Zobrazují se příspěvky se štítkemněmecko. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemněmecko. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 16. prosince 2013

Schneider Weisse TAP X Mein Aventinus Barrique 2013

Barikovaný Aventinus má barvu z velké části původní tmavě hnědou. Ležení v sudech mu možná dalo jemně červený, světlejší nádech. Pěna se tvoří poměrně nízká a opadá beze zbytku. Vůně je velmi komplexní v čele s nakyslou, vínovou a dubovou linkou. Přidává se také trocha alkoholu, kvasnic a banánů v pozadí. V chuti rovněž nejvíce vynikají vinné chutě a profil původního piva je těmito vjemy upozaděn, nikoliv však odstraněn. I nyní lze po napití ucítit jemně banánové a kořeněné tóny. Doznívání je velmi dlouhé a hlavně vínové s dubovým nádechem, jemnou nakyslostí a banánem v pozadí.

Kyselost mi v pivech začala hodně chutnat...

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


sobota 7. prosince 2013

Hacker-Pschorr Sternweisse

Nahnědlá až trochu rubínová barva. Pěna zbarvena do béžova, pěnivost je obrovská a pěna drží, jemně kroužkuje. Vůně je banánová, karamelová a sladce sladová. V chuti vystupuje ovoce a velká sladová sladkost společně s karamelovými tóny. Doznívání je pak krásně sladové a jemně ovocné.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10




úterý 3. prosince 2013

Huber Weisses Original

Žlutá až slámová zakalená barva. Pěna kvalitní, drží a zůstává na hladině. Vůni má tento weizen výrazně banánovou a citrusovou. V pozadí se objevují kvasnice a hřebíček. Tělo je lehčí a v chuti vystupuje příjemná ovocnost, která ústí do decentně nahořklého kořeněného doznívání spolu s ovocem. Špičková pšenice.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




středa 27. listopadu 2013

Schneider Weisse TAP 4 Meine Grünes

Tmavě oranžová až zlatá barva. Kvalitní bílá pěna, jenž drží a lehce kroužkuje. Vůně se odlišuje od většiny dalších pšeničných piv. Ovocná složka je v minoritě a nejvíce je cítit koření a květinovost. V chuti je to podobné, velmi vynikají jemně hořce kořenité a květinové tóny, v pozadí se ale skrývá typická weizenová sladkost s ovocností. Zajímavý zážitek.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


úterý 26. listopadu 2013

Schneider Weisse TAP 5 Maine Hopfenweisse

Zlatá barva přecházející do hněda, kompletně zakalená. Hustá a velmi kvalitní pěna, jenž drží na hladině. Vůně tohoto weizenbocku je překvapivě chmelově kořenitá až trávová a opravdu jemně kvasnicová a snad i se stopami karamelu. V chuti se objevuje vyšší hořkost, kořenitost a trávové tóny. Doznívání je hořkosladké, kořeněné a stopově ovocné. Rozhodně netradiční pšeničné pivo, které by každý milovník weizenů měl zkusit.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pondělí 25. listopadu 2013

Schneider Weisse TAP 2 Mein Kristall

Weizen se žlutooranžovou barvou a nezvyklou čirostí - je filtrován. Má výbornou pěnivost a pěna posléze opadává pozvolna. Vůně je velmi ovocná, lehce sladová a kvasnicová. V chuti jednoznačně vyniká sladová sladkost s tóny banánu, citrónu a trochy kvasnic. Doznívání je sladké, sladové, jemně ovocné. Oproti nefiltrovanému weizenu se dle mého liší hlavně jakousi uceleností chuti (možná naprostá kravina). Říz je tradičně vyšší a pitelnost dobrá.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10




pondělí 30. září 2013

Spaten Oktoberfestbier

Světle žlutá barva, pivo čiré. Pěnivost je lepší průměr, pěna drží, jemně kroužkuje a zůstává na hladině. Vůně je znatelně sladová a trochu medová. Tělo je plné, s vyšším řízem a obrovskou sladovostí. Hořkost střední. Doznívání je sladově sladké a příjemně hořké.

