Zobrazují se příspěvky se štítkemochucený ležák. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemochucený ležák. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 15. srpna 2014

Zlatopramen Radler pomeranč a zázvor

  • Pivovar Zlatopramen (Skupina Heineken)
  • radler
  • 1,9 % alkoholu
  • plechovka 0,5 l za 15 Kč (cca, a tuším, že to bylo se slevou zrovna)
  • trvanlivost ještě hodně přes rok
Žlutá zakalená barva. Pěna se vytvoří obrovská, ale za minutu po ní není ani stopy. Vůne je prostě pomerančová, možná s trošičkou zázvoru. Chuť je většinu času sladká, velmi pomerančová. Po chvíli se objevuje jakási hořkost, zázvor a snad i útržky jemné chmelovosti a sladovosti (ale docela přebito zázvorem). Kdyby mi ěkdo tvrdil, že v tom pivo ve skutečnosti není, možná bych mu uvěřil.

Nicméně musím uznat, že jak jsem na tomto blogu na radlery většinou nadával (třeba tady), tento Zlatopramen mi opravdu chutná. Sice by mohl být ještě o trochu méně sladký, ale není v něm cítit chemie, je v něm docela velký podíl ovoce a celkově se mi to prostě dobře pije.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10 (sic!)

(Ale Heineken mě neplatí, přísahám :P)




neděle 16. června 2013

PardálOVO bezové

Nedalo mi to a koupil jsem si jedno z mála ochucených piv vyráběných v ČR, kde nejsou žádná sladila ani konzervanty. Tento nápoj je pivo Pardál ECHT smíchané s vodou a sirupem YO, kde je asi "nejhorší" ingredience xanthanová guma na zahuštění. A podle očekávání to opravdu není tragédie. Prostě ležák smíchaný se sirupem. Barva je hodně světlá a pěna nestojí za řeč. Vůně je bezová s trochou sladu. Chuť rovněž bezová, s velkým řízem, sladká (ale tak akorát) a s nepatrnou hořkostí. Doznívání je hodně bezové, sladké a s drobnými pozůstatky sladové chuti a chmelové hořkosti. Žádné chemické pachuti se nekonají.

Já bych to často pít nemohl, ale pokud je někdo fanoušek těchto ochucených piv, tak PardálOVO bezové je dle mého názoru to nejlepší a "nejzdravější", co se u nás dá sehnat. Palec nahoru.

Moje subjektivní hodnocení: 5,5/10