Zobrazují se příspěvky se štítkem9/10. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkem9/10. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 17. listopadu 2014

Falkon Nightstalker

  • létající pivovar Falkon
  • cascadian dark ale
  • 16 % EPM
  • 6,9 % alkoholu
  • 0,3 l za 40 Kč v Ochutnávkové pivnici
Černá barva s hustou pěnou, která nikdy nezmizí a kroužkuje. Vůně chmelově kořenitá a ovocná, zároveň pražená a kávová. V chuti podle očekávání vystupuje jak příjemnuá vyšší hořkost, tak ovoce, tak praženost/káva/čokoláda. Všechno je to velice intenzivní a hořkost s nádechem kávy jen velmi pomalu odeznívá. Tohle je pro mě určitě TOP CDA ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


 

pondělí 20. října 2014

Chimay White

  • Pivovar Chimay (Belgie, trapistický)
  • belgian strong ale (tripel)
  • 8 % alkoholu
  • 0,33 l z Pivních klenotů
Stále piju zajímavá a nová piva, jen jsem nějak zanevřel na ono "chlubení se na blogu". Jsem zpátky. Snad.
 Oranžový, zakalený ejl. Pěna je patřičně hustá a objemná, jak se na tato belgická piva sluší. Přes pěnu vystupuje ovocná vůně, s tóny koření i kvasnic. Po čase i mírná lihovost. Po napití se objevuje karamelová sladovost, která přechází do kořenité a ovocné fáze, kde nejvíce vynikají broskve. Doznívání je jemně hořké s náznakem ovoce a kvasnic. Chutnalo!

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

 
 

středa 2. července 2014

George Gale & Co HSB

Decentní pěna s průměrnými bublinami. Opadá pozvolna a zůstává na stěnách sklenice. Barva je rubínová až měděná, čirá. Z hladiny se line příjemně pražená vůně, čokoláda, trocha oříšků a tmavého ovoce. HSB má plnější středně hořké tělo. Přidává se praženost tmavých sladů a decentní chmelová ovocnost. Praženost pak dominuje hlavně v doznívání. Skvěle pitelný a vyvážený bitter.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 28. dubna 2014

Vojkovický Vraník

  • Pivovar Koníček
  • tmavý ležák
  • 12 % EPM
  • 5 % alkoholu
  • 0,3 l za cca 27 Kč v Ochutnávkové
Krásná temně rudá barva, výborná pěna. Ve vůni i v chuti pražené a karamelové slady. No a to doznívání! Je v něm všechno od karamelu přes čokoládu, melasu až ke kávě. Velmi osobité pivo. Me gusta.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




úterý 25. března 2014

Harrach světlý ležák

  • Pivovar Harrach - Jelínkova vila
  • světlý ležák
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 5,2 % alkoholu
  • chmel Sládek, ŽPČ, chmelový extrakt (!)
  • 0,5 za 39 Kč ve Výčepu Na Stojáka Pekanda
Skvěle sladová záležitost, která nicméně neztrácí ani v "tak-akorát" intenzitě hořkosti. Pije se to samo, na žízeň hodně nebezpečné.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



čtvrtek 13. března 2014

BrewDog Cocoa Psycho

Proč pivo dostalo název Psycho? Kromě několika tmavých sladů je do něj přidaný nesladovaný pražený ječmen, do varu se házela kávová zrna a do ležení zase surové kakaové boby, vanilkové lusky a dubové hobliny. Výsledek je fakt kakaový psychouš. Pěna byla úúúplně hnědá, jako když si uděláte kakao. Vůně docela výrazná čokoládová, kávová, rozinková, pražená. V chuti opět vystupovaly různé pražené složky, občas jsem měl pocit, že cítím tu vanilku. Doznívání jemně hřejivé, kávové, suché hořké a na jazyku zůstávala chuť kakaa. Fakt supr :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 5. března 2014

