Zobrazují se příspěvky se štítkemovocné. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemovocné. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 6. prosince 2013

Rochefort 10

Pivo velmi tmavě rubínové barvy, s kvasinkami. Velká nahnědlá pěna drží a lehce kroužkuje. Vůně je silně ovocná, jemně kořenitá a kvasnicová. Chuť je vemi komplexní, plná vjemů tmavého ovoce, nejvíce švestek, rozinek. Dále se objevuje jemný karamel a lehká chmelově kořenitá hořkost. Doznívání je dlouhé se všemi složkami, co se objevovaly v chuti. I přes svůj vysoký obsah alkoholu není lihovost v chuti moc výrazná a plné tělo vybízí k vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


úterý 5. listopadu 2013

Rochefort 8

Trapistické pivo s tmavě hnědou a naprosto neprůhlednou barvou. Pěna je béžová, hustá a opadává polehoučku na hladinu. Vůně je výrazná. Je v ní citit tmavé ovoce, karamel, kvasinky a jemně alkohol. Chuť je po vzoru vůně velmi komplexní. Vynikají tóny tmavého ovoce, ale také lehce čokolády, rozinek a karamelu. Doznívání je dlouhé, hřejivé a sladké. Rochefort má plné tělo a vyšší říz. Na mě možná až moc alkoholu, ale i tak samozřejmě výborný příklad dubbelu.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 3. listopadu 2013

Delirium Tremens

Silné pivo se zakalenou oranžovou barvou a velkou pěnivostí. Bílá pěna se tvoří z velkých i malých bublinek a jen pozvolna opadává na hladinu. Vůně je velmi ovocná, trochu květinová a také kořenitá. V chuti opět vyniká nejvíce ovoce, je doprovázeno sladkostí a jemnou kořenitou hořkostí. Doznívání je sladké a komplexní s mírným příspěvkem hořkého vjemu.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



středa 30. října 2013

St. Austell Admiral's Ale

Bronzová jemně průhledná barva. Pěna do béžova s krásnou pěnivostí. Je docela hustá a opadá pozvolna. Ve vůni je cítit jemná kořenitost a ovocné tóny spolu s pražeností. V chuti je znatelná kořenitost a jemná kyselost. Rovněž se trochu projevují pražené a topinkové tóny. Říz je střední a tělo plnější. Doznívání je ovocné, pražené a trochu kořenitě nahořklé. Osobně mě moc nenadchl.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


sobota 21. září 2013

Schneider Weisse TAP 7 Unser Original

Zlatohnědá neprůhledná barva, velmi kvalitní kroužkující pěna. Vůně typická pro bavorské pšenice. Tedy velmi banánová a ovocná, trochu kořeněná. V příjemně sladovém těle opět vyniknou nejvíce banány a jemně další ovoce, které s vyšším řízem velmi osvěžuje. Doznívání je dlouhé a komplexní, jak by člověk u tohoto pivovaru očekával. 

Můj text k pivovaru na pivniklenoty.cz

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 18. září 2013

Robinson's Old Tom

"Old ale", který mně chutná úplně jako nějaký porter. I v kelímku pěna kroužkuje, vůně je karamelová a ovocná, nejen po sušeném ovoci, ale dokonce snad po čerstvých meruňkách. Chuť je alkoholová, trochu rozinková, sladká a karamelová, v pozadí opět různé sušené ovoce a doznívání dlouhé a příjemné, plné všech těchto vjemů. Tento kousek si určitě musím někdy koupit v lahvi a pořádně ho vychutnat. Tobě, čtenáři, doporučuju to samé :)

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


neděle 15. září 2013

St. Louis Framboise

Kriek v tmavě červené... Opět velká sladkost i kyselost, přítomnost malin, ale chemická pachuť na konci doušku. Opravdu nevím, proč tam ta sladidla rvou.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


