Zobrazují se příspěvky se štítkemna stojáka. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemna stojáka. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 25. března 2014

Harrach světlý ležák

  • Pivovar Harrach - Jelínkova vila
  • světlý ležák
  • 12 % extraktu původní mladiny
  • 5,2 % alkoholu
  • chmel Sládek, ŽPČ, chmelový extrakt (!)
  • 0,5 za 39 Kč ve Výčepu Na Stojáka Pekanda
Skvěle sladová záležitost, která nicméně neztrácí ani v "tak-akorát" intenzitě hořkosti. Pije se to samo, na žízeň hodně nebezpečné.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



čtvrtek 16. května 2013

Jihlavský Radniční pivovar Ignác světlý ležák

Asi mám nový nejoblíbenější český světlý ležák. Krásná barva, skvělá pěna. Velmi kvasnicovo-sladová vůně. Plné sladové tělo, plno kvasnic, příjemná chmelová hořkost. Skvělý.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


Primátor Weizenbier

Asi nejlépe dostupný weizen v ČR. Pil jsem ho z mnoha lahví i mnoha výčepů a je to prostě lahůdka. Sice bavorských kvalit nedosahuje dokonale, nicméně má všechno, co by od pšenice člověk čekal a hlavně dobře ošetřený a čerstvý chutná královsky. Velmi ovocný, s velkým řízem a mírnou kořenitostí udolá nejprve vaši žízeň a potom i vás.

Btw bojujte proti citronům ve weizenech, nepatří tam. Ve Výčepu je tam samozřejmě nehází.

Moje subjektivní hodnocení: 8,25/10