Zobrazují se příspěvky se štítkemhřebíček. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemhřebíček. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 22. října 2013

Moinette Blond

Neprůhledná zlatá barva s poletujícmi kvasnicemi. Nízká, ale smetanová pěna, která zůstává dlouho na hladině. Vůně tohoto silného ejlu je nádherně ovocná s tóny manga, pomeranče, banánu a dalších. V pozadí se skrývají jemně štiplavé linky koriandru a hřebíčku. Čas od času zavane odér lihu. Chuť je hořkosladká, říz vyšší a tělo příjemně plné. Opět představuje nejvíce ovocnou sladovou složku s tropickým ovocem, jež svádí po polknutí bitvu s kořením a hřejivou lihovostí. Skvost na dlouhé vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


sobota 21. září 2013

Schneider Weisse TAP 7 Unser Original

Zlatohnědá neprůhledná barva, velmi kvalitní kroužkující pěna. Vůně typická pro bavorské pšenice. Tedy velmi banánová a ovocná, trochu kořeněná. V příjemně sladovém těle opět vyniknou nejvíce banány a jemně další ovoce, které s vyšším řízem velmi osvěžuje. Doznívání je dlouhé a komplexní, jak by člověk u tohoto pivovaru očekával. 

Můj text k pivovaru na pivniklenoty.cz

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 16. září 2013

Plank Hefeweizen

Tmavě hnědá barva s náznakem oranžová, samozřejmě zakaleně neprůhledná. Pěna je jemně béžová, kvalitní a kroužkující. Vůně je ovocná, hlavně banánová, ale s náznaky švestek, tmavého ovoce a třtinového cukru. Chuť je velmi sladká, s jemně vyšším řízem a sladovou složkou, která opět chutná po banánech a tmavším ovci. Doznívání je příjemně sladké a sladové. Tento hefeweizen je jakoby křížencem s tmavou verzí.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


neděle 1. září 2013

Permon Pšeničný speciál

  • Permon Sokolov
  • pšeničné pivo
  • 11 % EPM
  • 4,6 % alkoholu
  • 0,5 l za 41 v hospodě U Alberta (Pellicova 11, Brno)
Voní velmi kořeněně a pomerančově, ve sladovém těle opět vystupují hlavně pomeranče a jistá trpkost, konec je pak hořčejší a téměř bez kvasnic. Spíše než bavorskou mutaci na hefeweizen mi připomíná připomíná například witbier z Jihlavy. Pokud vezmu jako předpoklad, že takhle chutnat má (což je možné), je docela dobrý. Pěna samozřejmě krásně kroužkuje.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10




neděle 28. července 2013

Harrach pšeničný


Na dva kousky jsme čekali déle, protože prý hrozně pěnilo. Pěna byla hustá, trochu kroužkovala, ale opadla docela rychle. Vůně je hlavně citronová se stopami banánu, trochou hřebíčku a kvasnic. Chuť je kyselejší, ale zároveň sladká a velmi ovocná; říz vysoký. Doznívání se opět nese v kyselosti a velké ovocnosti. Takhle si také představuju velmi pitelný weizen.


Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 22. července 2013

Regensburger Spital Weizen

Weizen s neprůhlednou nazlátlou barvou a kvalitní vysokou pěnou. Ve vůni převažují ovocné tóny v čele s citronovou kyselostí, dále se objevuje jistá chlebovost a banánovost V pozadí se schovává hřebíček. Velký říz podtrhuje středně plné sladké tělo, kde objevujeme další banány a chlebovost. Doznívání je jemně kvasnicové, nakyslejší a trochu banánově ovocné. Lehce nadprůměrné.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10

středa 29. května 2013

Schneider-Weisse Unser Aventinus

Jak se mě hodně lidí ptá na to, jaké pivo mi nejvíc chutnalo, tak ačkoliv se na to jednoznačně odpovědět nedá, tohle je jeden z kandidátů. Dnes jsem se s ním setkal potřetí a opět musím uznat, že je to nevšedně dobré pivo. Má tmavě hnědou naprosto neprůhlednou barvu a hustou bílou pěnu, která kroužkuje a ve sklenici drží celou dobu. Ve vůni dominují banán, hřebíček a další ovocné a kořeněné tóny, sem tam zavane alkohol, ale opravdu jen mírně. Tělo má velmi plné, ale přitom jemné a ovocné, téměř bez hořkosti a se středním řízem. Občas se přes sladkou úrodu banánů probijí nějaké pražené kávové či karamelové tóny. Ke konci nastupuje kořenitost, hlavně opět hřebíček a doznívání je banánově sladké s trochou alkoholu a kvasnic. Pitelnost je naprosto skvělá a opravdu těžko se věří, že je to pivo s tak velkým extraktem a podílem alkoholu. Pokud ho někde uvidíte, rozhodně neváhejte a dejte si. Výborný je i v lahvi a ta není ani tak drahá. Aventinus je prostě jedna z mých srdcových záležitostí.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


