Zobrazují se příspěvky se štítkempremiant. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkempremiant. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 4. června 2013

De Molen Lentehop

  • De Molen (NL)
  • spodně kvašená belgická ipa? :D
  • 14,9 % extraktu původní mladiny
  • 6,2 % alkoholu
  • hořkost 36 EBU
  • chmely Premiant a ŽPČ (ČR) pro hořkost a Cascade s Columbusem (US) na late hopping
  • 0,3 l za 73 Kč v Ochutnávkové pivnici
Krásně hustá pěna, drží, kroužkuje, znáte to. Vůně ukrutně výrazná, snad ještě více než u Zlaté rakety. Je v ní cítit hlavně sladké ovoce (poznávám meruňky) a trochu grepů, společně s mírně štiplavým chmelem. Chuť je velmi ovocná a i když jsou v ní cítit sladké ovocné tóny, vylézá zároveň i poměrně hodně hořkosti se středním řízem. Jmenovitě jsou opravdu hodně zase cítit meruňky a na konci doušku jakoby grepová trpkost. Doznívání je dlouhé, grepové a chmelově hořké. Naprosto excelentní IPA, kde jsou české chmely použity pro hořkost a americké pro "ochucení". Pitelnost je skvělá.

Aktualizace: Tak jsem díky Marleymu přišel na to, že tenhle kousek je spodně kvašený. Ale na etiketě je napsáno "ale".

Moje subjektivní hodnocení: nemůžu jinak než 9,5/10

Možná vám přijde, že tu hodně piv má opravdu velmi dobré hodnocení. Ale prostě všechno jsou to kvalitní piva... Zatím jich je ještě tolik, že nemusím pít ta "horší" :) Nicméně i tak je možné, že nějaké pivo nadhodnotím. Proto neustále opisuji přívlastek subjektivní. Na zdraví!


pondělí 18. března 2013

Matuška Námořník

  • Pivovar Matuška Broumy
  • polotmavý ležák
  • 15 % extraktu původní mladiny
  • 6,3 % alkoholu
  • chmely Agnus, Premiant, ŽPČ
  • 0,5 l za 55 Kč v Klubu Netopýr
Velmi chmelený polotmavý ležák, který chutná úplně jak nějaký svrchňák. Bude to kvůli chmelu Agnus, který je z českých nejhořčejší a hodně aromatický. Pivo má výbornou hustou a trvající pěnu, která ukázkově kroužkuje (od Matušky jsem taky nikdy nic jiného zatím neviděl). Vůně je velmi výrazná! Ale po čem, to vám neřeknu. Tady se objevuje ten problém, že nejsem zkušený degustátor. Prostě mi to po něčem šíleně voní, ale nejsem schopen říct po čem. Na Recenzích jsem si tedy přečetl, že to bude asi slad. Ale přiznám se, že sám bych to nepoznal. Chuť je velmi chmelově hořká a kořenitá, sladová (hehe) a s vyšším řízem. Trochu se mi zdá, že tam vystupují citrusy. To by mohlo znamenat, že mimo výše uvedených českých chmelů Matuškovic kluci použili i americký Columbus, ale to nemám ověřeno. Doznívání je hořké. A taky je to skvěle pitelné :)

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10