Zobrazují se příspěvky se štítkemimperial stout. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemimperial stout. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 13. března 2014

BrewDog Cocoa Psycho

Proč pivo dostalo název Psycho? Kromě několika tmavých sladů je do něj přidaný nesladovaný pražený ječmen, do varu se házela kávová zrna a do ležení zase surové kakaové boby, vanilkové lusky a dubové hobliny. Výsledek je fakt kakaový psychouš. Pěna byla úúúplně hnědá, jako když si uděláte kakao. Vůně docela výrazná čokoládová, kávová, rozinková, pražená. V chuti opět vystupovaly různé pražené složky, občas jsem měl pocit, že cítím tu vanilku. Doznívání jemně hřejivé, kávové, suché hořké a na jazyku zůstávala chuť kakaa. Fakt supr :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 26. února 2014

BrewDog Old World Russian Imperial Stout

  • BrewDog (UK)
  • imperial stout
  • 22 % extraktu původní mladiny
  • 9,5 % alkoholu
  • hořkost 71 IBU
  • Magnum, Cascade, Galena a Columbus.
  • 0,3 l za 78 Kč z Ochutnávkové
Velmi kávový, pražený a příjemně alkoholový. Všechny složky jsou správně výrazné, taková piva mi moc chutnají.

Osoby v pozadí byly vycenzurovány.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10




úterý 11. února 2014

Thornbridge St. Petersburg Russian Imperial Stout

  • Thornbridge (UK)
  • imperial stout
  • 7,4 % alkoholu
  • 0,5 l za asi (fakt už si to nepamatuju) 3 GBP v Cambridge Wine Merchants
Černá barva s jemný odstíny červené. Béžová pěna, která se tvoří opravdu bohatě a opadává pomalu. Ve vůni během konzumace vystupuje snad všechno, co by od stoutu člověk čekal. Výrazná káva, tmavý slad, trocha karamelu a čokolády, možná i alkoholu. Chuť je pražená hořká, kávová, ale zároveň se objevuje i sladká složka. Ke konci nastoupí i rozinky/třesně a doznívání je navíc úžasně kávové a hřejivé.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10

Od pivovaru Thornbridge chci určitě ochutnat více...


sobota 25. května 2013

Flying Dog Kujo Imperial Coffee Stout

Moje třetí pivo ze země za velkou louží. Velmi černé, s pěnou, která brzy opadne a nezůstává na hladině. Vůně velmi alkoholová a kávová, možná s trochou nějakého švestka-like ovoce. A celá ta vůně mi připomíná, nesmějte se, vůni dřeva u starého nábytku. V chuti je jemně cítit kávová hořkost, káva a alkohol. Doznívání se nese ve stejném duchu. Rozhodně je to zajímavý kousek, ale taky spíš do studených zimních večerů...

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10

Heureka! Přišel jsem asi konečně na to, jak dělat dobré pivní fotky :)