Zobrazují se příspěvky se štítkemaltbier. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemaltbier. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 11. března 2013

Cross the world Altbier

První altbier v ČR, asi už to tak bude. Pěna lahvové verze bohužel nic moc, pěnivost skoro podprůměrná, brzy zmizí. Asi rád ochutnám v točené podobě, bude-li možnost. Vůně sladová, jemně karamelová a trochu oříšková. Chuť se středním až vyšším řízem, rovněž karamelová trochu chmelová, s ne zrovna lehkou chmelovou hořkostí a trochou sladu. Doznívání karamelové a oříškové. Takové celkem zajímavé pivo připomínající polotmavý ležák.

Při ochutnávání takovýchto piv si občas říkám, že o nich možná píšu úplné hlouposti a ztrapňuji se před těmi, kdo tomu rozumí více. Pokud byste byli přesvědčeni, že tu mám někde faktickou chybu, nebo píšu o chuti, která tam opravdu být nemá, rád od všech přijmu veškerou kritiku či případné rady. Děkuji.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10