Zobrazují se příspěvky se štítkemcitra. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemcitra. Zobrazit všechny příspěvky

středa 6. listopadu 2013

Sierra Nevada Torpedo IPA

Krásná zlatooranžová barva s pěnou, jenž v malé vrstvě drží celou dobou konzumace a jemně kroužkuje. Tento ejl si nehraje na něco, co není. Jeho hlavními atributy jsou obrovská chmelová hořkost a citrusové tóny v chuti i vůni s nejvíce vyčnívajícími grepy. Díky tomu si vás získá a již po prvním doušku mu prostě podlehnete. Je to ale docela silák, takže pozor.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


úterý 5. listopadu 2013

Widmer Brother Omission Pale Ale [bez lepku]

Pivo zlatavé barvy s průměrnou pěnou, jenž zůstává chvíli na hladině. Vůně je citrusová a chmelově kořenitá, vyniká v ní hořkost. Ta se spolu s citrusy nachází i v chuti. Říz je vyšší a pitelnost dobrá. Doznívání je hořkosladké s příjemnými citrusovými tóny. Povedené pivo pro celiaky. 

Moje subjektivní hodnocení: 7/10



neděle 18. srpna 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Citra

Verze s Citrou mě příjemně potěšila, ale čekal jsem trochu víc citronů. Co se opravdu dostavilo, byla poměrně vysoká příjemná hořkost, pryskyřičné a kořenité tóny, plus samozřejmě velká dávka tropického ovoce. Ňam. Po Nelsonovi můj druhý nejoblíbenější chmel so far.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


středa 31. července 2013

Falkon Zeppelin Pale Ale

Výběr chmelů je úžasný. Ještě než jsem ochutnal mi bylo jasné, že tohle mi bude chutnat. A opravdu. Je to další příklad multivitaminového hořkého ejlu. V tomto je nejvíc cítit mučenka, grep a možná ananas. Vážně skvělá a osvěžující záležitost.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





středa 24. července 2013

Břevnovský Benedict Klášterní IPA

Nahnědlá barva, kvalitní hustá a kroužkující pěna. Vůně jemně citrusová, myslím, že poznávám Chinook. Chuť subjektivně velmi hořká, hodně karamelová a trochu ovocná. Doznívání příjemně hořké, trochu karamelové a hodně ovocné. Taková standardně dobrá IPA. Co k tomu má člověk pořád psát, aby se neopakoval? :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



středa 10. července 2013

Matuška Fastball

Kroužkující pěna, silná exotická citrusová a grepová vůně, trochu kvasnic. V chuti příjemně hořké, vyšší osvěžující říz, nízká plnost, doznívání trochu hořké, ovocné a kvasnicové. Pitelné jak hrom, super letní ejlík.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10




úterý 9. července 2013

BrewDog Dead Pony Club

Zlatá čirá barva, kvalitní pěna se středními bublinkami, ve sklenici drží dlouho. Už při nalévání ucítíte neuvěřitelnou ovocnou vůni. Po přivonění vás zasáhne závan tropického ovoce v čele s grepy, ananasy a pomelem. Po napití tato bomba vystoupí společně s velkým osvěžujícím řízem a velkou chmelovou hořkostí. Ke konci doušku se objeví trocha příjemné kyselosti a doznívání je krásně hořké s náznakem citrusů a lehké zemitosti. Tělo je méně plné, ale pitelnost proklatě nebezpečná. Každé polknutí vybízí k dalšímu napití. 

