužkuje. Vůně je úžasně ovocná, já v ní poznával nejvíce višně/třešně a grepy. Dále vynikají chutě pražených sladů a jemně alkohol. Chuť opět sladce ovocná, ale pomalu přecházející do vůně starého dřeva (nevím, jak jinak to popsat, ale bylo to příjemné), pražené hořkosti a suchého, jemně hřejivého konce.

Tento porter mi dost chutnal a litoval jsem toho, že jsem si dal jen malého. Tak jsem si potom dal ještě jednoho :)

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10



úterý 1. října 2013

Zhůřák Hoppy Face

Krásně jantarová barva. Pěna přehustá, výborně kroužkující. Vůně po citrusech, trávě a trochu pražená. Chuť je prvně citrusová, následně dost chmelově hořká a na závěr oříšková, jemně pražená a kávová, trochu sušší, s doznívající hořkostí. Takhle nějak si představuju amber ale, fakt bomba.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10