Zobrazují se příspěvky se štítkemdoppelbock. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemdoppelbock. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 1. července 2013

Weltenburger Kloster Asam Bock

Opravdu krémová pěna, chvíli kroužkuje a po pár minutách opadá. Tmavá rubínová barva. Vůně je velmi sladká, nejvíce v ní vystupují rozinky, pak sladová složka a trochu alkohol. V chuti dominuje karamel, káva, rozinky, sušené ovoce a doznívání je pak sladké, karamelové, kávové a hřejivé. Tolik k tomu, že jsem si dal pauzu od sladkých piv :D Ona mají opravdu svoje kouzlo, ale ta sladkost přidává k náročnosti pití.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 30. května 2013

Marc's Chocolate Bock

Krásná nahnědlá pěna, která je velmi hustá a ve sklenici drží opravdu dlouho. Vůně po pražené kávě, čokoládě, rozinkách, karamelu a dokonce i troše lesního ovoce. Chuť je kávově hořká a trpká, s příjemným řízem. Rovněž se objevují čokoládové a rozinkové tóny ve velmi plném těle. Hořkost je střední a sladkost vyšší. Doznívání je dlouhé, příjemně kávově hořké se známky lesního ovoce, nejspíše malin, a alkoholu. Velmi komplexní pivo, které mě bavilo od začátku do konce. Vařeno podle Reinheitsgebotu, takže čokoláda je přítomna jen díky tmavým sladům, i když by se podle názvu mohlo zdát, že je tam přidána.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





středa 29. května 2013

Schneider-Weisse Unser Aventinus

Jak se mě hodně lidí ptá na to, jaké pivo mi nejvíc chutnalo, tak ačkoliv se na to jednoznačně odpovědět nedá, tohle je jeden z kandidátů. Dnes jsem se s ním setkal potřetí a opět musím uznat, že je to nevšedně dobré pivo. Má tmavě hnědou naprosto neprůhlednou barvu a hustou bílou pěnu, která kroužkuje a ve sklenici drží celou dobu. Ve vůni dominují banán, hřebíček a další ovocné a kořeněné tóny, sem tam zavane alkohol, ale opravdu jen mírně. Tělo má velmi plné, ale přitom jemné a ovocné, téměř bez hořkosti a se středním řízem. Občas se přes sladkou úrodu banánů probijí nějaké pražené kávové či karamelové tóny. Ke konci nastupuje kořenitost, hlavně opět hřebíček a doznívání je banánově sladké s trochou alkoholu a kvasnic. Pitelnost je naprosto skvělá a opravdu těžko se věří, že je to pivo s tak velkým extraktem a podílem alkoholu. Pokud ho někde uvidíte, rozhodně neváhejte a dejte si. Výborný je i v lahvi a ta není ani tak drahá. Aventinus je prostě jedna z mých srdcových záležitostí.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


úterý 26. února 2013

Weihenstephaner Korbinian

  • Bayerische Staatsbrauerei Weihenstephan (Německo)
  • doppelbock
  • 16,5 % extraktu původní mladiny
  • 7,4 % alkoholu
  • 0,5 l za 59 Kč v Klubu Netopýr
Velmi tmavě rudá a neprůhledná barva, pěna s malými bublinkami, zanedlouho opadne, ale v malé vrstvičce se drží na hladině a jemně kroužkuje. Rozinková a karamelová vůně. Po napití se prvně dere do popředí karamel, který následně přechází v jemnou kávovost. Říz střední, tak akorát. Alkohol v chuti nenacházím, ale ke konci půllitru to začíná být znát. Tenhle kousek se taky povedl :) IBU 32


pátek 22. února 2013

Aecht Schlenkerla Eiche

  • Aecht Schlenkerla Rauchbier (Německo) 
  • rauch doppelbock
  • 19 % extraktu původní mladiny 
  • 8 % alkoholu 
  • 0,5 l U Modrého lva za 60 Kč 
  • trvanlivost ještě 4 měsíce 
Opravdu upřímně nevím, jak se tam vzaly ty bublinky. Celou sklenici jsem před pitím řádně umyl. Teda aspoň jsem si to myslel :) Slad tohot piva je nakuřován kouřem z dubového dřeva, proto Eiche – německy dub. Bohužel mi přijde, že mimo špinavou sklenici se ke mně dostala trochu jetá lahev, protože pěna do minuty úplně zmizela a na hladině po ní nebyly stopy. Chuť byla samozřejmě uzená a jakoby tam opravdu byl cítit ten dub. To samé v chuti. Nicméně musím říct, že Urbock nebo Weizen byl od Schlenkerly pro mě lepší... Toto je takové divné. Ale rovněž mám v plánu někdy ochutnat znova.