Zobrazují se příspěvky se štítkemtripel. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemtripel. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 19. listopadu 2013

De Block Dendermonde Tripel


Nádherně zlatavá zakalená barva. Pěna je sice nízká, ale hustá a krémová. Také opadá pozvolna a na hladině zůstává i po půl hodině. Vůně je velice nevšední. Nejvíce pomerančová, kořenitá a zajímavě kvasnicová. Chuť je zprvu krásně sladká a ovocná a po chvíli se projeví hořkost. Vyčnívající opět pomeranče. Přidává se koriandr a další koření. Doznívání je sladkohořké a velice dlouhé.

Jedno z piv, které na RateBeeru mají docela malé hodnocení, ale mně dost chutnalo.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pátek 15. listopadu 2013

La Guillotine

Krásná zlatá barva s poletujícími kvasinkami. Pěna je obrovská a kvalitní, po nalití pozvolna opadává a kroužkuje. Ve vůni jsou cítit různé citrusy, kvasinky a jistá chmelová kořenitost. Chuť je chmelově hořká ovocná, s plným tělem a alkoholovou sladkostí a hřejivostí. Ta se projevuje spolu s ovocem hlavně v příjemném doznívání. Přijde mi to hodně podobné jako Tremens.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


úterý 12. listopadu 2013

Delirium Tremens

Silné pivo se zakalenou oranžovou barvou a velkou pěnivostí. Bílá pěna jen pozvolna opadává na hladinu. Vůně je velmi ovocná, trochu květinová a také kořenitá. V chuti opět vyniká nejvíce ovoce, je doprovázeno sladkostí a jemnou kořenitou hořkostí. Doznívání je sladké a komplexní s mírným příspěvkem hořkého vjemu.

 Moje subjektivní hodnocení: 8/10



pátek 1. listopadu 2013

Tripel Karmeliet

Silný ejl nádherně zlatavé neprůhledné barvy. Má obrovskou pěnivost. Pěna lehounce opadává, přičemž lehce kroužkuje a zůstává na hladině. Přes pěnu se line výrazná vůně citrusů, květin a hřebíčku s koriandrem. Chuť je jemně nahořklá, ale spíše sladší. Vystupují v ní pomeranče, kvasnice, koriandr a opravdu jemná lihovost. Doznívání je kořenitě hořké s náznaky citrusů a kvasnic. Vyšší říz přidává na pitelnosti, ale pozor, je to opravdu silák!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10

neděle 16. června 2013

Vivat Triple

Zakalená, světle zlatá barva. Krásně hustá a stabilní pěna, která kroužkuje. Ve vůni vystupuje citrusová ovocnost, kvasnice a jemná alkoholová linka. V plné chuti zaujmou nejvíce sladké pomeranče a grepy, které přechází přes kořenitost a kvasnice do hřejivého a sladkého závěru. Lahůdka.

Je to moje první francouzské pivo (i když je jen kousek od belgických hranic) a opravdu mě příjemně překvapilo. Zážitek umocňoval fakt, že místo korunkového uzávěru mělo opravdický špunt, který pivo účinněji těsní od okolního světa. No a otvírat i pít ho byl zážitek :) Rozhodně všem doporučuju, nebylo ani drahé.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10

čtvrtek 13. června 2013

Kasteel Tripel 11

Čirá oranžová barva, pěna kvůli vysokému obsahu alkoholu opadá velmi rychle. Vůně je krásně štiplavá, alkoholová a navíc ovocná, s trochou kvasnic. Chuť je velmi komplexní. Postupně se vystřídá ovocnost (nejvíce pomerančová), poté následuje alkohol, ten se přemění v kořenitost a v doznívání se opět ukáže alkoholová hřejivost spolu s mírnou sladkostí a náznakem kvasnic. Doporučuj nechat pivo ve sklenici postupně i trochu ohřát, aby vynikly všechny vůně a chutě, které se v pivu nachází. Oproti mému zklamání z Blondu je toto naprosto parádní ukázka tripelu.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


úterý 28. května 2013

Westmalle Tripel

Krásně zakalená světle oranžová barva. Nízká pěna, která by se dala krájet a ve sklenici drží do konce konzumace. Vůně po koření, pomerančové kůře a a troše alkoholu. Po napití prvně udeří poměrně vysoký říz, který se rozvine v ovocné sladkosti a doznívá v kořenitosti, alkoholu a náznaku kvasnic. Po dolití zbytku kvasnic ze dna sklenice a mírném zteplání piva se začíná více projevovat alkoholovost, jakožto i další ovocné a kořeněné chutě v těle. Lahůdka na večerní usrkávání. 

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10

Fotka je vyfocená se špatným vyvážením bílé - pivo je fskutečnosti opravdu světle oranžové až žluté. Tato chyba se snad nebude opakovat.