Zobrazují se příspěvky se štítkemsladké. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemsladké. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 11. listopadu 2013

Gulden Draak

Toto silné pivo má velmi tmavě hnědou a neprůhlednou barvu. Při nalévání do sklenice se vytvoří velké množství pěny. Ta je tvořena jemnými bublinkami a pozvolna opadá na hladinu, kde za další chvíli mizí. Vůně je jemně alkoholová, rozinková, karamelová a jemně kvasnicová. V chuti je znát plnější tělo, jehož sladké a ovocné tóny společně s jemnou hořkostí vedou do příjemně hřejivého závěru. Průměrně dobrý belgický strong ale...

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


sobota 9. listopadu 2013

Gulden Draak 9000

Quadruple s tmavě hnědou barvou. Po nalití má monstrózní  pěnu, která opadá pomalu, nechává na sklenici stopy a poté zůstává na hladině. Vůně je výrazně sladově karamelová, jemně rozinková, kvasnicová a lihová. Tělo je plnější a v chuti nalezneme opět karamelové, kvasnicové a alkoholové tóny. Nejsilnější je vjem sladký, ale v doušku se jemně ozývá i hořkost. Závěr je sladký a hřejivý. Spolu se svým bráchou bez 9000 jsou si docela podobní...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10




úterý 5. listopadu 2013

Rochefort 8

Trapistické pivo s tmavě hnědou a naprosto neprůhlednou barvou. Pěna je béžová, hustá a opadává polehoučku na hladinu. Vůně je výrazná. Je v ní citit tmavé ovoce, karamel, kvasinky a jemně alkohol. Chuť je po vzoru vůně velmi komplexní. Vynikají tóny tmavého ovoce, ale také lehce čokolády, rozinek a karamelu. Doznívání je dlouhé, hřejivé a sladké. Rochefort má plné tělo a vyšší říz. Na mě možná až moc alkoholu, ale i tak samozřejmě výborný příklad dubbelu.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 1. listopadu 2013

Samuel Smith's Oatmeal Stout

Téměř dokonale černá barva. Pěna je béžová, nízká, ale drží po celou dobu konzumace. Vůně tohoto ovesného stoutu je sladká, karamelová opravdu jen jemně pražená a obilná. Chuť je jemně hořká, kávová, karamelová, s náznaky rozinek a vprostřed doušku jemně sladká. Doznívání je karamelové, hořčejší a kávové. Nemůžu si pomoct, ale neohromilo mě to :(

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


úterý 15. října 2013

Mongozo Mango

Tohle se dá pít. Má to zlatou barvou a dobrou pěnu, vůni i chuť příjemně mangovou. Pořád je to zbytečně sladké, ale opravdu není takový problém celý obsah třetinky zkonzumovat jako u dalších piv z řady Mongozo.

Moje subjektivní hodnocení: 4/10



Mongozo Coconut

Tohle je z těch tří, co jsem měl, naprosto bezkonkurenčně nejhnusnější. Voní to jako kokosovej šampon a chutná dost podobně. Docela by mě zajímalo, jestli si tohle koupí někdo víckrát než jednou. Škoda fair trade kokosů.

Moje subjektivní hodnocení: 0/10



pátek 27. září 2013

Belhaven Wee Heavy

Barva tohoto skotského ejlu je tmavě rubínová. Pěna je lehce nahnědlá, brzy opadne, ale v tenké vrstvě statečně drží, jemně kroužkuje. Vůně je sladová, karamelová, lehounce rozinková. V chuti dominuje obrovská sladkost, ve které se skrývá mnoho dalších chutí. Například švestky, karamel a místy snad i pražené tóny kávy či čokolády. Nižší říz umocňuje zážitek. Jak je psáno na obalu, toto pivo je třeba pomalu upíjet, vychutnávat a respektovat.

Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou piju skoro výhradně skvělé kousky, které se prostě nedají hodnotit nedobře

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




středa 25. září 2013

Hook Norton Double Stout

Neprůhledná černočerná barva. Pěnu má tento stout velice kvalitní, ve sklenici drží neuvěřitelně dlouho a kroužkuje. Vůně je příjemnou a omamující směsí karamelu, kávy, praženosti a trochy čokolády. V chuti najdeme nižší říz a všechny "tmavé" tóny, na které si vzpomenete. Nejvýraznější je na začátku kávová hořkost s náznaky čokolády, celý doušek se krásně rozplývá na jazyku. Ve středně plném těle je stout příjemně suchý a zanechává za sebou kávovou hořkost spojenou s karamelovou sladkostí a trochou mléčnosti. Velmi doporučuji podávat při uvedené teplotě 14 °C, aby pivo pořádně vyniklo. Já bych mu dal o bodík víc, kdyby byl ještě o kapánek sušší :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 23. září 2013

Kvasar Sentický Svatováclavský ležák

  • Pivovar Kvasar
  • ochucený nakuřovaný světlý ležák
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 1,5 l za 58 Kč přímo z pivovaru
Barva oranžová až rezavá. Pěna kvalitní, kroužkuje, zůstává poměrně dlouho na hladině. Na začátku doušku je cítit hlavně slad spolu s medem, velmi příjemně. Posléze nastoupí do popředí uzené tóny z nakuřovaného sladu a ty tam spolu s jemnou chmelovou hořkostí zůstávají ještě dlouho po polknutí. Za mě musím říct, že ležák, nakuřovaný slad a med je naprosto senzační kombinace. Je škoda, že toto pivo se v Senticích vaří pouze jednou do roka, já bych ho vyhledával klidně častěji.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10 možná trochu nadsazeně...


neděle 22. září 2013

Greene King Morland "Old Speckled Hen"

