Zobrazují se příspěvky se štítkemhořké. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemhořké. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 30. ledna 2015

Sierra Nevada Celebration Fresh Hop IPA

Srdcem tohoto piva jsou čerstvé americké chmely. Ty jsou ihned po sklizni usušeny a přidány do piva maximálně do sedmi dnů od samotné sklizně. Po nalití tento ejl vytvoří vysokou a hustou nažloutlou pěnou, která výborně drží a kroužkuje. Proniká přes ni příjemně kořeněná vůně se stopami karamelu. Chuť je zpočátku nasládlá, ale brzy přechází v příjemnou chmelovou hořkost doprovázenou tóny citrusů a nějakého červeného ovoce. V doznívání převládá tato ovocnost s vyšší hořkostí. Je to velice příjemně pitelné.


Moje subjektivní hodnocení: 8/10



pondělí 9. prosince 2013

BrewDog Hoppy Christmas

Od pohledu typický světlý ejl tmavější měděné barvy s bílou pěnou, co kroužkuje a částečně zůstává na hladině. Na přivonění se mi zase potvrdilo, že mi na stole opravdu přistálo pivo od BrewDogu. Vůně je výrazně kořenitá s náloží exotického ovoce (liči, ananas?). Chuť je drsně (stylem, ne intenzitou) hořká, ale ne přespříliš. I v ní se nachází exotický džus a doznívání je velmi příjemně chmelově hořké/kořenité s odeznívajícím ovocem.

Myslím, že už docela dobře poznávám Simcoe...

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 19. září 2013

Fuller's ESB

Tento Bitter má krásnou zlatou barvu s pěnou, která je doslova krémová a dlouhotrvající. Vůně je ohromující. Nejvíce vyčnívá ovoce v čele s grepy a ostatními citrusy. V pozadí se trochu ozývá chmelová zemitost. Po napití udeří střední říz s ovocnou sladkostí, kterou záhy vystřídá příjemná chmelová hořkost, která doznívá v příjemném hořkosladkém konci. I přes svou stupňovitost a voltáž se mně zdá být velmi lehké a dobře pitelné. Dejte si pozor ;)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




neděle 1. září 2013

Permon Pšeničný speciál

  • Permon Sokolov
  • pšeničné pivo
  • 11 % EPM
  • 4,6 % alkoholu
  • 0,5 l za 41 v hospodě U Alberta (Pellicova 11, Brno)
Voní velmi kořeněně a pomerančově, ve sladovém těle opět vystupují hlavně pomeranče a jistá trpkost, konec je pak hořčejší a téměř bez kvasnic. Spíše než bavorskou mutaci na hefeweizen mi připomíná připomíná například witbier z Jihlavy. Pokud vezmu jako předpoklad, že takhle chutnat má (což je možné), je docela dobrý. Pěna samozřejmě krásně kroužkuje.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10




pátek 23. srpna 2013

Lefebvre Hopus

Tmavá zlatá a neprůhledná barva. Pěna je neobyčejně trvanlivá a kroužkující. I po deseti minutách je na hladině ve slušné vrstvě. Ve vůni vyčnívá tmavé ovoce (rozinky, švestky), trochu citrusy, chlebovost a nádech alkoholu. Plná chuť nabízí vyšší říz i hořkost, více rozinek, citrusů a alkoholu. Doznívání je příjemně hřejivé, hořké citrusové a švestkové. 

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


sobota 17. srpna 2013

Beskydské hořké

Vtipné je, že jsem si předtím myslel, že tohle pivo je obyčejný světlý ležák. Při prvním přičichnutí a napití mi to samozřejmě bylo divné a pak jsem prozřel. Je to velmi povedený hořký a citrusový ale. Hořkost je opravdu znatelná. Při napití prvně chutná po lesním ovoce a po polknutí nastupuje na patře grepová symfonie. Opravdu povedená věc z Beskyd, doporučuju.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

pátek 9. srpna 2013

Bernard Jedenáctka

  • Pivovar Bernard
  • světlý ležák
  • 11 % extraktu původní mladiny
  • 4,5 % alkoholu
  • 0,5 l v lahvi za nějaký kačky ze supermarketu
  • trvanlivost ještě dva měsíce
Tohle je zatím nejobyčejnější pivo, které jsem od Bernarda pil. Ničím nevýrazný ležák, jednoduše průměr.


