Zobrazují se příspěvky se štítkemred ale. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemred ale. Zobrazit všechny příspěvky

středa 23. července 2014

Letní objevování pivovarů #1 | Clock | (Potštejn)

Pivovar Clock vznikl velice nedávno rekonstrukcí jednoho z domů ve vesnici Potštejn kousek od Rychnova. Je to pivovar restaurační, takže jsme si na jejich pivě mohli pochutnat v hospodě, kde je uvnitř navíc výhled přímo na dvě varny. Interiér na mě působil velice sympaticky. Na stěnách byly obrazy reprezentující různá piva. Vnitřek byl nekuřácký, na zahrádce ležely po stolech popelníky. Bohužel v den naší návštěvy byly na čepu jen dvě piva z obvyklých pěti, respektive to třetí se narazilo v průběhu (přišli jsme o světlou spodně kvašenou desítku a jedenáctku weizenbier).

Prvním ochutnaným pivem byl 12% polotmavý ležák Maid. Měl lehce nadprůměrnou kroužkující pěnu, klasickou měděnou barvu a velmi sladovou vůni. Zase jedno z piv, které mi připomínalo čerstvě otevřený pytel s mnichovským sladem. Kromě sladu bylo jemně hořké a jisté chmelové aroma tam člověk našel taky. Pro mě ale sladová bomba :) 7/10


Jelikož nebylo ještě na čepu nic jiného, druhý pán na holení byl 14% red ale Twist. To už byla jiná paráda! Vůně oslnivě ovocná (grepy a ostatní citrusy), chmelově kořenitá, celkově správně navoněný ejl. Po napití se k té vší ovocnosti s plnějším tělem objevila vyšší hořkost a já litoval, že jsem si nedal celý půllitr. 9/10


Pak se na nás usmálo štěstí, protože se otevřela další pípa s 12% světlým ejlem Clock. To byla taková normální APA. Docela dost kvasnicová, jemně chmelové ovocné tóny a průměrná ejlová hořkost. Na letní žízeň ideálka. (Takže tím by se bývalo vyplatilo začít) 6/10



K jídlu bylo možné si objednat například chleby s pomazánkou nebo nakládaný hermelín a podobné studené klasiky. Dokonce bylo něco i pro milovníky sladkého, Barča si objednala cheesecake a moc jí chutnal. Celkově Clock hodnotím velmi pozitivně (až na to, že byli tak "vypití") a mrzí mě, že kvůli špatné dostupnosti z Brna se do něho asi úplně často vracet nebudu.

pátek 20. září 2013

Kvasslav Red Ale (Bravůr)

  • Pivovar Kvasslav
  • red ale
  • 14 % extraktu původní mladiny
  • 0,3 l za 25 Kč na brněnských Slavnostech piva
I u tohoto piva pěna v kelímku kroužkovala, barva slušně načervenalá. Vůně sladová, trochu chmelově kořenitá, s tóny citrusů. Musím si přiznat, že chuť už si moc nepamatuju (neudělal jsem si poznámky, hamba mi), takže asi nebyla ani špatná, ani skvělá. Prostě příjemný ejl na takové to domácí popíjení.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


pátek 29. března 2013

Urban Red Ale

Pěna docela hustá, průměrná, jemně kroužkuje. Vůně je trochu ovocná, s chmelovitým aroma, jemně kvasnicová. V chuti je střední hořkost, trochu citrusy a opět oříšky/karamel, možná na konci trochu sladu. Jakbysmet dosti pitelný ejl.

Nutno podotknout, že dnes můj třetí v pořadí, takže možná jsem už měl oblbnuté chuťové buňky.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10