Průhledná, doslova rezavá barva. Pěnivost je překvapivě výrazná a pivo chvíli kroužkuje. Ve vůni nalézáme hlavně karamel, který trochu doplňují ovocné tóny z aromatických chmelů. Na začátku doušku dominuje sladkost v čele s karamelem, dále se dostavuje mírná chmelová hořkost s citrusovým nádechem a konec je ve znamení hořkosladka a loučícím se karamelem. I když bylo pivo dost dlouho prošlé, netrpělo skoro žádnou senzorickou vadou. Je to asi hlavně tím, že je filtrované i pasterované a bylo kvalitně skladováno. I tak je ale spíš průměrné.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


středa 18. září 2013

Robinson's Old Tom

"Old ale", který mně chutná úplně jako nějaký porter. I v kelímku pěna kroužkuje, vůně je karamelová a ovocná, nejen po sušeném ovoci, ale dokonce snad po čerstvých meruňkách. Chuť je alkoholová, trochu rozinková, sladká a karamelová, v pozadí opět různé sušené ovoce a doznívání dlouhé a příjemné, plné všech těchto vjemů. Tento kousek si určitě musím někdy koupit v lahvi a pořádně ho vychutnat. Tobě, čtenáři, doporučuju to samé :)

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


neděle 15. září 2013

St. Louis Framboise

Kriek v tmavě červené... Opět velká sladkost i kyselost, přítomnost malin, ale chemická pachuť na konci doušku. Opravdu nevím, proč tam ta sladidla rvou.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


St. Louis Kriek

Další ovocný belgický ale z pivovaru Honsebrouck. Opět s umělými sladidly, které ho (dle mého) velmi degradují. Jinak je to kyselé a trochu octové pivo, ve kterém ale samozřejmě dominuje i ovocná složka z opravdového ovoce. Kvůli sladidlu je ale na konci doušku přítomna divná pachuť a proto ho odsuzuji stejně jako tento Bacchus od stejného pivovaru.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


neděle 25. srpna 2013

Bacchus Frambozenbier

Temně rudá barva. Pěna je velmi hustá a dlouhotrvající, krásně kroužkuje. Vůně je příjemně ovocná po malinách, sladkokyselá, trochu vyčnívají vinné a octové tóny Flemish Old Brownu. V chuti je nejvíce poznat sladká chuť malin s jemnou kyselostí. Doznívání je příjemně malinové s nádechem kyselosti. Opět velmi dobrá pivní limonáda s opravdovým ovocem... a umělými sladidly.
Moje subjektivní hodnocení: 6/10


čtvrtek 22. srpna 2013

Černá Hora Borůvka

  • Pivovar Černá Hora
  • světlý ležák s borůvkovou bází
  • 11 % extraktu původní mladiny
  • 4.4 % alkoholu
  • 0,5 l za 11 Kč v akci z marketu
A další ochucená ležáková záležitost z Černé Hory. Opět je to v základu kvalitní ležák prostoupený nějakou chutí, tentokrát borůvkovou. Ta se tam projevuje hlavně jemnou sladkostí uprostřed doušku a celkovým zjemněním chuti. Navíc mu dodává poněkud rudější barvu. Pěna je trochu horší. Pořád bych to pít nemohl, ale kolem a kolem to není nic špatného.

Moje subjektivní hodnocení: 5,5/10


sobota 3. srpna 2013

Bacchus Cherry Beer

Temně rudá barva. Pěna je velmi hustá a dlouhotrvající, kroužkuje. Vůně je velmi třešňová, sladkokyselá, trochu vyčnívají vinné a octové tóny Flemish Old Brownu. V chuti je nejvíce poznat sladkokyselá chuť třešní. Doznívání je příjemně třešňově nakyslé. Bohužel neobsahuje jen cukr, ale také umělá sladidla (blíže nespecifikovaná). Tím u mě hodně klesá a i když toto pivo má v sobě opravdové třešně, je to prostě dobrá kyselá třešňová pivní limonáda.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


sobota 13. července 2013

Matuška Speciální pšeničné Galaxy

Matuškovic pšenice studeně nachmelená americkým chmelem Galaxy. Má atributy podobné jako normální verze s tím rozdílem, že díky onomu chmelu vystupují v chuti jemně trpké a travnaté tóny. Moc dobré zpestření weizenu, doporučuji!

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10 

pátek 5. července 2013

Na kopečku Bavorská pšenice

Solidní pěna, která trochu kroužkuje, karamelová barva. Vůně výrazně praženě sladová, jako když si čichnete k "barvícímu" sladu. Chuť karamelová a sladová, vyšší říz, velmi malá hořkost a v doznívání konečně vykukují náznaky pšenice - sladkost a trochu banánů, snad i vanilky. Nic jsem od toho piva nečekal a příjemně mě překvapilo.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


pondělí 1. července 2013

Weltenburger Kloster Asam Bock

Opravdu krémová pěna, chvíli kroužkuje a po pár minutách opadá. Tmavá rubínová barva. Vůně je velmi sladká, nejvíce v ní vystupují rozinky, pak sladová složka a trochu alkohol. V chuti dominuje karamel, káva, rozinky, sušené ovoce a doznívání je pak sladké, karamelové, kávové a hřejivé. Tolik k tomu, že jsem si dal pauzu od sladkých piv :D Ona mají opravdu svoje kouzlo, ale ta sladkost přidává k náročnosti pití.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 23. června 2013

Kwak

Čirá rubínová barva, nízká a hustá pěna. Opadá rychle, ale v malé vrstvě zůstane na hladině. Vůně je sladká a sladová s nádechy karamelu, ořechů a alkoholu. V chuti se všechny tyto složky skvěle prolínají a zakončení je jemně hřejivé, hořké a trochu rozinkové. Komplexnost tohoto piva vybízí k dlouhému vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10