čtvrtek 23. května 2013

Sv. Norbert Hefeweizen (2 hodnocení)

23.5.2013
Velmi hřebíčková vůně. Jako byste si čichali k celému hřebíčku rozprostřenému na stole. K němu se přidávají kvasnice a opravdu malinko banánu. Po napiti přichází velký říz, opět malinko banánů a citronů a kvasnicovo-hřebíčková horda, která působí u po polknutí. Tohle jsem ještě neměl. Opravdu velmi intenzivní hřebíčkový zážitek. Ano! Hřebíčku je tam možná až moc, jinak bych dal i 8.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


16.7.2013
Tohle je evidentně jiná a lepší várka. Zapomeňte na kvanta hřebíčků, teď je to akorát. A navíc se zesílila ovocnost. Na začátku doušku máte pocit, jako by v tom byly nakrájené banány. Osvěžující říz zůstal a všechno se krásně vylepšilo. Pro mě rozhodně TOP hefeweizen.


Moje subjektivní hodnocení: 10/10



středa 22. května 2013

Holledauer Weisses

Ach jo, špatně se mi zaostřila fotka. No ale co už nadělám. Barva nádherně zakaleně žlutá. Vůně velmi sladká, ovocná, hodně banánová a trochu jablečná. Pěna dobrá, drží, jemně kroužkuje. Je cítit i náznak hřebíčku. Chuť je velmi sladkokyselá, nejvíc vystupují jablka, pak citrony/banány a v pozadí nějaké to koření. Doznívání je jablečně kyselé. Další super pšeničný kousek, který je nezvykle jablečný.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10

čtvrtek 16. května 2013

Primátor Weizenbier

Asi nejlépe dostupný weizen v ČR. Pil jsem ho z mnoha lahví i mnoha výčepů a je to prostě lahůdka. Sice bavorských kvalit nedosahuje dokonale, nicméně má všechno, co by od pšenice člověk čekal a hlavně dobře ošetřený a čerstvý chutná královsky. Velmi ovocný, s velkým řízem a mírnou kořenitostí udolá nejprve vaši žízeň a potom i vás.

Btw bojujte proti citronům ve weizenech, nepatří tam. Ve Výčepu je tam samozřejmě nehází.

Moje subjektivní hodnocení: 8,25/10






středa 1. května 2013

Maisel's Weisse Original

12.11.2013
Neprůhledně zlatá až slámová barva se sametovou a vysokou pěnou. Opadává pozvolna, kroužkuje a drží na hladině. Vůně je i přes vrstvu pěnu velmi výrazná a příjemná. Jako z učebnice německého weizenu, banánová a hřebíčková. Chuť je rovněž výrazná, s vystupující sladovou banánovou složkou, jemně nakyslá. Po tomto vjemu nadchází další banánová sladkost a nástup kořenitosti, jenž se mísí s ovocem v doznování. Top německý Weizen.

Hodnocení zůstává, jen jsem ho trochu popsal :)

30.6.2013
Dokonalá pšenice. Top notch. Všechno! Vůně, pěna, chuť... Banány, citrusy, hřebíčky, jablka, kroužky. Podporující říz. Nebezpečná pitelnost. ANO!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10




sobota 20. dubna 2013

Slavkovské bílé

  • Slavkovský pivovar
  • hefeweizen
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 4,6 % alkoholu
  • 0,5 l za 34 Kč v Pivnici Kocour
Tohle je zatím nejvíc hřebíčkové pšeničné, jaké jsem kdy pil. Má hustou pěnu, která ale zanedlouho opadá a zůstává na hladině jen v tenké vrstvě. Vůně je trochu banánová a opravdu nehorázně hřebíčková a trochu kvasnicová. Po napití hřebíček udeří naplno. Chuť je opravdu velmi kořenitě hřebíčková, s trochou banánovosti, střední chmelovou hořkostí (která by mohla být menší) a kvasnicemi. Doznívání je opět v duchu hřebíčku s lehkou ovocností a kvasnicemi. Velmi zajímavá pšenice.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10