Zobrazují se příspěvky se štítkemslovensko. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemslovensko. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 29. září 2014

Kozel Extra Svieži

  • Pivovary Topvar a.s. (skupina SABMiller) 
  • světlý ležák s Citrou
  • 8,5 % EPM
  • 3,5 % alkoholu
  • dostal jsem darem od Mora na recenzi, tímto mu děkuji :)
Barva zlatá do žluta, pěna nic moc. Vůně sladová a opravdu trochu citrusová. Ve vodnatém těle s vyšším řízem a hořkostí je docela značná chmelovost, zemitost a trocha kvasnic? Ne, to možná bude ta citra... Na to že jde o licenční vaření obrovské značky se to docela povedlo. Nenadchne, neurazí.

Moje subjektivní hnodecení: 5/10

sobota 22. června 2013

Kaltenecker Weizen

Tak trochu jiný weizen. Pěna i barva jsou super, vůně je hodně kvasnicová, sladká a jemně ovocná. Říz je nízký, chuť sladká, banánová, kvasnicová a ke konci jemně kořeněná. I přes nižší říz a velkou kvasnicovost je pitelnost docela dobrá.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10





pondělí 17. června 2013

Kaltenecker Chopper IPA

Už mě to s tou pěnou taky začíná nudit... Prostě dobrá, hustá, neopadávající, kroužkuje. Vůně velmi karamelová, trochu sladová a po citrusech a chmelové kořenitosti. Chuť jemně hořká, s plnějším tělem, karamelem a okrajových sladkých citrusech. Doznívání jemně hořké, karamelové a kořenité. Připomenutí toho, že IPA nechutná jen jako hořká citrusová limonáda :)

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10






Kaltenecker Märzen

Barva světle rubínová, pěna hustá, drží a kroužkuje. Vůně jemně chmelová, karamelová a hodně sladová. Chuť hodně karamelová, trochu pražená a ještě více sladová. Doznívání karamelové, sladové a jemně chmelové. Pitelnost dobrá. Krásná ukázka zajímavého spodně kvašeného piva.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


čtvrtek 4. dubna 2013

Kaltenecker Brokát

Další tmavý ležák s přídavkem kávy. Pěna je dobrá, hustá, kroužkuje. No a pivo voní docela dost podobně jako ledová káva z tetrapaku. Taková výrazná káva, ale sladká a jakoby mléčná. Chuť následuje vůni, říz je vyšší, vystupuje výrazná kávová hořkost a na konci se občas lehce objevuje trocha sladu/chmele. Tohle mi zas tolik nejelo.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10

Btw nečekal jsem, že dnes půjdu na ochutnávku, takže jsem nechal doma foťák a tohle je z mobilu.


středa 13. března 2013

Kaltenecker Atlantis IPA

Krásná, neprůhledně zlatá barva. Výborná pěnivost, pěna chvíli vydrží a trošičku kroužkuje. Na lahev super. Vůně jemně kvasnicová a citrusová-ovocná, opravdu mírně kořenitě chmelová. Chuť výrazně chmelově hořká, opět vystupují grepy/pomeranče a malinko kvasnice. Doznívaní je hlavně grepově hořké. Trochu vyšší říz, pitelnost dobrá.

Chválím chalany, že na lahev píšou doporučenou teplotu skladování a hlavně podávání. Ta je 10-12 °C a až po těchto teplotách vyniknou v pivu opravdu všechny chutě.  Mimochodem, je použit ječný i pšeničný slad.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10