Zobrazují se příspěvky se štítkemčokoláda. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemčokoláda. Zobrazit všechny příspěvky

neděle 17. listopadu 2013

Scheldebrouwerij Oesterstout

Tento stout má tradičně téměř černou barvu, v lahvi jsou kvasinky. Pěna je po nalití hnědá, nízká a docela rychle opadne. Vůně je sladová, jemně kávová a alkoholová. V chuti dominuje sladkost spolu s tóny praženého sladu, sušeného ovoce a trocha čokolády. Doznívání je trochu hořké, čokoládové a alkoholově hřejivé. Něco mi na něm úplně nesedělo, nevím co.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10




pondělí 28. října 2013

Samuel Smith Taddy Porter

Porter s téměř černou barvou. Pěnivost má průměrnou, béžová pěna pár minut drží a poté opadá na hladinu. Vůně je pražená a jemně čokoládová. Chuť je hořkosladká, ale převažuje spíše sladkost. Vystupuje v ní praženost, mírná suchost, čokoláda a káva. Doznívání je sušší, jemně pražené a mírně nahořklé. Ze všech čtyř Sam Smithů mi tento asi chutnal nejvíc.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


sobota 19. října 2013

Shepherd Neame Double Stout

Velmi tmavě hnědá barva. Poměrně hustá béžová pěna, jenž pozvolna opadá. Ve vůni je pořádně cítit praženost s čokoládovými a kávovými tóny. Chuť se veze v podobném duchu, nejvíc vyniká praženost a přidává se nemalá hořkost. Tělo je středně plné a říz vyšší. Doznívání je velmi suché a opět ve znamení praženosti a kávy. Prý velmi starý recept objevený v archivu pivovaru... Nemůžu si pomoct, ale ke konci mi pivo "vonělo" po gumě. Možná jsem měl popletené chuťové buňky...

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


pátek 18. října 2013

Kissmeyer Honey Porter

Barva tohoto medového Porteru je téměř černá, nicméně přece jen trochu do hněda. Pěnivost je velká, pěna stabilní a trochu kroužkující. Ve vůni se mísí čokoláda, káva, praženost a náznaky medu, což velmi nabádá k ochutnání. Po tom následuje pražená hořkost ve středně plném těle, jenž je následována čokoládovými, karamelovými a medovými tóny. Ty se přenesou do jemně hořkého doznívání. Opravdu povedené smíchání dvou chutí.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


pondělí 14. října 2013

Meantime London Porter

Tato reinkarnace původního Porteru má černou neprůhlednou barvu. Pěna je naprosto krémová, ve sklenici drží dlouho a zanechává jemné stopy na stěnách. Jeho vůně vás praští do nosu již při nalévání i z větší vzdálenosti. Vyniká v ní praženost, rozinky, káva, po chvíli ohřátí dokonce i nakuřované tóny. Po pořádném loknutí přichází ta pravá exktáze. Ústa se zalijí příjemnou hořkostí, chuťové pohárky se naplní kávovou pražeností s čokoládovými posilami a to už je jasné, že jste tomuto kousku z Meantime podlehli. S plnějším tělem a jemným řízem je Porter téměř nepřekonatelný. V doznívání to káva rozhodně nevzdává a spolu s jejími rozinkovými a jemně uzenými druhy musíte počítat dlouho po polknutí.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10


a již zveřejněné video


středa 25. září 2013

Hook Norton Double Stout

Neprůhledná černočerná barva. Pěnu má tento stout velice kvalitní, ve sklenici drží neuvěřitelně dlouho a kroužkuje. Vůně je příjemnou a omamující směsí karamelu, kávy, praženosti a trochy čokolády. V chuti najdeme nižší říz a všechny "tmavé" tóny, na které si vzpomenete. Nejvýraznější je na začátku kávová hořkost s náznaky čokolády, celý doušek se krásně rozplývá na jazyku. Ve středně plném těle je stout příjemně suchý a zanechává za sebou kávovou hořkost spojenou s karamelovou sladkostí a trochou mléčnosti. Velmi doporučuji podávat při uvedené teplotě 14 °C, aby pivo pořádně vyniklo. Já bych mu dal o bodík víc, kdyby byl ještě o kapánek sušší :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 8. července 2013

Belhaven Scottish Stout

Tento stout má černou naprosto neprůhlednou barvu a hustou béžovou pěnu, která opadá po pár minutách. Vůně je pražená, skoro až kouřová a jemně čokoládová. V těle dominuje opět nakuřovanost a praženost sladu, vyčnívají jemné čokoládové tóny. Doznívání je velmi dlouhé a příjemné. Pražené, čokoládové a trochu hřejivé. Je spíš hořčejší než sladší, ale pitelnost je skvělá. Škoda té čiré lahve... Kdybych ho neměl z temného sklepa Pivní lékárny, kdo ví, jak by chutnal.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


sobota 1. června 2013

Westmalle Dubbel

Velmi tmavě rubínová barva, světle hnědá pěna držící na hladině. Vůně po sladu, karamelu a tmavém ovoci. Tělo velmi plné a sladké, se stopami švestek, sladu, karamelu a dokonce i čokolády s mírně hřejivým koncem. Doznívání je dlouhé a suché, s převahou sladkosti, sladu a čokolády. Pitelnost menší, ale na vychutnávání opět parádní, jak by jeden ostatně čekal.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




