Zobrazují se příspěvky se štítkemmožná zkažené. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemmožná zkažené. Zobrazit všechny příspěvky

sobota 6. dubna 2013

Valášek India Pale Ale

Poměrně slušná pěnivost, průměrně velké bublinky a trvanlivost pěny. Vůně je hodně pomerančová, trochu kvasnicová . V chuti se tyto složky mísí a ačkoliv je hodně cítit po pomerančích, dojezd je jakoby sladký, možná trošičku karamelový. Hořkost není nějak výrazná. Pít se to dá, ale tento IPA mě moc nezaujal (rozhodl jsem se, že zkratky s ejly budu brát za mužský rod, protože TEN ale ejl).

Moje subjektivní hodnocení: 5,5/10


pátek 22. února 2013

Aecht Schlenkerla Eiche

  • Aecht Schlenkerla Rauchbier (Německo) 
  • rauch doppelbock
  • 19 % extraktu původní mladiny 
  • 8 % alkoholu 
  • 0,5 l U Modrého lva za 60 Kč 
  • trvanlivost ještě 4 měsíce 
Opravdu upřímně nevím, jak se tam vzaly ty bublinky. Celou sklenici jsem před pitím řádně umyl. Teda aspoň jsem si to myslel :) Slad tohot piva je nakuřován kouřem z dubového dřeva, proto Eiche – německy dub. Bohužel mi přijde, že mimo špinavou sklenici se ke mně dostala trochu jetá lahev, protože pěna do minuty úplně zmizela a na hladině po ní nebyly stopy. Chuť byla samozřejmě uzená a jakoby tam opravdu byl cítit ten dub. To samé v chuti. Nicméně musím říct, že Urbock nebo Weizen byl od Schlenkerly pro mě lepší... Toto je takové divné. Ale rovněž mám v plánu někdy ochutnat znova.