Zobrazují se příspěvky se štítkemzemité. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemzemité. Zobrazit všechny příspěvky

sobota 12. října 2013

Porterhouse Hop Head

  • Porterhouse (Irsko)
  • american pale ale
  • 5 % alkoholu
  • Pilgrim, Nugget, Cascade, Centennial
  • 0,3 l za 69 Kč v obchodě v Brně na Hrnčířské
Jantarová barva, pěna docela hustá a drží ve sklenici. Vůně výrazná. Nejvíce v ní vynikají citrusy, chmelová kořenitost a zemitost, trochu rozinky a karamel. Chuť je řádně chmelově hořká, ozývají se citrusy a zemitost a ke konci nečekaně rozinky s karamelem. Celkově docela povedenej ejl s pořádnou hořkostí.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


čtvrtek 19. září 2013

Fuller's ESB

Tento Bitter má krásnou zlatou barvu s pěnou, která je doslova krémová a dlouhotrvající. Vůně je ohromující. Nejvíce vyčnívá ovoce v čele s grepy a ostatními citrusy. V pozadí se trochu ozývá chmelová zemitost. Po napití udeří střední říz s ovocnou sladkostí, kterou záhy vystřídá příjemná chmelová hořkost, která doznívá v příjemném hořkosladkém konci. I přes svou stupňovitost a voltáž se mně zdá být velmi lehké a dobře pitelné. Dejte si pozor ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




pondělí 3. června 2013

Nomád AK-47 Kalašnikov český ale

Strašně se mi líbí, jak je název spojený s vlastnostmi piva, to je opravdu geniální nápad :) Ale pivo samo o sobě tak úžasné není. Má krásnou barvu i kroužkující pěnu, nicméně dost nevýraznou vůni. Ta by se dala snad popsat jako velmi jemně karamelová, s určitou zemitostí a... borovicemi? Možná. Tělo je malinko mdlé, se středním až nižším řízem, náznaky zemitosti, borovic, karamelu a samozřejmě hořkosti. Doznívání hořké, s pryskyřičnými tóny a na konci jakoby s pražeností, ale u té teda nevím, kde by se tam mohla vzít. Rozhodně zajímavý kousek, ale jaksi méně pitelný. No, nemůžeme mít Nomádům za zlé, že nemají všechna piva úplně skvělá ;)

Moje subjektivní hodnocení: 6/10

Aktualizace srpen 2013:
Další várka byla o poznání vydařenější. Více aromatická, tělo plnější a ovocné, na pozadí velmi příjemné zemité a kořeněné tóny. Tohle už je pro mě na 8/10.