St. Louis Kriek

Další ovocný belgický ale z pivovaru Honsebrouck. Opět s umělými sladidly, které ho (dle mého) velmi degradují. Jinak je to kyselé a trochu octové pivo, ve kterém ale samozřejmě dominuje i ovocná složka z opravdového ovoce. Kvůli sladidlu je ale na konci doušku přítomna divná pachuť a proto ho odsuzuji stejně jako tento Bacchus od stejného pivovaru.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


pondělí 9. září 2013

Thurn und Taxis Roggen

Tmavě hnědá, téměř černá barva, průměrná pěna. Vůně sladová, trochu ovocná a jemně pražená. Po napití je nejvíce znatelná ovocnost, jakoby weizenová banávovst. Postupně se doušek rozplývá ve sladovosti a konec je jemně pražený a karamelový. Říz vyšší, příjemně sladké pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10





úterý 3. září 2013

Maisel & Friends: Jeff's Bavarian Ale

Tmavě oranžová zlatá zakalená barva, velmi kvalitní a kroužkující pěna. Vůně je ovocná po angreštech a citronech, trochu kořenitá a jemně alkoholová. V chuti je nejvíce zřetelná trochu kyselá ovocná složka, větší říz a na weizenbock docela vysoká hořkost. Doznívání je hořké a ovocné po angreštech. Z těch tří piv od Maiselových kamarádů (předchozí najdete tady a tady) je tohle asi nejslabší, ale pořád nadprůměrné.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


úterý 6. srpna 2013

Jacob Weissbier

Tento weizen má stejně jako mnoho jeho pšeničných druhů neprůhledně oranžovou barvu a hustou bílou pěnu, která opadává velmi pozvolna a ve sklenici vydrží celou dobu konzumace. Vůně je velmi výrazně chlebová a banánová s nádechem kvasnic. Chuť je i při plnějším těle překvapivě lehká a vyvážená. Nacházíme opět chlebovost, banánovou sladkost a trochu citronové kyselosti v osvěžujícím velkém řízu. Po polknutí se objevují příjemné banány, kvasnice a jemně kyselý konec. Yum.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


středa 24. července 2013

Břevnovský Benedict Klášterní IPA

Nahnědlá barva, kvalitní hustá a kroužkující pěna. Vůně jemně citrusová, myslím, že poznávám Chinook. Chuť subjektivně velmi hořká, hodně karamelová a trochu ovocná. Doznívání příjemně hořké, trochu karamelové a hodně ovocné. Taková standardně dobrá IPA. Co k tomu má člověk pořád psát, aby se neopakoval? :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



úterý 23. července 2013

Maisel & Friends: Stefan's Indian Ale

Nádherně zlatá zakalená barva. Pěnivost je neuvěřitelná a pivo velmi dobře ve sklenici kroužkuje. Už při nalévání vás do nosu udeří silná vůně. Je v ní cítit sladké ovoce a jemná chmelová kořenitost. V plném těle je vyšší říz a ovocnost v čele s grepy a ananasy doprovází silná chmelová hořkost, která zanechává v ústech příjemný suchý pocit. Doznívání je pak navíc ovocné a lehce hřejivé. Způsob, jak se v tomto pivu snoubí ovocná sladkost s chmelovou hořkostí, je jedinečný.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10

neděle 21. července 2013

La Trappe Quadrupel

Zakalená oranžovo-rudá barva s poletujícími kvasinkami. Po nalití se vytvoří obrovská pěna, která po chvíli zůstane v malé vrstvě na hladině a ve sklenici kroužkuje. Vůně je trochu ovocná, trochu karamelová a velmi sladká. V plném těle nejvíce vystupuje karamel a různé tmavé ovoce, dominuje samozřejmě příjemná sladkost. Doznívání je jemně hřejivé, dlouhé a komplexní. Stojí za to vychutnat si každý doušek. Tohle mi vážně chutnalo.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10 (sic!)



čtvrtek 18. července 2013

Staropramen Cool Grep

K tomuto se ani nebudu namáhat s nějakým výpisem informací. S pivem to nemá vůbec nic společného. Voní to po grepech, chutná to po grepech, je to sladké, je to sycené. Z piva tam já osobně necítím vůbec nic. A navíc je tam barvivo E120 (karcinogenní prášek z brouků, skóre škodlivosti 6/7). Toto nepít. Je to limonáda s pivem, ne pivo s limonádou. Pěna vznikla po velmi prudkém nalití z plechovky a opadla hned.

