Zobrazují se příspěvky se štítkemnelson sauvin. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemnelson sauvin. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 25. června 2013

BrewDog 5 A.M. Saint

  • BrewDog
  • american amber ale
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 5 % alkoholu
  • 25 IBU
  • chmely Nelson Sauvin, Amarillo; na studené chmelení: Simcoe, Cascade, Centennial. Ahtanum, Nelson Sauvin
  • 0,33 l z Pivních klenotů (Pivní lékárna)
Čirá tmavě rudá barva, průměrná béžová pěna, poměrně rychle opadne. Vůně je neuvěřitelně ovocná a trochu karamelová. Narazíme v ní například na broskve, grapefruity. V doušku je cítit vyšší říz, mírná chmelová hořkost a kořenitost spolu s dříve zmíněným ovocem a sladovým karamelem. Doznívání je jemňounká hořkost na vlně karamelu a grepu.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10




úterý 18. června 2013

BrewDog Punk IPA

  • BrewDog (UK)
  • american india pale ale
  • 13,25 % extraktu původní mladiny (jestli jsem správně převedl OG 1,053)
  • 5,6 % alkoholu
  • hořkost 45 IBU
  • chmely Chinook, Simcoe, Ahtanum, Nelson Sauvin
  • 0,33 l za cca 65 Kč Pivních klenotů (Pivní lékárna)
Neprůhledná oranžová barva a hustá pěna, která poměrně rychle opadne (možná to je tím, že sklenice byla teplá a suchá, jelikož venku bylo hrozně). Vůně je neuvěřitelně silná. Vyčnívají v ní grapefruity, ananas, trochu kiwi a maracuja. Neuvěřitelné. V chuti pak tento multivitamín vygraduje společně s velmi příjemnou hořkostí a středním řízem. V půlce doušku se objevuje lehká sladovost. V doznívání je pak cítit sladké zakončení té ovocné bomby společně s hořkostí, která příjemně ulpívá na patře a velmi vybízí k dalšímu napití.

Tohle nebyl overhype, tohle je prostě bomba! Ditch mainstream and say hello to BrewDog!

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10

pondělí 17. června 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Ale Nelson Sauvin

Nádherně hustá pěna, kroužkuje, zůstává jí velká vrstva i po pár minutách pití. Velmi tropická, citrusová, pryskyřičná a trochu kvasnicová vůně. Opravdu hořká (Nelson má 13 % alfahořkých kyselin), tropická a ovocná (grep, maracuja) a kořenitá chuť. Doznívání jemně hořké a ovocné. Tohle je rozhodně zatím můj nejoblíbenější chmel ze série. Víc ejlů s Nelsonem Sauvinem!

Moje subjektivní hodnocení: 9/10