Zobrazují se příspěvky se štítkemkazbek. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemkazbek. Zobrazit všechny příspěvky

neděle 16. června 2013

Nomád Pelikán

Moje druhé setkání s tímto hořkounem. Asi se mi časem mění chutě a hlavně si zvykám na hořkost, protože před půl rokem mi přišel hořký opravdu extrémně, ale nyní mi to přišlo akorát a po třetince se zaprášilo za deset minut. Super pěna, drží, kroužkuje. Vůně po citrusech, karamelu, kořenitosti (pryskyřici?). Chuť fakt hořká, ale ne nepříjemně, spíš naopak. Střední říz, citrusy, chmelová kořenitost, trocha karamelu. Doznívání hořké, citrusové, s trochou karamelu a sladkosti. Pitelnost nebezpečná a alkohol neznatelný, jak už to u silných nomádovských piv bývá

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


pondělí 3. června 2013

Nomád AK-47 Kalašnikov český ale

Strašně se mi líbí, jak je název spojený s vlastnostmi piva, to je opravdu geniální nápad :) Ale pivo samo o sobě tak úžasné není. Má krásnou barvu i kroužkující pěnu, nicméně dost nevýraznou vůni. Ta by se dala snad popsat jako velmi jemně karamelová, s určitou zemitostí a... borovicemi? Možná. Tělo je malinko mdlé, se středním až nižším řízem, náznaky zemitosti, borovic, karamelu a samozřejmě hořkosti. Doznívání hořké, s pryskyřičnými tóny a na konci jakoby s pražeností, ale u té teda nevím, kde by se tam mohla vzít. Rozhodně zajímavý kousek, ale jaksi méně pitelný. No, nemůžeme mít Nomádům za zlé, že nemají všechna piva úplně skvělá ;)

Moje subjektivní hodnocení: 6/10

Aktualizace srpen 2013:
Další várka byla o poznání vydařenější. Více aromatická, tělo plnější a ovocné, na pozadí velmi příjemné zemité a kořeněné tóny. Tohle už je pro mě na 8/10.


pondělí 27. května 2013

Nomád Karel India Pale Ale

Poprvé za třináct piv se mi stalo, že jsem v OP dostal pivo do viditelně trochu špinavého skla. Ale což, jednou jim to odpustím. Vůně velmi citrusová a limetková ze začátku a chmelově zemitá. Po napití vystoupí velká chmelová hořkost, trochu ovoce a karamelu. Doznívání je hořké s náznakem ovoce a velmi zemité. Nejspíše po Kazbeku. Rovněž velmi příjemná záležitost

Moje subjektivní hodnocení: 8/10