Zobrazují se příspěvky se štítkemnefiltrované. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemnefiltrované. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 25. března 2014

Harrach světlý ležák

  • Pivovar Harrach - Jelínkova vila
  • světlý ležák
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 5,2 % alkoholu
  • chmel Sládek, ŽPČ, chmelový extrakt (!)
  • 0,5 za 39 Kč ve Výčepu Na Stojáka Pekanda
Skvěle sladová záležitost, která nicméně neztrácí ani v "tak-akorát" intenzitě hořkosti. Pije se to samo, na žízeň hodně nebezpečné.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



úterý 11. února 2014

Wooden Hand Brewery Cornish Steam Lager (Žatec)

  • Žatecký pivovar
  • nefiltrovaný světlý ležák (pasterovaný)
  • 12,5 % EPM
  • 5,3 % alkoholu
  • 0,5 l za 20 Kč z Pivní lékárny
  • 3 dny po doporučené spotřebě
Neprůhledně zlatý ležák s téměř žádnou pěnou (čehož může být příčina stáří). Vůně je hlavně sladová, ale také drsně chmelová s lehoučkým nádechem ovoce. Po napití vystupuje poměrně velká sladkost a sladovost. Po chvíli doušek hořkne a objevují se jemně kořeněné a citrusové chmelové tóny. Ty pak ústí do sladového konce. Díky absenci filtrace si i přes pasterizaci zachoval jakýsi výraznější charakter. Rozhodně zajímavé pivo, které doporučuju ochutnat
Zajímavostí je rozhodně lahev od mého kousku. Jak můžete vidět z fotky, je mírně zdeformovaná zřejmě ze samotné výroby. Vsadím se, že je to pěkná raritka :)
 
Moje subjektivní hodnocení: 8/10

pátek 27. prosince 2013

Achel Blond

Zakalená zlatá barva. Pěna je sněhově bílá a při nalévání se tvoří opravdu bohatě. V dolních vrstvách je hustá a nahoru tvoří stále větší bublinky. Opadává pozvolna. To se pak začne linout ovocná pomerančová, kořeněná a trochu alkoholová vůně. V chuti nepřekvapí velký říz, který je doplňován sladkostí citrusových plodů a na druhou stranu jemně štiplavou hořkostí různých koření. Doznívání je poměrně plné, kořenité, ovocné a trochu hřejivé. Po otevření vypěnil jak blázen, ale zkažený ani naštěrchaný nebyl. Každopádně chuť velmi příjemná :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pondělí 23. prosince 2013

Bier Du Boucanier Christmas

Vánoční ejl s tmavě zlatou barvou. Pěnu má bílou, s velkou pěnivostí. Opadává pozvolna. Vůně je nasládlá, ale také kořenitá a květinová. Po zahřátí je zde také trochu cítit alkohol. V chuti po napití zavládne prvně sladkost, která sebou přináší tóny ovoce (sladké pomeranče), dále jemně trpkého koření a konečně hřejivým závěrem.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


sobota 21. prosince 2013

Valášek IPA Saison

Ale voňavý po citrusech koření a kvasnicích. V chuti znatelná hořkost, vyšší říz, plné tělo a opět nastupující ovocnost, kterou střídala jemně trpká kořenitost a kyselost. K tomu dodejme super kvalitní pěnu a bylo to naprosto úžasné pivo. To jsem nečekal. Velmi pěkně, Valášci.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10




sobota 7. prosince 2013

Hacker-Pschorr Sternweisse

Nahnědlá až trochu rubínová barva. Pěna zbarvena do béžova, pěnivost je obrovská a pěna drží, jemně kroužkuje. Vůně je banánová, karamelová a sladce sladová. V chuti vystupuje ovoce a velká sladová sladkost společně s karamelovými tóny. Doznívání je pak krásně sladové a jemně ovocné.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10




pátek 6. prosince 2013

Rochefort 10

Pivo velmi tmavě rubínové barvy, s kvasinkami. Velká nahnědlá pěna drží a lehce kroužkuje. Vůně je silně ovocná, jemně kořenitá a kvasnicová. Chuť je vemi komplexní, plná vjemů tmavého ovoce, nejvíce švestek, rozinek. Dále se objevuje jemný karamel a lehká chmelově kořenitá hořkost. Doznívání je dlouhé se všemi složkami, co se objevovaly v chuti. I přes svůj vysoký obsah alkoholu není lihovost v chuti moc výrazná a plné tělo vybízí k vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 4. prosince 2013

