Zobrazují se příspěvky se štítkemhřejivé. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemhřejivé. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 28. listopadu 2013

Brigand

Tmavě zlatá neprůhledná barva s průměrnou bílou a hustou pěnou. Vůně je jemně ovocná ale hlavně silně kořenitá po koriandru a dalším koření. V chuti je cítit hořkost po koření a trocha ovoce, hlavně pomerančů. Doznívání je pak spíše hořké a jemně hřejivé. Ničím zajímavý belgický ejl.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


čtvrtek 21. listopadu 2013

Augustijn Donker

Tmavě jantarová barva. Pěnu má Augustijn jemně béžovou a středně trvanlivou. Vůně je sladká, karamelová a trochu alkoholová. V chuti pokračuje sladký vjem společně s jemnými náznaky tmavého ovoce. Tělo je mírně plnější a závěr je hřejivě sladký. Povedený tmavý strong ejl.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


pondělí 18. listopadu 2013

Belzebuth


Tohle pivo je dle mého dost nepovedený dubbel, který se prodává jen díky jakési "jedinečnosti", protože tak silných piv se neprodávají mraky. Alkohol je tam cítit až moc a jinak je to pivo naprosto nezajímavé...

Moje subjektivní hodnocení: 4/10


pondělí 11. listopadu 2013

Gulden Draak

Toto silné pivo má velmi tmavě hnědou a neprůhlednou barvu. Při nalévání do sklenice se vytvoří velké množství pěny. Ta je tvořena jemnými bublinkami a pozvolna opadá na hladinu, kde za další chvíli mizí. Vůně je jemně alkoholová, rozinková, karamelová a jemně kvasnicová. V chuti je znát plnější tělo, jehož sladké a ovocné tóny společně s jemnou hořkostí vedou do příjemně hřejivého závěru. Průměrně dobrý belgický strong ale...

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


neděle 10. listopadu 2013

Achel Bruin

Toto trapistické pivo má světle hnědou zakalenou barvu s hustou pěnou, jenž kroužkuje a dlouhodobě drží na hladině. Vůně je sladová, vyniká v ní sladkost, karamel, tóny tmavého a sušeného ovoce. Jemně se objevují kvasinky a alkohol. Po napití ústa ovládne jemná hořkost, která se postupně mění na příjemnou karamelovou sladkost s působení tmavého ovoce a doznívání je plné tohoto vjemu s alkoholovou tečkou. Říz je střední, tělo plnější.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10



sobota 9. listopadu 2013

Gulden Draak 9000

Quadruple s tmavě hnědou barvou. Po nalití má monstrózní  pěnu, která opadá pomalu, nechává na sklenici stopy a poté zůstává na hladině. Vůně je výrazně sladově karamelová, jemně rozinková, kvasnicová a lihová. Tělo je plnější a v chuti nalezneme opět karamelové, kvasnicové a alkoholové tóny. Nejsilnější je vjem sladký, ale v doušku se jemně ozývá i hořkost. Závěr je sladký a hřejivý. Spolu se svým bráchou bez 9000 jsou si docela podobní...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10




úterý 22. října 2013

Moinette Blond

Neprůhledná zlatá barva s poletujícmi kvasnicemi. Nízká, ale smetanová pěna, která zůstává dlouho na hladině. Vůně tohoto silného ejlu je nádherně ovocná s tóny manga, pomeranče, banánu a dalších. V pozadí se skrývají jemně štiplavé linky koriandru a hřebíčku. Čas od času zavane odér lihu. Chuť je hořkosladká, říz vyšší a tělo příjemně plné. Opět představuje nejvíce ovocnou sladovou složku s tropickým ovocem, jež svádí po polknutí bitvu s kořením a hřejivou lihovostí. Skvost na dlouhé vychutnávání.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


neděle 20. října 2013

Bier du Boucanier Dark Ale

Tmavě hnědá barva s narudlým odstínem. Pěnivost dobrá, pěna jemně kroužkuje. Vůně hlavně rozinková, jemně kořenitá alkoholová. V plném těle s vysokým řízem nejvíce vyniká sladkost, objevují se rozinky, pražené tóny, karamel hřejivost. Doznívání je v nádechu hořkosladké chuti, alkoholu a rozinek. Docela fajn na takové to domácí rozjímání.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10