Moje subjektivní hodnocení: 5/10


středa 31. července 2013

Falkon Zeppelin Pale Ale

Výběr chmelů je úžasný. Ještě než jsem ochutnal mi bylo jasné, že tohle mi bude chutnat. A opravdu. Je to další příklad multivitaminového hořkého ejlu. V tomto je nejvíc cítit mučenka, grep a možná ananas. Vážně skvělá a osvěžující záležitost.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





středa 24. července 2013

Břevnovský Benedict Klášterní IPA

Nahnědlá barva, kvalitní hustá a kroužkující pěna. Vůně jemně citrusová, myslím, že poznávám Chinook. Chuť subjektivně velmi hořká, hodně karamelová a trochu ovocná. Doznívání příjemně hořké, trochu karamelové a hodně ovocné. Taková standardně dobrá IPA. Co k tomu má člověk pořád psát, aby se neopakoval? :)

Moje subjektivní hodnocení: 8/10



úterý 16. července 2013

BrewDog Hardcore IPA

Na tohle jsem se těšil přes týden a pořád nebyla ta správná příležitost na vypití. Až teď. A těšení se vyplatilo. Je to fakt neskutečnej kousek. Od barvy přes vůni až po doznívání je to prostě hardcore pecka. Ovocnost je neuvěřitelná, hořkost zabíjející a doznívání příjemně dorážející. Ano! To musíte zkusit sami.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10


úterý 9. července 2013

BrewDog Dead Pony Club

Zlatá čirá barva, kvalitní pěna se středními bublinkami, ve sklenici drží dlouho. Už při nalévání ucítíte neuvěřitelnou ovocnou vůni. Po přivonění vás zasáhne závan tropického ovoce v čele s grepy, ananasy a pomelem. Po napití tato bomba vystoupí společně s velkým osvěžujícím řízem a velkou chmelovou hořkostí. Ke konci doušku se objeví trocha příjemné kyselosti a doznívání je krásně hořké s náznakem citrusů a lehké zemitosti. Tělo je méně plné, ale pitelnost proklatě nebezpečná. Každé polknutí vybízí k dalšímu napití. 

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

Škoda, že Zoner Photo Studio nemá filtr "vyčistit špinavou sklenici". Tohle je opravdu ukázkový příklad toho, jak se sklenice může podepsat na vzhledu piva. Asi jsem měl starší utěrku, nebo já nevím :/ Na tu fotku si ze studu ani nedám vodoznak :D


čtvrtek 4. července 2013

Falkon Stalker IPA #4

Wow! Nehorázně ovocná vůně. Opravdu výrazně jsou cítit tropická ovoce jako pomelo, maracuja, ananas, grepy, pomeranče. Excelentní. Chuť velmi chmelově hořká a zemitá, spolu s další náloží pomela a maracuji, které se vám rozvalují na jazyku a dělají v puse atmosféru tropické plantáže. Říz je střední, optimální. Ke konci dominuje hlavně hořkost, trochu karamelu a zbytek ovocné bomby. Pěna je samozřejmě hustá a kroužkuje až do konce. I když je to docela prokvašená šestnáctka, pitelnost je výborná a alkohol v chuti nenalezen. Tohle se Kubovi fakt povedlo!

Tak to jsem z toho jelen. Když se podívám na svou recenzi Stalkera číslo tři, tak ten je vyrobený ze stejných surovin, pouze tam není slad Crystal, nicméně chmely jsou, zdá se, totožné. Je tedy zvláštní, že tahle čtvrtá verze byla tolik ovocná. Možná je tam chmelů víc a drastičtěji chmelená za studena. Každopádně čtyřka mi chutnala o dost víc a dostává za to patřičné hodnocení!

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10



středa 3. července 2013

Hendrych H8

Bohužel nevím, kolik tento kousek má alkoholu, ale tipl bych si, že kolem tří a půl procent. Stylem je to klasický český ležák, jen je slabší, než je teď u nás zvykem. Ale skoro byste to na něm nepoznali. Pěna je vynikajícně hustá a kroužkující, vůně hodně kvasnicová a sladová. Tělo pravda ne úplně plné, ale krásně sladové a hodně hořké. Ve Vrchlabí chmelovými šiškami zřejmě nešetří. Doznívání pak mírně sladové, kvasnicové a hořké. Pitelnost je, jak by se dalo čekat, skvělá. Ale třeba já osobně bych si jako letní pití zvolil včerejší Rugby Ale od Nomáda. Strašně jsem si v pivech zvykl na ovocná aromata, která v ležácích chmelených českými nearomatickými chmely těžko budu hledat.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10

Foto zase klame, pivo je spíše žlutější.

úterý 2. července 2013

Nomád Rugby Ale

Příjemná zlatá zakalená barva a kroužkující krémová pěna, která zůstává na hladině až do konce. Vůně  velmi kvasnicová, chmelově zemitá a kořenitá, trochu citrusová. Chuť velmi osvěžující a lehká, tělo méně plné, za to jemně aromatické po použitém chmelu. Chmelová hořkost vyšší, příjemná. Doznívání kvasnicové, zemité, hořké a trochu citrónové. Tohle se naopak Nomádům povedlo na jedničku. Výborný letní ejl, i když to nemá v názvu!

Moje subjektivní hodnocení: 8/10