Dupont Avec les Bons Voeux

Krásně zlatá barva, naprosto zakalená, s poletujícími kvasinkami. Pěna se po nalití dělá monstrózní. Opadá poměrně rychle, ale silná vrstva zůstává na hladině. Vůně je výrazná a vyniká v ní ovocná sladkost v čele s pomeranči, dále jemná kvasnicovost a stopy alkoholu. Chuť je spíše sladká, opět ovocná, s plným tělem. Posléze se objevuje menší hořkost a doznívání je úžasně ovocné. Toto pivo se výborně hodí na zvláštní příležitosti.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




úterý 3. prosince 2013

Huber Weisses Original

Žlutá až slámová zakalená barva. Pěna kvalitní, drží a zůstává na hladině. Vůni má tento weizen výrazně banánovou a citrusovou. V pozadí se objevují kvasnice a hřebíček. Tělo je lehčí a v chuti vystupuje příjemná ovocnost, která ústí do decentně nahořklého kořeněného doznívání spolu s ovocem. Špičková pšenice.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




neděle 1. prosince 2013

Saison Dupont

Oranžový saison se sametovou bílou pěnou. Tvoří ji malé až střední bublinky a zůstává stále na hladině. Přes ni se line velmi silně ovocná a kvasnicová vůně. Vystupují meruňky a pomeranče. V chuti je po napití znatelná chmelová hořkost s ovocností, jenž přechází do kořenitosti a nejvíce meruňkové sladkosti. Doznívání je ovocné, kvasnicové a na konci jemně alkoholové. Říz velmi vysoký a pitelnost úžasná. Něco podobného bych chtěl někde potkat na čepu za vstřícnější cenu :D

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 29. listopadu 2013

De Molen Blikken & Blozen

  • De Molen (Holandsko)
  • strong saison
  • 19,7 % extraktu původní mladiny
  • 8,5 % alkoholu
  • hořkost 41 EBU
  • chmely ŽPČ (ČR) pro hořkost a Amarillo s Citrou na chmelení za studena
  • 0,3 l ve flaši za 85 Kč asi z Lékárny
Tohle pivo je tak neuvěřitelně komplexní, že ani nevím, jak mám tuhle recenzi napsat. V chuti i ve vůni je cítit tolik ovocných i jiných chutí, že z toho jde člověku hlava kolem. A čím je pivo teplejší, tím se ještě dál mění. Popsal bych ho jako božský nektar plný ovocných (pomeranče, mandarinky, meruňky, rozinky...), sladkých (karamel, med, hnědý cukr...), dalších (kvasnice, ořechy, jemná lihovost...) a decentně hořkých chutí s vyšším řízem. Fakt pecka.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10





čtvrtek 28. listopadu 2013

Brigand

Tmavě zlatá neprůhledná barva s průměrnou bílou a hustou pěnou. Vůně je jemně ovocná ale hlavně silně kořenitá po koriandru a dalším koření. V chuti je cítit hořkost po koření a trocha ovoce, hlavně pomerančů. Doznívání je pak spíše hořké a jemně hřejivé. Ničím zajímavý belgický ejl.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


úterý 26. listopadu 2013

Schneider Weisse TAP 5 Maine Hopfenweisse

Zlatá barva přecházející do hněda, kompletně zakalená. Hustá a velmi kvalitní pěna, jenž drží na hladině. Vůně tohoto weizenbocku je překvapivě chmelově kořenitá až trávová a opravdu jemně kvasnicová a snad i se stopami karamelu. V chuti se objevuje vyšší hořkost, kořenitost a trávové tóny. Doznívání je hořkosladké, kořeněné a stopově ovocné. Rozhodně netradiční pšeničné pivo, které by každý milovník weizenů měl zkusit.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pátek 15. listopadu 2013

