Zobrazují se příspěvky se štítkemlíšeňský pivovar. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemlíšeňský pivovar. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 8. března 2013

Líšeňské pšeničné zelené

Podle nápojového lístku (v restauraci, na webu píšou velký prd) je to klasická pšenice ochucená extraktem z kopřiv, bez jakékoliv chemie. Barvu to má opravdu zelenou, ale je taková už od pohledu neumělá. Vůně je čajová a mně trochu připomínala marihuanu. V chuti je hodně výrazná jakási čajová trpkost a kopřiva, klasické složky weizenu jsou schované v pozadí. Říz by mohl být větší, ale celé je to celkem pitelné. Nemusel bych to pít pořád, ale jednou za čas je to zajímavá změna :)

Moje subjektivní hodnocení: 6/10
Pivníci

Líšeňské pšeničné

Na brněnské minipivovarské poměry nadprůměrná záležitost. Krásná žlutá zakalená barva, svěží ovocná vůně s lehce kořeněnými tóny, optimální vysoký říz. V chuti hlavně banán, trochu koření (nejvíce asi hřebíček) a lehké kvasnice. Pije se úplně samo :)

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10