Zobrazují se příspěvky se štítkemtmavý ležák. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemtmavý ležák. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 28. dubna 2014

Vojkovický Vraník

  • Pivovar Koníček
  • tmavý ležák
  • 12 % EPM
  • 5 % alkoholu
  • 0,3 l za cca 27 Kč v Ochutnávkové
Krásná temně rudá barva, výborná pěna. Ve vůni i v chuti pražené a karamelové slady. No a to doznívání! Je v něm všechno od karamelu přes čokoládu, melasu až ke kávě. Velmi osobité pivo. Me gusta.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




úterý 25. února 2014

[NR]Holy Rat

[NR] v titulku je zkratka "nerecenze". Znamená to jednoduše to, že v nějakých případech jsem příliš líný napsat úplný popis piva, který by se dal považovat za recenzi. Nebo se mi nebudou chtít vypisovat všechny meta údaje. Takže odteď víc punk! Co vy na to? (Také může být fotka častěji focená smartfounem)


Tmavý spodně kvašený ležák, který pokud vím je úplně stejný jako Eggenberg Nakuřovaný švihák a vaří se v totožném pivovaru. Jelikož jsem ho nikdy neměl, nemůžu soudil. Holy Rat je černohnědný s průměrnou pěnou. Celkově je v něm nakuřovanost ne úplně výrazná a vyniká zde i praženost/karamel/melasa. První lahev mě nenadchla ale u druhé jsem si zvykl. Dá sa.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10





úterý 22. října 2013

Svatováclavské Tmavé pivo pana Bruna

  • Svatováclavský pivovar Olomouc
  • tmavý ležák
  • 13 % extraktu původní mladiny
  • 0,3 l za 28 Kč v Ochutnávkové
Kroužky, černota, praženost, vyšší říz, káva káva a hořkost, super.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



středa 2. října 2013

Ohrada Svatomichalské tmavé

  • Pivovar Ohrada
  • tmavý ležák (zřejmě)
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 0,25 l za 21 Kč v Piváriu Zelené kočky
Černá barva, béžová pěna, velmi kvalitní a dlouhotrvající. Vůně je velmi výrazná po tmavém sladu a... třešních!. Chuť je na tom podobně. Na začátku doušku není téměř žádná hořkost, nižší říz. Vystupuje sladovost a docela velká sladkost, objevují se silné tóny třešní a dalšího ovoce. Konec je jemně hořký, pražený a trochu kávový. Balada.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



neděle 8. září 2013

Weltenburger Kloster Barock Dunkel

Proti světlu velmi tmavě hnědá barva, béžová kroužkující a dlouhotrvající pěna. Vůně je jemně sladová, rozinková a trochu pražená. V chuti nejvíc vyniká jemně plná sladová složka, která se projevuje hlavně pražeností a kávou. Doznívání je rozinkové, pražené a kávové. Velmi povedený tmavý ležák, o kterém jsem se mylně domníval, že je to tmavý weizen - proto ta špatná sklenice.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


úterý 27. srpna 2013

IKEA Mörk Lager

Ležák tmavě hnědé barvy s velmi pofidérní pěnou. Téměř se netvoří a pak samozřejmě nezůstává na hladině. Vůně je rozinková, trochu kávová. Trochu prázdné tělo, náznaky kávy a karamelu, střední říz. Žádná hitparáda. Jelikož jsem neměl vysoká očekávání, je to prostě pitelný nezajímavý tmavý ležák.

Moje subjektivní hodnocení: 3,9/10


sobota 27. července 2013

Břevnovský Benedict tmavý ležák

Skvělá kroužkující béžová pěna, barva piva neprůhledně černá. Vůně krásně pražená, kávová, trochu karamelová. Chuť je dokonale vyvážená, všechny typické složky (káva, karamel, suchost...) se navzájem snoubí a ústí v dokonalé doznívání. Taková spodně kvašená česká verze stoutu. Zní to možná jako marketingovej kec, ale je to pravda. Pro mě se stal tento Benedict nejlepším českým tmavým ležákem.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10


sobota 20. července 2013

Černá Hora Granát

  • Pivovar Černá Hora
  • tmavý ležák
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 4,5 % alkoholu
  • 0,3 l za 21 Kč v restauraci U Prokopů
Standardní pěna s malými bublinkami, zanechává obrazce na stěnách sklenice. Vůně krásně sladová po bavorském sladu. Jemně karamelová a kávová. Tělo středně plné, s vyšším řízem, velmi příjemnou sladovou složkou a karamelovo-kávovými tóny. Doznívání příjemně kávové. Povedený kousek.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


čtvrtek 4. dubna 2013

Kaltenecker Brokát

Další tmavý ležák s přídavkem kávy. Pěna je dobrá, hustá, kroužkuje. No a pivo voní docela dost podobně jako ledová káva z tetrapaku. Taková výrazná káva, ale sladká a jakoby mléčná. Chuť následuje vůni, říz je vyšší, vystupuje výrazná kávová hořkost a na konci se občas lehce objevuje trocha sladu/chmele. Tohle mi zas tolik nejelo.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10

Btw nečekal jsem, že dnes půjdu na ochutnávku, takže jsem nechal doma foťák a tohle je z mobilu.


Polička Eliška

Toto pivo vaří v Poličce jen párkrát do roka a ačkoliv už jsem ho měl mockrát v točené verzi, toho je můj první lahváč. Točený má určitě lepší pěnu, ale i ta lahvová nějak není špatná. Černočerná barva, silně kávově pražená chuť. V chuti to samé, opravdu velmi pražené kávové tóny, chvílemi až nakuřované, kávová hořkost a dojezd zase kávový, na konci možná s trochou chmele. Pitelnost dobrá, ale točená je určitě lepší.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10 (spíš za tu točenou)


čtvrtek 28. března 2013

Antoš Černé Poupě

  • Pivovar Antoš
  • tmavý ležák
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 0,5 l za 39 Kč v Zubaté žábě
Nehorázně hustá pěna, která drží a kroužkuje. Jemně kávová a jakoby chmelová vůně. Po napití jsem si chvíli myslel, že mi slečna přinesla na stůl stout. Opravdu velmi silná kávová složka v chuti, kávová hořkost, která přechází do karemelu a lehké sladovosti. Pitelnost i chuť suprová. Takhle se má vařit tmavý ležák.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


Bernard černý ležák

  • Bernard
  • tmavý ležák
  • 5,1 % alkoholu
  • 0,5 l za 18 Kč v Bille
Celkem hustá pěna, průměrná výdrž. Vůně kávová a karamelová. V chuti je prvně cítit káva, poté lehce karamel a doznívání je velmi suché, jakoby sušenkové a dřevěné. To se ovšem změní po nalití kvasnic. To totiž ta suchá chuť na konci zmizí a nahradí jí jemná kávová hořkost. Celkově taky dost fajn pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10



pátek 15. března 2013

Harrach tmavý ležák

Tmavý poklad z Jelínkovy vily. Kroužkující, hustá a stabilní pěna, jemně kávová a sladová vůně. Po napití cítíte prvně silnou kávovost, která následně přechází v kvasnice a chmelovou hořkost. Doznívání je kvasnicovo-chmelovo-kávové. Se středním až nižším řízem nesmírně pitelné! Zatím můj nejoblíbenější český tmavý ležák.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10