úterý 23. července 2013

Maisel & Friends: Stefan's Indian Ale

Nádherně zlatá zakalená barva. Pěnivost je neuvěřitelná a pivo velmi dobře ve sklenici kroužkuje. Už při nalévání vás do nosu udeří silná vůně. Je v ní cítit sladké ovoce a jemná chmelová kořenitost. V plném těle je vyšší říz a ovocnost v čele s grepy a ananasy doprovází silná chmelová hořkost, která zanechává v ústech příjemný suchý pocit. Doznívání je pak navíc ovocné a lehce hřejivé. Způsob, jak se v tomto pivu snoubí ovocná sladkost s chmelovou hořkostí, je jedinečný.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10

neděle 21. července 2013

La Trappe Quadrupel

Zakalená oranžovo-rudá barva s poletujícími kvasinkami. Po nalití se vytvoří obrovská pěna, která po chvíli zůstane v malé vrstvě na hladině a ve sklenici kroužkuje. Vůně je trochu ovocná, trochu karamelová a velmi sladká. V plném těle nejvíce vystupuje karamel a různé tmavé ovoce, dominuje samozřejmě příjemná sladkost. Doznívání je jemně hřejivé, dlouhé a komplexní. Stojí za to vychutnat si každý doušek. Tohle mi vážně chutnalo.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10 (sic!)



pondělí 8. července 2013

Belhaven Scottish Stout

Tento stout má černou naprosto neprůhlednou barvu a hustou béžovou pěnu, která opadá po pár minutách. Vůně je pražená, skoro až kouřová a jemně čokoládová. V těle dominuje opět nakuřovanost a praženost sladu, vyčnívají jemné čokoládové tóny. Doznívání je velmi dlouhé a příjemné. Pražené, čokoládové a trochu hřejivé. Je spíš hořčejší než sladší, ale pitelnost je skvělá. Škoda té čiré lahve... Kdybych ho neměl z temného sklepa Pivní lékárny, kdo ví, jak by chutnal.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


sobota 29. června 2013

Kasteel Donker

Proti světlu tmavě rubínová barva. Hustá béžová pěna, která opadá pozvolna. Vůně nás zavádí do karamelové a sladové sladkosti, sem tam vykukuje i lékořice a rozinky a později i alkohol. V chuti je největší vjem sladkost. Přes ni jsou cítit tóny karamele, oříšků, sušeného ovoce a alkoholu. Doznívání je hřejivé a příjemně sladké. Ale teď si dám od sladkých piv chvíli pauzu...

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


čtvrtek 30. května 2013

Marc's Chocolate Bock

Krásná nahnědlá pěna, která je velmi hustá a ve sklenici drží opravdu dlouho. Vůně po pražené kávě, čokoládě, rozinkách, karamelu a dokonce i troše lesního ovoce. Chuť je kávově hořká a trpká, s příjemným řízem. Rovněž se objevují čokoládové a rozinkové tóny ve velmi plném těle. Hořkost je střední a sladkost vyšší. Doznívání je dlouhé, příjemně kávově hořké se známky lesního ovoce, nejspíše malin, a alkoholu. Velmi komplexní pivo, které mě bavilo od začátku do konce. Vařeno podle Reinheitsgebotu, takže čokoláda je přítomna jen díky tmavým sladům, i když by se podle názvu mohlo zdát, že je tam přidána.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





pátek 8. března 2013

Schneider Aventinus Weizen-Eisbock

Tak toto je pivo, kvůli kterému je plno lidí schopno čekat frontu před otevřením Netopýra. Vyrábí se zajímavým způsobem, který zahrnuje zmražení na teplotu kolem -25 °C a pak odebírání ledu, aby bylo silnější a více výraznější po všech stránkách (velmi zjednodušeně napsáno, sám tomu taky úplně nerozumím). Ačkoliv jsem se těšil na velkou variaci chutí a vůní, sám jsem tam našel jen… no… banán a alkohol. Tyto dvě složky jsou v chuti i vůni opravdu nejvíce výrazné. Po napití jsem možná měl pocit, že tam jsou i nějaké lehce karamelové a švestkové tóny, nicméně opravdu velmi slabě a všechno mi po polknutí přebíjela alkoholová hřejivost. Celkově velmi zajímavé a výrazné pivo, ale pro mě už je až moc silné.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10

Pozn.: Tento večer se mi nedařilo udělat dobré fotky, tak to prosím nějak překousnětě :)