Zobrazují se příspěvky se štítkemoříšky. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemoříšky. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 11. října 2013

Samuel Smith's Nut Brown Ale

Tmavě jantarová barva, pivo čiré. Pěna je lehce béžová, smetanová, kroužkující a neskutečně trvanlivá. Vůně se vynoří až po jemném opadnutí a přináší sebou praženost, karamel a oříšky. Opravdu velmi příjemné. Tělo je středně plné, říz střední. V chuti vystupují různé pražené tóny, je spíše sladší a v doznívání se prosazují tóny oříšků. Pitelnost je úžasná. Ale zase moc nechápu tolik úžasné hodnocení na ratebeer...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10





úterý 1. října 2013

Zhůřák Hoppy Face

Krásně jantarová barva. Pěna přehustá, výborně kroužkující. Vůně po citrusech, trávě a trochu pražená. Chuť je prvně citrusová, následně dost chmelově hořká a na závěr oříšková, jemně pražená a kávová, trochu sušší, s doznívající hořkostí. Takhle nějak si představuju amber ale, fakt bomba.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10






sobota 6. července 2013

AleBrowar Amber Boy

Výborná pěna, kroužkuje jak o život. Krásně hnědá zakalená barva. Vůně je kombinace oříšků, karamelu, jemné praženosti a trochy ovocnosti z amerických chmelů. Říz je menší, tělo docela plné, vyčnívají zase oříšky, karamel a jemná hořkost s jistou kořenitostí a zemitostí, které se projevují v doznívání. To je dlouhé a příjemné. Pitelnost výborná. Skvělé pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

sobota 29. června 2013

Kasteel Donker

Proti světlu tmavě rubínová barva. Hustá béžová pěna, která opadá pozvolna. Vůně nás zavádí do karamelové a sladové sladkosti, sem tam vykukuje i lékořice a rozinky a později i alkohol. V chuti je největší vjem sladkost. Přes ni jsou cítit tóny karamele, oříšků, sušeného ovoce a alkoholu. Doznívání je hřejivé a příjemně sladké. Ale teď si dám od sladkých piv chvíli pauzu...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


neděle 23. června 2013

Kwak

Čirá rubínová barva, nízká a hustá pěna. Opadá rychle, ale v malé vrstvě zůstane na hladině. Vůně je sladká a sladová s nádechy karamelu, ořechů a alkoholu. V chuti se všechny tyto složky skvěle prolínají a zakončení je jemně hřejivé, hořké a trochu rozinkové. Komplexnost tohoto piva vybízí k dlouhému vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10



pátek 29. března 2013

Jihlavský Amber ale

  • Radniční pivovar Jihlava
  • american amber ale
  • 14,15 % extraktu původní mladiny
  • 5,5 % alkoholu
  • hořkost 45 EBU
  • Složení: český, mnichovský a karamelový slad, žatecký chmel, Cascade a Nový Zéland Hallertau Aroma, lahodná jihlavská voda, pivovarské kvasnice
  • 1 l v PET za 80 Kč ve Sklizeno.cz
Tak prvotně chválím Radniční pivovar za skvělé informace o pivech na webu... Je tam vše. Od složení po hořkost. Druhotně přejdu k hodnocení tohoto piva.  Naprosto úžasná pěna. Pění výborně, krásně kroužkuje a ve sklenici docela drží. Na PETku je to skoro neuvěřitelné. Vůně je velmi výrazná, hnědá. Je v ní hojně cítit chmelové aroma, plus trocha sladu a kvasnic. Chuť je úžasně oříškovo-karamelová, výrazně hořká (tipoval jsem tak 60 IBU), hořkost opravdu vyčnívá, ale mně osobně to dost vyhovuje. Doznívání je oříškové a jemně kvasnicové.

Měl jsem jihlavského embra před nějakou dobou Na Božence točeného a byla to zrovna nějaká jetá várka, takže mě neoslovil. Ale toto... Toto je nehorázně dobré a ultrapitelné pivo! Tleskám.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10



pondělí 11. března 2013

Cross the world Altbier

První altbier v ČR, asi už to tak bude. Pěna lahvové verze bohužel nic moc, pěnivost skoro podprůměrná, brzy zmizí. Asi rád ochutnám v točené podobě, bude-li možnost. Vůně sladová, jemně karamelová a trochu oříšková. Chuť se středním až vyšším řízem, rovněž karamelová trochu chmelová, s ne zrovna lehkou chmelovou hořkostí a trochou sladu. Doznívání karamelové a oříškové. Takové celkem zajímavé pivo připomínající polotmavý ležák.

Při ochutnávání takovýchto piv si občas říkám, že o nich možná píšu úplné hlouposti a ztrapňuji se před těmi, kdo tomu rozumí více. Pokud byste byli přesvědčeni, že tu mám někde faktickou chybu, nebo píšu o chuti, která tam opravdu být nemá, rád od všech přijmu veškerou kritiku či případné rady. Děkuji.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10