Aneb tento se podle mě liší trochu větší hořkostí. Pitelnost je rovněž skvělá.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


Paulaner Oktoberfest Bier

Zlatá barva, pivo čiré, pěna s většími bublinami. Opadává poměrně rychle na hladinu. Vůně sladová a opravdu jemně chmelová. V chuti samozřejmě nejvíce vyniká slad, můžeme ucítit i náznak medových tónů. Tělo je plné a říz vyšší. Na konci doušku působí malá, i přesto znatelná chmelová hořkost a doznívání je hlavně sladové.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


sobota 28. září 2013

Hacker-Pschorr Oktoberfest Märzen

Měděná barva, pivo čiré. Pěna se tvoří nadprůměrně a poté velmi dlouho ve sklenici zůstává. Vůně je sladová a jemně karamelová, místy velice mírně až nakuřovaná. Tělo je plné a říz střední. Chuť je sladová, jemně medová a hodně karamelová s jemně praženými tóny. Doznívání je mířně hořké a krásně karamelové, pražené.

Takže na oOktoberefestu nejsou jen "žlutě sladové" ležáky. Jsou tam i tyto s tmavšími slady, aspoň nějaká rozmanitost :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


Augustinerbräu Oktoberfestbier

Světle žlutá barva, pivo čiré. Pěna kvalitní, jemně kroužkuje, brzy opadá na malou vrstvu. Vůni dominuje slad. U plného těla to není jinak. Sladovost tohoto kousku je neskutečná. Chmelová hořkost je málo výrazná, říz je střední a slad přebíjí vše, až na jemně medové tóny. Stejně tak doznívání je silně sladové, nicméně velmi příjemným způsobem.

Tohle mi asi z těch sladových chutnalo úplně nejvíc. A vyhrává taky nejkrásnější etiketou.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 26. září 2013

Lowenbräu Oktoberfestbier

Světle žlutá barva, pivo čiré. Pěnivost je velká, pěna drží, jemně kroužkuje a zůstává na hladině. Vůně je velmi sladová a trochu medová. V chuti s vyšším řízem je cítit plné tělo a opět velmi výrazná sladová složka s medovými tóny. Hořkost je nižší až střední. Doznívání je sladově sladké a jemně hořké. Docela pitelné.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10



sobota 21. září 2013

Schneider Weisse TAP 7 Unser Original

Zlatohnědá neprůhledná barva, velmi kvalitní kroužkující pěna. Vůně typická pro bavorské pšenice. Tedy velmi banánová a ovocná, trochu kořeněná. V příjemně sladovém těle opět vyniknou nejvíce banány a jemně další ovoce, které s vyšším řízem velmi osvěžuje. Doznívání je dlouhé a komplexní, jak by člověk u tohoto pivovaru očekával. 

Můj text k pivovaru na pivniklenoty.cz

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


pondělí 16. září 2013

Plank Hefeweizen

Tmavě hnědá barva s náznakem oranžová, samozřejmě zakaleně neprůhledná. Pěna je jemně béžová, kvalitní a kroužkující. Vůně je ovocná, hlavně banánová, ale s náznaky švestek, tmavého ovoce a třtinového cukru. Chuť je velmi sladká, s jemně vyšším řízem a sladovou složkou, která opět chutná po banánech a tmavším ovci. Doznívání je příjemně sladké a sladové. Tento hefeweizen je jakoby křížencem s tmavou verzí.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