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

Škoda, že Zoner Photo Studio nemá filtr "vyčistit špinavou sklenici". Tohle je opravdu ukázkový příklad toho, jak se sklenice může podepsat na vzhledu piva. Asi jsem měl starší utěrku, nebo já nevím :/ Na tu fotku si ze studu ani nedám vodoznak :D


sobota 1. června 2013

Matuška Zlatá raketa

A tohle je další z mých top piv. Velmi silný a hořký ovocný ejl z emerických surovin (chmel a kvasnice), ve kterém exotické ovoce a hořkost útočí úplně všude. Pitelnost vzhledem k objemu alkoholu neuvěřitelná. Zkuste sami a uvidíte ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10




úterý 21. května 2013

Matuška OP Open Ale

  • Pivovar Matuška
  • american india pale ale
  • 13,5 % extraktu původní mladiny
  • 5,5 % alkoholu
  • hořkost 50 IBU, chmely Columbus a Citra (oba US, druhý pouze na dry hopping)
  • 0,5 l za 55 Kč v Ochutnávkové pivnici
Toto pivo bylo uvařeno k příležitosti otevření Ochutnávkové pivnice. Podle mě klasická APA. Velmi štiplavá chmelová a grepová vůně, ve které už cítíte hořkost, jaká na vás udeří. A ta po napití opravdu udeří. Chuť opravdu velmi chmelově hořká, ovocná (grepy, citrony, pomeranče) a jemně kvasnicová. Pěna skvělá, kroužkuje. Říz poměrně vysoký, doznívání kvasnicové a ovocně sladké, trochu hořké. Pitelnost nehorázná. Svůj půllitr jsem vypil do patnácti minut.

Moje subjektivní hodnocení: 9,1/10



středa 17. dubna 2013

Ale Browar Black Hope

  • AleBrowar (PL)
  • india black ale
  • 16 % extraktu původní mladiny
  • 6,2 % alkoholu
  • hořkost 65 IBU
  • chmely Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade
  • a plno sladů... Pale Ale, pšeničný, vídeňský, Carapils, Caramunich, Carafa
Dělám výjimku a s chutí si dávám potravinu z Polska! Protože k nám se z Polska vozí jen sračky, kdežto v Polsku si prodávají jen ty delikatesy. A tohle je jedna z nich. India black ale - jakési smíchání stoutu a IPA. Pěna je hustá, drží, i v lahvové versi kroužkuje. Vůně je taková, jak by člověk z toho spojení čekal. Taková pražená, trochu kávová a karamelová, nicméně zároveň i chmelově kořenitá. Po napití udeří malinko vyšší chmelová hořkost, říz, aby se pak přeměnili znovu na praženost a dojeli ve spíše kávové hořkosti a mírné suchosti. BOMBA!

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



pondělí 8. dubna 2013

Matuška Apollo Galaxy

  • Pivovar Matuška
  • american india pale ale
  • 13 % extraktu původní mladiny
  • 5,5 % alkoholu
  • chmely: Apollo (US), Citra(US), Galaxy (AU)
  • slady: plzeňský, bavorský, karapils
  • 0,5 l za 54 Kč v Klubu Netopýr
Na tohle pivo jsem se těšil, protože dle slov Matuškových by mělo mít výrazné aroma jejich IPA Zlaté rakety a pitelnost APA Californie. U vůně se to povedlo dokonale. Ta je skutečně dominantní a vystupují v ní hlavně citrusy, nejvíce grepy a mnoho exotického ovoce, například maracuja nebo pomelo a takové věci :). Už to zní jako klišé, ale pěnu Matuška opravdu umí. Hustá, dlouhotrvající, kroužkuje, paráda. Chuť je výrazně chmelově hořká, trochu kořenitá a také se všěmi těmi ovocnými chutěmi popsanými ve vůni. Jak ale poznamenal Filip, je trochu vodová a pivo nemá tak plné tělo. Doznívání je chmelově hořké se zbytky citrusů a opravdu trochou kvasnic na konci. Pro mě je to ve výsledku velmi dobré pivo, ale skoro se mi zdá ta Zlatá raketa i přes svoje EPM a obsah alkoholu pitelnější :)
 

Moje subjektivní hodnocení: 8/10

Fotka se zase ne úplně povedla. Dávám to za vinu tomu, že vždy se snažím fotit co nejrychleji, abych své společníky tolik nezdržoval od prvního napití. Budu to muset nějak vykoumat :)