Harviestoun Bitter & Twisted

  • Harviestoun Brewery (UK, Skotsko)
  • blonde ale
  • 4,2 % alkoholu
  • chmely Styrian Goldings, Challenger, Hallertau Hersbrücker
Opravdu světlá zlatá/žlutá barva, pěna nic moc. Vůně krásně citrusová, chmelová a sladová. Chuť středně hořká, ovocná, velmi svěží a tělo mi přijde docela dost sladové. Tato kombinace mě zaujala a třetinka zmizela během okamžiků :(

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 26. února 2014

BrewDog Old World Russian Imperial Stout

  • BrewDog (UK)
  • imperial stout
  • 22 % extraktu původní mladiny
  • 9,5 % alkoholu
  • hořkost 71 IBU
  • Magnum, Cascade, Galena a Columbus.
  • 0,3 l za 78 Kč z Ochutnávkové
Velmi kávový, pražený a příjemně alkoholový. Všechny složky jsou správně výrazné, taková piva mi moc chutnají.

Osoby v pozadí byly vycenzurovány.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




čtvrtek 2. ledna 2014

Deus Brut des Flandres

Unikátní pivo, které se vyrobí v Belgii klasickým postupem a poté je v Champagne upravováno složitými procesy jako pravé šampaňské. Po nalití je překvapivě čiré. Barvu má zlatou až slámově žlutou. Pěnivost je po nalití velká, pěna ovšem brzy opadá. Na hladině však zůstává i desítky minut. Již od pohledu je patrné, že toto pivo je z velké části šampaňským. Bublinky prchají nahoru a i po napití je znatelný opravdu velký říz. Vůně je kombinace sladu, velmi poddajných květinových tónů, se stopami citronu a špetky kvasnic. Po ohřátí také alkohol. V chuti se kromě již zmíněného řízu objevuje na začátku jemně sladová složka, poté přichází chuť bylin/květin, ta se pak mění jemně natrpklou citrusovou chuť a celé je to podtrženo jemnou kořenitostí s vyšší sladkostí. Hořkost je spíše menší. Deus je opravdu unikátní, ale neohromil mě až do maximální míry. Rovněž by se taky lahev dala rozdělit mezi více než dva lidi.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 9. prosince 2013

BrewDog Hoppy Christmas

Od pohledu typický světlý ejl tmavější měděné barvy s bílou pěnou, co kroužkuje a částečně zůstává na hladině. Na přivonění se mi zase potvrdilo, že mi na stole opravdu přistálo pivo od BrewDogu. Vůně je výrazně kořenitá s náloží exotického ovoce (liči, ananas?). Chuť je drsně (stylem, ne intenzitou) hořká, ale ne přespříliš. I v ní se nachází exotický džus a doznívání je velmi příjemně chmelově hořké/kořenité s odeznívajícím ovocem.

Myslím, že už docela dobře poznávám Simcoe...

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 6. prosince 2013

Rochefort 10

Pivo velmi tmavě rubínové barvy, s kvasinkami. Velká nahnědlá pěna drží a lehce kroužkuje. Vůně je silně ovocná, jemně kořenitá a kvasnicová. Chuť je vemi komplexní, plná vjemů tmavého ovoce, nejvíce švestek, rozinek. Dále se objevuje jemný karamel a lehká chmelově kořenitá hořkost. Doznívání je dlouhé se všemi složkami, co se objevovaly v chuti. I přes svůj vysoký obsah alkoholu není lihovost v chuti moc výrazná a plné tělo vybízí k vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 4. prosince 2013

Dupont Avec les Bons Voeux

Krásně zlatá barva, naprosto zakalená, s poletujícími kvasinkami. Pěna se po nalití dělá monstrózní. Opadá poměrně rychle, ale silná vrstva zůstává na hladině. Vůně je výrazná a vyniká v ní ovocná sladkost v čele s pomeranči, dále jemná kvasnicovost a stopy alkoholu. Chuť je spíše sladká, opět ovocná, s plným tělem. Posléze se objevuje menší hořkost a doznívání je úžasně ovocné. Toto pivo se výborně hodí na zvláštní příležitosti.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