čtvrtek 12. září 2013

Schlenkerla Rauchbier Märzen

  • Schlenkerla (DE)
  • nakuřovaný märzen (německý ležák)
  • 13,1 % extraktu původní mladiny
  • 5,1 % alkoholu
  • 30 IBU/EBU (na webu nespecifikují jednotku)
  • 0,5 l za 59 Kč v Ochutnávkové pivnici
Klasika mezi nakuřovanými pivy. Tmavě hnědá neprůhledná barva (z nakuřovaného sladu), pěna do béžova, krásně kroužkuje. Vůně je velmi uzená, kouřová a jemně kávová. Úplně jako když si čichnete k udírně. V chuti je nejvýraznější samozřejmě opět uzený vjem sladu, později se přidává jemná hořkost, možná trochu kávy. A nejkrásnější na tomto pivu je doznívání. Ještě desítky sekund po polknutí cítite v puse úžasné uzené aroma. Pitelnost je naprosto vynikající. Tomuto říkám aspoň ležák!

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10



úterý 10. září 2013

Paulaner Hefe-Weissbier Dunkel

Tmavě hnědá neprůhledná barva, kvalitní a kroužkující béžová pěna. Vůně jemně ovocná, sladově pražená. V chuti vyčnívá ovocná sladkost spolu s jemným karamelem a náznakem kávy z praženého sladu. Doznívání je opět příjemně sladké a jemně pražené. Paulaner je opravdu kvalitní průmyslový pivovar.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pondělí 9. září 2013

Thurn und Taxis Roggen

Tmavě hnědá, téměř černá barva, průměrná pěna. Vůně sladová, trochu ovocná a jemně pražená. Po napití je nejvíce znatelná ovocnost, jakoby weizenová banávovst. Postupně se doušek rozplývá ve sladovosti a konec je jemně pražený a karamelový. Říz vyšší, příjemně sladké pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10





neděle 8. září 2013

Weltenburger Kloster Barock Dunkel

Proti světlu velmi tmavě hnědá barva, béžová kroužkující a dlouhotrvající pěna. Vůně je jemně sladová, rozinková a trochu pražená. V chuti nejvíc vyniká jemně plná sladová složka, která se projevuje hlavně pražeností a kávou. Doznívání je rozinkové, pražené a kávové. Velmi povedený tmavý ležák, o kterém jsem se mylně domníval, že je to tmavý weizen - proto ta špatná sklenice.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


čtvrtek 5. září 2013

Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrüb

Velmi tmavě oranžová a zakalená barva. Pěna tohoto weizenu je velmi kvalitní a dlouhotrvající, jemně kroužkuje. Vůně je kvasnicová a sladová, s ovocnými tóny. V chuti mimo typických pšeničných ovocných chutí nalézám také nádech jemné praženosti a karamelu. Ke konci se objeví mírná kyselost a doznívá je příjemně ovocné. Nejsem si jistý, jestli tam ten karamel má být, to sedí spíše na dunkel. Možná nějaké pomatení mých smyslů :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


úterý 3. září 2013

Maisel & Friends: Jeff's Bavarian Ale

Tmavě oranžová zlatá zakalená barva, velmi kvalitní a kroužkující pěna. Vůně je ovocná po angreštech a citronech, trochu kořenitá a jemně alkoholová. V chuti je nejvíce zřetelná trochu kyselá ovocná složka, větší říz a na weizenbock docela vysoká hořkost. Doznívání je hořké a ovocné po angreštech. Z těch tří piv od Maiselových kamarádů (předchozí najdete tady a tady) je tohle asi nejslabší, ale pořád nadprůměrné.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pátek 30. srpna 2013

Erdinger Weissbier

  • Pivovar Erdinger (Německo)
  • hefeweizen
  • 12,6 % extraktu původní mladiny
  • 5,3 % alkoholu
  • 0,5 l za 28 Kč z Billy
  • trnvanlivost ještě dva měsice
Oranžová barva, kvalitní pěna. Vůně chlebová a sladová, trochu banánová. Tělo je opět docela dost sladové a kvasnicové, ovocnost vystupuje velmi jemně. Dobrý průmyslový weizen pro méně ovocné nálady.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10