La Guillotine

Krásná zlatá barva s poletujícími kvasinkami. Pěna je obrovská a kvalitní, po nalití pozvolna opadává a kroužkuje. Ve vůni jsou cítit různé citrusy, kvasinky a jistá chmelová kořenitost. Chuť je chmelově hořká ovocná, s plným tělem a alkoholovou sladkostí a hřejivostí. Ta se projevuje spolu s ovocem hlavně v příjemném doznívání. Přijde mi to hodně podobné jako Tremens.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


úterý 12. listopadu 2013

Delirium Tremens

Silné pivo se zakalenou oranžovou barvou a velkou pěnivostí. Bílá pěna jen pozvolna opadává na hladinu. Vůně je velmi ovocná, trochu květinová a také kořenitá. V chuti opět vyniká nejvíce ovoce, je doprovázeno sladkostí a jemnou kořenitou hořkostí. Doznívání je sladké a komplexní s mírným příspěvkem hořkého vjemu.

 Moje subjektivní hodnocení: 8/10



čtvrtek 7. listopadu 2013

Polička Otakar

Světle zlatá a zakalená barva s neskutečně kvalitní a kroužkující pěnou. Opadá velmi pozvolna a zůstává na hladině po celou dobu konzumace. Vůni má tento ležák velmi příjemně a vyzývavě sladovou s velkým přispěním chlebovosti a kvasnic. V chuti je příjemná chmelová hořkost doprovázená středním řízem a sladem. Doznívání je jemně hořké, trochu sladové a kvasnicové. Excelentní ležák na nenucené popíjení. I když byl prošlý, zkažený mi nepřišel.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


úterý 5. listopadu 2013

Rochefort 8

Trapistické pivo s tmavě hnědou a naprosto neprůhlednou barvou. Pěna je béžová, hustá a opadává polehoučku na hladinu. Vůně je výrazná. Je v ní citit tmavé ovoce, karamel, kvasinky a jemně alkohol. Chuť je po vzoru vůně velmi komplexní. Vynikají tóny tmavého ovoce, ale také lehce čokolády, rozinek a karamelu. Doznívání je dlouhé, hřejivé a sladké. Rochefort má plné tělo a vyšší říz. Na mě možná až moc alkoholu, ale i tak samozřejmě výborný příklad dubbelu.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 3. listopadu 2013

Delirium Tremens

Silné pivo se zakalenou oranžovou barvou a velkou pěnivostí. Bílá pěna se tvoří z velkých i malých bublinek a jen pozvolna opadává na hladinu. Vůně je velmi ovocná, trochu květinová a také kořenitá. V chuti opět vyniká nejvíce ovoce, je doprovázeno sladkostí a jemnou kořenitou hořkostí. Doznívání je sladké a komplexní s mírným příspěvkem hořkého vjemu.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



pátek 1. listopadu 2013

Tripel Karmeliet

Silný ejl nádherně zlatavé neprůhledné barvy. Má obrovskou pěnivost. Pěna lehounce opadává, přičemž lehce kroužkuje a zůstává na hladině. Přes pěnu se line výrazná vůně citrusů, květin a hřebíčku s koriandrem. Chuť je jemně nahořklá, ale spíše sladší. Vystupují v ní pomeranče, kvasnice, koriandr a opravdu jemná lihovost. Doznívání je kořenitě hořké s náznaky citrusů a kvasnic. Vyšší říz přidává na pitelnosti, ale pozor, je to opravdu silák!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10

neděle 27. října 2013

Vivat Blonde

  • Pivovar Abbaye du Cateau (Francie)
  • belgian strong ale (blonde)
  • 6,5 % alkoholu
  • 0,75 l v lahvi s korkovým špuntem za 160 Kč z Pivních klenotů (Pivní lékárna)
Nádherně zlatá barva. Pěnivost obrovská, pěna je vysoká a sametová. Opadá velmi pomalu, velmi kroužkuje a zůstává desítky minut na hladině. Vůně je jemně kořeněná, kvasnicová a dále citronovo-pomerančová a mírně alkoholová. Chuť je na začátku převážně hořká s pomerančovými a kořeněnými tóny, po chvíli se transformuje více do sladka a doznívání je pak kořeněné a hřejivé. Silnější Tripel mi chutnal víc.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10