úterý 3. prosince 2013

Huber Weisses Original

Žlutá až slámová zakalená barva. Pěna kvalitní, drží a zůstává na hladině. Vůni má tento weizen výrazně banánovou a citrusovou. V pozadí se objevují kvasnice a hřebíček. Tělo je lehčí a v chuti vystupuje příjemná ovocnost, která ústí do decentně nahořklého kořeněného doznívání spolu s ovocem. Špičková pšenice.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




pondělí 2. prosince 2013

Sierra Nevada Stout

Černočerná barva potvrzuje, že se jedná o stout. Nahnědlá pěna na dva prsty poměrně rychle opadá. Zůstává ale na hladině a lehce kroužkuje. Přes ni vystupuje výrazná kávová, pražená a jemně uzená vůně. Chuť je po napití prvně kávová a pražená, poté se změní do lehce kyselé a doznívání je pak pražené a docela suché. Prostě další skvělá ukázka stoutu tak, jak si ho minimálně já představuju.V Sierra Nevadě asi neumí uvařit špatné pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 1. prosince 2013

Saison Dupont

Oranžový saison se sametovou bílou pěnou. Tvoří ji malé až střední bublinky a zůstává stále na hladině. Přes ni se line velmi silně ovocná a kvasnicová vůně. Vystupují meruňky a pomeranče. V chuti je po napití znatelná chmelová hořkost s ovocností, jenž přechází do kořenitosti a nejvíce meruňkové sladkosti. Doznívání je ovocné, kvasnicové a na konci jemně alkoholové. Říz velmi vysoký a pitelnost úžasná. Něco podobného bych chtěl někde potkat na čepu za vstřícnější cenu :D

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 24. listopadu 2013

Falkon Falk:off

Zlatá barva s úžasnou pěnou, která drží a ukázkově kroužkuje. Vůně velmi silná s tropickým ovocem (jmenovitě hlavně grep, pomelo) a chmelovou kořenitostí. Chuť je velmi chmelově hořká a ovocná tak, jak napovídala chuť. Doznívání je silně hořké s doznívajícím ovocem. Takovéto ejly mi velmi chutnají, ale samozřejmě se jich nedá vypít moc. Jak kvůli výraznosti i obsahu alkoholu :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 6. listopadu 2013

Sierra Nevada Torpedo IPA

Krásná zlatooranžová barva s pěnou, jenž v malé vrstvě drží celou dobou konzumace a jemně kroužkuje. Tento ejl si nehraje na něco, co není. Jeho hlavními atributy jsou obrovská chmelová hořkost a citrusové tóny v chuti i vůni s nejvíce vyčnívajícími grepy. Díky tomu si vás získá a již po prvním doušku mu prostě podlehnete. Je to ale docela silák, takže pozor.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


úterý 5. listopadu 2013

Rochefort 8

Trapistické pivo s tmavě hnědou a naprosto neprůhlednou barvou. Pěna je béžová, hustá a opadává polehoučku na hladinu. Vůně je výrazná. Je v ní citit tmavé ovoce, karamel, kvasinky a jemně alkohol. Chuť je po vzoru vůně velmi komplexní. Vynikají tóny tmavého ovoce, ale také lehce čokolády, rozinek a karamelu. Doznívání je dlouhé, hřejivé a sladké. Rochefort má plné tělo a vyšší říz. Na mě možná až moc alkoholu, ale i tak samozřejmě výborný příklad dubbelu.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 23. října 2013

U Tří růží Kouřový speciál

Tak su asi blbé nebo co, ale v tomto jsem strašně cítil chleba. Fakt jako kdybych si kousl do čerstvě upečenýho, akorát teda chlazenýho. Kolem se motaly kvasnice a nějaká nakuřovanost asi utekla do toho chleba. Ale dobrý to bylo náramně, to mu upřít nemůžu ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



Falkon Smoked IPA

Výborná hořká IPA, kde je uzenost/nakouřenost cítit jen spíše lehce ve vůni a při doznívání. Jinak klasická cascadová hořkost i aroma, které doplňuje karamel a sem tam rozinky. Má vyšší říz a mně osobně se pila velice dobře.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10