Zobrazují se příspěvky se štítkemšvestky. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemšvestky. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 7. října 2013

Fuller's Golden Pride

Poměrně hustá dlouhotrvající pěna, krásná narudlá barva. Vůně sladová, jemně alkoholová a sladká po tmavším ovoci, například švestek a rozinek. Plné tělo nabízí příjemnou hořkost s vyšším řízem a dalšími ovocnými tóny. Velmi komplexní zážitek.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10



pátek 27. září 2013

Belhaven Wee Heavy

Barva tohoto skotského ejlu je tmavě rubínová. Pěna je lehce nahnědlá, brzy opadne, ale v tenké vrstvě statečně drží, jemně kroužkuje. Vůně je sladová, karamelová, lehounce rozinková. V chuti dominuje obrovská sladkost, ve které se skrývá mnoho dalších chutí. Například švestky, karamel a místy snad i pražené tóny kávy či čokolády. Nižší říz umocňuje zážitek. Jak je psáno na obalu, toto pivo je třeba pomalu upíjet, vychutnávat a respektovat.

Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou piju skoro výhradně skvělé kousky, které se prostě nedají hodnotit nedobře

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




pondělí 26. srpna 2013

Meantime India Pale Ale

Tato IPA má standardní tmavě zlatou barvu a velmi kvalitní pěnu, která neopadává a krásně kroužkuje. Voní po tmavém ovoci, taktéž po sladkém tropickém. Chuť je velmi plná s velkým řízem a rovněž velmi komplexní. Na začátku doušku vystupuje hlavně tmavé ovoce a trochu karamelu, vprostřed pak vyčnívá sladkost pomerančů a mučenky. Závěr je hořký, rozinkový a hřejivý. Velmi povedené pivo. Nevýhodou je opravdu brutální cena, výhodou chuť a provedení lahve (tvar + špuntík).

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 27. června 2013

Primátor Double

  • Pivovar Primátor
  • baltic porter
  • 24 % extraktu původní mladiny (jak to vařili? asi na litr mladiny kilo sladu :D)
  • 10,5 % alkoholu
  • 0,5 l za 24 Kč v Tescu
Tohle pivo je vražedné. Dal jsem si ho teď podruhé s přestávkou pár měsíců... A musím říct, že chutná úplně stejně jako poprvé. Ale tentokrát jsem si ho radši dal s kolegyní napůl, protože nemá cenu do sebe vytlačit celý lahváč. Je to pivo černé barvy, hnědou průměrnou pěnou a velmi sladkou vůní s náznaky alkoholu, kávy, švestek, rozinek. Po napití nejvíce vystoupí sladkost. Na škále sladkosti od 1 do 10 má toto pivo minimálně 14. Je to opravdu nejsilnější vjem, který v začátku doušku přebíjí všechny další složky. Když na chvíli odezní, sem tam vypluje zrníčko kávy či kousek rozinky, ale pak se vám ústa opět zalijí sladkostí a velkou alkoholovou hřejivostí.

Primátor Double se prostě nedá pít jen tak. Někdy si ho musím otevřít například ke stejku, ale bez možnosti něco po napití zakousnout se utopíte v cukru.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10

sobota 1. června 2013

Westmalle Dubbel

Velmi tmavě rubínová barva, světle hnědá pěna držící na hladině. Vůně po sladu, karamelu a tmavém ovoci. Tělo velmi plné a sladké, se stopami švestek, sladu, karamelu a dokonce i čokolády s mírně hřejivým koncem. Doznívání je dlouhé a suché, s převahou sladkosti, sladu a čokolády. Pitelnost menší, ale na vychutnávání opět parádní, jak by jeden ostatně čekal.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10