čtvrtek 30. května 2013

Marc's Chocolate Bock

Krásná nahnědlá pěna, která je velmi hustá a ve sklenici drží opravdu dlouho. Vůně po pražené kávě, čokoládě, rozinkách, karamelu a dokonce i troše lesního ovoce. Chuť je kávově hořká a trpká, s příjemným řízem. Rovněž se objevují čokoládové a rozinkové tóny ve velmi plném těle. Hořkost je střední a sladkost vyšší. Doznívání je dlouhé, příjemně kávově hořké se známky lesního ovoce, nejspíše malin, a alkoholu. Velmi komplexní pivo, které mě bavilo od začátku do konce. Vařeno podle Reinheitsgebotu, takže čokoláda je přítomna jen díky tmavým sladům, i když by se podle názvu mohlo zdát, že je tam přidána.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





čtvrtek 23. května 2013

Antoš Stout

Moje třetí a poslední dnešní ochutnávka. A to nejlepší na konec. Teda až na to, že jsem ho fotil asi 4 minuty. Vůně krásně praženě kávová, mléčná a čokoládová. No a v chuti tato kombinace jen dominuje. Má menší říz a ten jakoby podtrhoval jeho mléčnou jemnost. V puse se vám střídá mléko s kávou a tato kombinace ještě ukončuje každý doušek. Takovéto stouty mám nejradši a tento mě naprosto učaroval! A pěna samozřejmě drží a kroužkuje.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 20. května 2013

Fuller's London Porter

  • Fuller's (UK)
  • porter
  • 5,4 % alkoholu
  • 0,5 l za 88 Kč v The Immigrant
Víc Fuller'sů už si v Immigrantovi nekoupím, marže je přece jen velká. Nicméně anglické pivo v irské hospodě, že jo :) Jinak tento kousek je zase skvělá ukázka porteru. Pěna teda poměrně rychle zmizí, ale vůně je krásně kávová a rozinková. V chuti káva dominuje a je ještě více cítit po mírném oteplení piva ve sklenici. Sem tam se objeví i náznak kakaa. Říz nižší, takže stejně jako u Meantimu je spíše na pomalé vychutnávání. Doznívání je kávově hořké s trochou rozinek a karamelu.

Moje subjektivní hodnocení: 8,75/10


čtvrtek 9. května 2013

Meantime Coffee Porter

Tohle pivo zaujme už lahví, která vypadá jako zmenšená verze šampaňského. Je to porter s přídavkem kávy. Po nalití vznikne pěna se středními bublinkami, která na hladině dlouho zůstane a na stěnách sklenice zanechává stopy. Vůně je velmi výrazná a dominuje v ní hlavně pražená káva a jemné tóny čokolády s rozinkami. Po napití máte okamžitě plnou pusu kávy, kávové hořkosti a čokolády. V tomto duchu také probíhá doznívání, kávová hořkost vám z úst odchází velmi pomalu. Říz je střední až vyšší. Coffee Porter je moje první pivo z Meantime a musím říct, že mě velmi nadchlo. Pitelnost není nejvyšší, ale to je z důvodu, že chuť a plnost je opravdu těžká a je to spíše na pomalé vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 8,7/10

pondělí 6. května 2013

Książęce Ciemne

Proti světlu tmavě rubínová barva, hnědá a poměrně hustá pěna, na hladině chvíli drží. Ve vůni cítím rozinky karamel a kávu. Poměrně velký říz. V chuti opět rozinky (ale ty vystupují více po ohřátí), trošičku čokoláda a velmi silná pražená káva, která pak dominuje doznívání. Poměrně zajímavé pivo, které mi hodně připomíná německý bock. Moc mi ale nevyhovovalo. Nejspíš to bylo tou přílišnou rozinkovostí (nemám rád rozinky).

Moje subjektivní hodnocení: 5/10

pondělí 29. dubna 2013

Kocour Gypsy Porter

  • Pivovar Kocour
  • porter
  • 19 % extraktu původní mladiny
  • 7,1 % alkoholu
  • 0,3 l za 34 Kč v Klubu Netopýr
Lahůdka. Velmi příjemná kávově-čokoládová vůně snad s trochou rozinek. Pěna krásně hnědá, drží, jemně kroužkuje. Chuť je trochu více hořká, ale opět po čokoládě a kávě. Čokoláda vystupuje více, káva se projevuje spíš na dojezdu. Velmi vydařený porter!

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


pondělí 4. března 2013

Starokladno Royal Stout

  • Starokladenský pivovar
  • stout
  • 13,6 % extraktu původní mladiny
  • 5 % alkoholu
  • 0,5 l za 42 Kč v Klubu Netopýr
Když si člověk myslí, že si dá po čtyřech dnech pokoj od hospod a ochutnávek, dají na pivnici na ochutnávku toto. Nešlo odolat a to je dobře. Velmi tmavě černé pivo s krásnou hnědou, lehce kroužkující pěnou a čokoládovou vůní, ve které se ještě objevuje mléko a káva. Fantazie. Po napití přichází do úst úžasná mléčná kávovost spolu s čokoládou, trochou ovsa a kávovou hořkostí. Říz nižší, přesně jak má být. Všechno tohle doznívá opět v kávě a jemném ovsu. Co mi trochu chybělo, tak že doznívání by mohlo být ještě o trochu sušší. Nicméně takhle nějak by měl prosím podle mě chutnat stout! Neodolal jsem a dal jsem si pak ještě jednoho malého :)