Moje subjektivní hodnocení: 0/10






čtvrtek 11. července 2013

Na kopečku 11% pšenice

Jak vidíte na fotce, dostal jsem docela pořádnou porci kvasnic, takže to vypadlo jako puding. Filip si dal chvíli po mě a barvu měl rozhodně oranžovější. Pěna dobrá, trochu kroužkuje. Chuť byla samozřejmě hlavně kvasnicová, ale trochu ovoce a vanilky se tam taky dalo najít... Docela OK pšenka, ale těch kvasnic mohlo být v sudu méně.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


úterý 9. července 2013

BrewDog Dead Pony Club

Zlatá čirá barva, kvalitní pěna se středními bublinkami, ve sklenici drží dlouho. Už při nalévání ucítíte neuvěřitelnou ovocnou vůni. Po přivonění vás zasáhne závan tropického ovoce v čele s grepy, ananasy a pomelem. Po napití tato bomba vystoupí společně s velkým osvěžujícím řízem a velkou chmelovou hořkostí. Ke konci doušku se objeví trocha příjemné kyselosti a doznívání je krásně hořké s náznakem citrusů a lehké zemitosti. Tělo je méně plné, ale pitelnost proklatě nebezpečná. Každé polknutí vybízí k dalšímu napití. 

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

Škoda, že Zoner Photo Studio nemá filtr "vyčistit špinavou sklenici". Tohle je opravdu ukázkový příklad toho, jak se sklenice může podepsat na vzhledu piva. Asi jsem měl starší utěrku, nebo já nevím :/ Na tu fotku si ze studu ani nedám vodoznak :D


čtvrtek 4. července 2013

Falkon Stalker IPA #4

Wow! Nehorázně ovocná vůně. Opravdu výrazně jsou cítit tropická ovoce jako pomelo, maracuja, ananas, grepy, pomeranče. Excelentní. Chuť velmi chmelově hořká a zemitá, spolu s další náloží pomela a maracuji, které se vám rozvalují na jazyku a dělají v puse atmosféru tropické plantáže. Říz je střední, optimální. Ke konci dominuje hlavně hořkost, trochu karamelu a zbytek ovocné bomby. Pěna je samozřejmě hustá a kroužkuje až do konce. I když je to docela prokvašená šestnáctka, pitelnost je výborná a alkohol v chuti nenalezen. Tohle se Kubovi fakt povedlo!

Tak to jsem z toho jelen. Když se podívám na svou recenzi Stalkera číslo tři, tak ten je vyrobený ze stejných surovin, pouze tam není slad Crystal, nicméně chmely jsou, zdá se, totožné. Je tedy zvláštní, že tahle čtvrtá verze byla tolik ovocná. Možná je tam chmelů víc a drastičtěji chmelená za studena. Každopádně čtyřka mi chutnala o dost víc a dostává za to patřičné hodnocení!

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10



pondělí 1. července 2013

Weltenburger Kloster Asam Bock

Opravdu krémová pěna, chvíli kroužkuje a po pár minutách opadá. Tmavá rubínová barva. Vůně je velmi sladká, nejvíce v ní vystupují rozinky, pak sladová složka a trochu alkohol. V chuti dominuje karamel, káva, rozinky, sušené ovoce a doznívání je pak sladké, karamelové, kávové a hřejivé. Tolik k tomu, že jsem si dal pauzu od sladkých piv :D Ona mají opravdu svoje kouzlo, ale ta sladkost přidává k náročnosti pití.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 13. června 2013

Kasteel Tripel 11

Čirá oranžová barva, pěna kvůli vysokému obsahu alkoholu opadá velmi rychle. Vůně je krásně štiplavá, alkoholová a navíc ovocná, s trochou kvasnic. Chuť je velmi komplexní. Postupně se vystřídá ovocnost (nejvíce pomerančová), poté následuje alkohol, ten se přemění v kořenitost a v doznívání se opět ukáže alkoholová hřejivost spolu s mírnou sladkostí a náznakem kvasnic. Doporučuj nechat pivo ve sklenici postupně i trochu ohřát, aby vynikly všechny vůně a chutě, které se v pivu nachází. Oproti mému zklamání z Blondu je toto naprosto parádní ukázka tripelu.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10