Zobrazují se příspěvky se štítkemkyselé. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemkyselé. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 8. listopadu 2013

Verhaeghe Duchesse De Bourgogne

Tmavě vínová barva s béžovou pěnou, jenž opadá na hladinu a drží dlouhé minuty. Nechává také na stěnách jemné stopy. Vůně tohoto ejlu je jemně nakyslá, jablečná, vinná a trochu višňová. Chuť na vůni navazuje. Vynikají v ní hlavně kyselé tóny zelených jablek společně s příjemnou sladkostí a náznaky octu. Doznívání je ovocné, sladkokyselé a velice příjemné. Tohle mi DOST chutnalo!

Moje subjektivní hodnocení: 10/10



středa 30. října 2013

St. Austell Admiral's Ale

Bronzová jemně průhledná barva. Pěna do béžova s krásnou pěnivostí. Je docela hustá a opadá pozvolna. Ve vůni je cítit jemná kořenitost a ovocné tóny spolu s pražeností. V chuti je znatelná kořenitost a jemná kyselost. Rovněž se trochu projevují pražené a topinkové tóny. Říz je střední a tělo plnější. Doznívání je ovocné, pražené a trochu kořenitě nahořklé. Osobně mě moc nenadchl.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


neděle 25. srpna 2013

Bacchus Frambozenbier

Temně rudá barva. Pěna je velmi hustá a dlouhotrvající, krásně kroužkuje. Vůně je příjemně ovocná po malinách, sladkokyselá, trochu vyčnívají vinné a octové tóny Flemish Old Brownu. V chuti je nejvíce poznat sladká chuť malin s jemnou kyselostí. Doznívání je příjemně malinové s nádechem kyselosti. Opět velmi dobrá pivní limonáda s opravdovým ovocem... a umělými sladidly.
Moje subjektivní hodnocení: 6/10


sobota 3. srpna 2013

Bacchus Cherry Beer

Temně rudá barva. Pěna je velmi hustá a dlouhotrvající, kroužkuje. Vůně je velmi třešňová, sladkokyselá, trochu vyčnívají vinné a octové tóny Flemish Old Brownu. V chuti je nejvíce poznat sladkokyselá chuť třešní. Doznívání je příjemně třešňově nakyslé. Bohužel neobsahuje jen cukr, ale také umělá sladidla (blíže nespecifikovaná). Tím u mě hodně klesá a i když toto pivo má v sobě opravdové třešně, je to prostě dobrá kyselá třešňová pivní limonáda.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


čtvrtek 25. července 2013

Bacchus Old Flemish Brown

Celkově nakyslé a octové pivo tmavě hnědé barvy. V chuti kyselost trochu připomíná višně. Sem tam se mihne něco jako rozinka, karamel nebo lékořice. Říz je střední a pitelnost je překvapivě docela dobrá. Na tento styl je zřejmě potřeba si hlavně zvyknout. Jo a má rozhodně dost zajímavou etiketu, která kompletně obaluje celou lahev, a ta na sobě nemá už vůbec nic. Docela se těším, až ochutnám jeho ovocné verze (obě mám nyní v lednici).

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


pondělí 22. července 2013

Regensburger Spital Weizen

Weizen s neprůhlednou nazlátlou barvou a kvalitní vysokou pěnou. Ve vůni převažují ovocné tóny v čele s citronovou kyselostí, dále se objevuje jistá chlebovost a banánovost V pozadí se schovává hřebíček. Velký říz podtrhuje středně plné sladké tělo, kde objevujeme další banány a chlebovost. Doznívání je jemně kvasnicové, nakyslejší a trochu banánově ovocné. Lehce nadprůměrné.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10

úterý 21. května 2013

BrewDog Alice Porter

Při otevíračce byly docela problémy, ale po dvou hodinách jsem si ho konečně mohl objednat. Moje první pivo z brůdogu. Musím poděkovat Filímu za fotku, protože mně se nějak nedařilo. Vůně velmi rozinková, topinková a trochu kávová. Chuť trochu kyselá, rozinková a zas kávová, na dojezdu docela čokoláda. Nejzajímavější stout/porter, jaký jsem kdy pil. I Barča mi upíjela. :)

Moje subjektivní hodnocení: 8,9/10