Zobrazují se příspěvky se štítkemsinglehop. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemsinglehop. Zobrazit všechny příspěvky

neděle 27. října 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Goldings

Po delší odmlce je tu devátý PAA, tedy pokud dobře počítám. Goldings je v Anglii podobně tradiční jako u nás ŽPČ (zdroj: moje general knowledge, nemusí to být pravda, tak mě prosím nebičujte). Mně voněl po citrusech a trochu kořenitě, chutnal citrusově a doznívání měl... bujónové! Musím si někdy zkusit dát ještě jiný Goldings singlehop, protože to doznívání bylo fakt zvláštní a nevšední.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


sobota 26. října 2013

BrewDog Libertine Black Ale

Neprodyšně černé pivo. Pěna je béžová, na jeden prst. Opadá rychleji, ale jemně kroužkuje. Vůně je ohromující. Silná kombinace grepů, pomerančů, borovic a praženého sladu. V chuti vygraduje silná hořkost spolu s pomeranči, borovicemi, čokoládou a kávou. Naprostá bomba pro chuťové pohárky. V doznívání pak odchází hořkost spolu s brutální suchostí a zbytky praženého sladu s citrusovými tóny. Nic pro slabé povahy. BrewDog ta piva prostě umí...

Moje subjektivní hodnocení: 10/10


středa 9. října 2013

Zhůřák Total Eclipse

Barva naprosto černočerná. Pěna béžová, smetanová, ukázkově kroužkující. Vůně méně výrazná než jsem čekal, citrusová, kávová, pražená, chmelově hořká. Chuť je pekelně hořká, jak po kávě, tak po Columbusu. Dále vyčnívají nějaké grepy a chutě z praženého sladu. Doznívání je hořká směs toho všeho. Vesměs povedený cascadian dark ale, nicméně já udělal chybu v tom, že jsem se na něho strašně těšil a měl jsem možná přílišná očekávání. Každopádně tenhle styl vzniknuvší na konci dvacátého století v USA prostě můžu. A tentokrát se mi docela povedla fotka.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


neděle 18. srpna 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Citra

Verze s Citrou mě příjemně potěšila, ale čekal jsem trochu víc citronů. Co se opravdu dostavilo, byla poměrně vysoká příjemná hořkost, pryskyřičné a kořenité tóny, plus samozřejmě velká dávka tropického ovoce. Ňam. Po Nelsonovi můj druhý nejoblíbenější chmel so far.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


neděle 14. července 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Ale Saaz

No, tak do téhle verzi PAA museli naházet hodně červeňáku (Saz je anglické označení pro ŽPČ, vzniklo z německého jména Žatce). I když má obsah alfahořkých kyselin jen kolem 3 %, přišlo mi pivo docela dost hořké. Jinak jsem čekal nudu, ale i červeňákový ejl může chutnat zajímavě. Bojím se teda, že tu chuť neumím úplně dobře popsat, ale zdála se mi taková trochu bylinná, borovicová, květinová a zemitá (což je vlastně opsaná charakteristika ŽPČ, když se teď dívám :D). A přitom možná malým náznakem ovocná. Opravdu mě to příjemně překvapilo a pitelnost byla super.

Tak možná si někdy nějaký ale studeně nachmelím touto naší českou legendou :)

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10

úterý 2. července 2013

Nomád Rugby Ale

Příjemná zlatá zakalená barva a kroužkující krémová pěna, která zůstává na hladině až do konce. Vůně  velmi kvasnicová, chmelově zemitá a kořenitá, trochu citrusová. Chuť velmi osvěžující a lehká, tělo méně plné, za to jemně aromatické po použitém chmelu. Chmelová hořkost vyšší, příjemná. Doznívání kvasnicové, zemité, hořké a trochu citrónové. Tohle se naopak Nomádům povedlo na jedničku. Výborný letní ejl, i když to nemá v názvu!

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pátek 31. května 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Ale Chinook

Chinook mi přijde jako takový mix Cascadu a Challengeru. Vůni má méně výraznou, chmelově kořenitou a po exotickém ovoci, dohodli jsme se s Filipem na mučence :D. Hořkost v těle je poměrně vysoká a doznívání je opět příjemně exoticky ovocné a hořké.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10




pátek 3. května 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Ale Cascade

Čtvrté ale (to je hrozný slovo, dá se říct v jakémkoliv rodě, aniž by to znělo úplně divně) ze série PAA. Tentokrát s americkým chmelem Cascade. Barva a pěna pořád stejná, chuť velmi hořká, trochu citrusová. Hodně příjemné a velmi pitelné. Z celé série pro mě zatím nejlepší.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10