Zobrazují se příspěvky se štítkemležák. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemležák. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 14. srpna 2014

Del Borgo My Antonia

  • Pivovar Del Borgo (Itálie) v kolaboraci s americkým Dogfish Head
  • imperial pils
  • 7,5 % alkoholu
  • za 79 Kč z Pivní lékárny, na pivniklenoty.cz již brzy
  • trvanlivost ještě necelé dva roky
Líbivě zlatavá až oranžová barva, pivo zakalené. Pěna se tvoří decentně, je bílá a na hladině drží opravdu dlouho. Vůně je velmi výrazná, štiplavě citrusová a trochu zemitá s tóny sladu. Pivo je nachmeleno opravdu vydatně. Po napití se objeví ovocná a sladová sladkost, která přechází do střední hořkosti. Doznívání je poměrně suché, trochu hořké a výrazně ovocné se stopami kvasnic. Plnost i říz jsou střední. (Asi) nejnachmelenější spodně kvašené pivo, co jsem kdy pil :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



neděle 5. ledna 2014

Argus 12° Maestic

  • Prodává Lidl, vaří pivovar Vysoký Chlumec Protivín (skupina Lobkowicz) omlouvám se za hrubou faktickou chybu
  • ležák českého typu
  • 12 % EPM
  • 4,8 % alkoholu
  • 0,5 l za 6,9 Kč (v akci) v Lidlu
Jelikož se Argus pšeničný ukázal být velmi dobrým, tak při další návštěvě Lidlu jsem se už tolik nebál sáhnout po jeho bráškovi Maesticu. Měl na sobě označení "České pivo" a podle všeho se vyrábí v Protivíně. Rozhodně jsem jeho koupí neudělal chybu. Je to zajímavý ležák s velmi dobrou pěnou (na lahev). Vůně i chuť je dostatečně výrazná, se střední hořkostí ale chuť bych označil za spíše sladovější a doznívání jakbysmet, nicméně s příjemně nahořklým koncem. Maestic směle předčí lecjaký mainstreamový ležák a přitom za zlomek ceny. Na etiketě je napsáno, že doba ležení je 35 dnů.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


sobota 28. prosince 2013

Žatec Strong

  • Žatecký pivovar
  • polotmavý silný ležák
  • 18,5 % EPM
  • 7,3 % alkoholu
  • 0,5 l za 30 Kč z Lékárny
Karamelově hnědá, načervenalá barva. Pěna se tvoří docela nízká a hustá. Drží na hladině. Ve vůni je nejvíce cítit karamel a celková sladkost. Začátek doušku je sladký, se středním až nižším řízem a velmi příjemně karamelový. Postupně se ke sladkému karamelu přidává decentní chmelová hořkost. Příjemné pitivo.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


neděle 13. října 2013

Herold Světlý březnický ležák

Zlatavá průhledná barva, pivo čiré. Pěna se středními bublinami, poměrně stabilní. Vůně příjemně sladová, mírně chmelová, trávová. Chuť je příjemně sladová, chmelová hořkost vyšší, velmi příjemná. Tělo je středně plné a říz vyšší, osvěžující. Doznívání je krásně hořké a osvěžující. S přídavkem cukru a vitamínu C.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10