Zobrazují se příspěvky se štítkemgoldings. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemgoldings. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 13. března 2014

BrewDog Cocoa Psycho

Proč pivo dostalo název Psycho? Kromě několika tmavých sladů je do něj přidaný nesladovaný pražený ječmen, do varu se házela kávová zrna a do ležení zase surové kakaové boby, vanilkové lusky a dubové hobliny. Výsledek je fakt kakaový psychouš. Pěna byla úúúplně hnědá, jako když si uděláte kakao. Vůně docela výrazná čokoládová, kávová, rozinková, pražená. V chuti opět vystupovaly různé pražené složky, občas jsem měl pocit, že cítím tu vanilku. Doznívání jemně hřejivé, kávové, suché hořké a na jazyku zůstávala chuť kakaa. Fakt supr :)

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


středa 5. března 2014

Harviestoun Bitter & Twisted

  • Harviestoun Brewery (UK, Skotsko)
  • blonde ale
  • 4,2 % alkoholu
  • chmely Styrian Goldings, Challenger, Hallertau Hersbrücker
Opravdu světlá zlatá/žlutá barva, pěna nic moc. Vůně krásně citrusová, chmelová a sladová. Chuť středně hořká, ovocná, velmi svěží a tělo mi přijde docela dost sladové. Tato kombinace mě zaujala a třetinka zmizela během okamžiků :(

Moje subjektivní hodnocení: 9/10


čtvrtek 27. února 2014

Adnams Innovation (Jack Brand)

  • Pivovar Adnams (UK)
  • india pale ale
  • 6,7 % alkoholu
  • chmely Boadicea, Columbus, Styrian Goldings
  • 0,33 l za 1,69 GBP v obchodě Bacchnalia v Cambridge
Jelikož toto bylo jedno z nejlevnějších piv z těch, co jsem si dovezl, neměl jsem kdovíjaká očekávání. O to více jsem nemohl uvěřit svým chuťovým buňkám po prvním napití. Je to neskutečně nachmelená IPA. V chuti je cítit ta správně silná hořkost, ve vůni i v doušku kruťácká citrusová ovocnost, co krásně odeznívala po polknutí. Myslím, že Innovation můžu bez výčitek srovnat s Torpedem z Californie a říct, že mi možná hrdina této recenze chutnal o trochu víc... Litoval jsem, že ho mám jen třetinku a v ČR asi další jen tak neseženu.

Moje subjektivní hodnocení: 10/10




neděle 27. října 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Goldings

Po delší odmlce je tu devátý PAA, tedy pokud dobře počítám. Goldings je v Anglii podobně tradiční jako u nás ŽPČ (zdroj: moje general knowledge, nemusí to být pravda, tak mě prosím nebičujte). Mně voněl po citrusech a trochu kořenitě, chutnal citrusově a doznívání měl... bujónové! Musím si někdy zkusit dát ještě jiný Goldings singlehop, protože to doznívání bylo fakt zvláštní a nevšední.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


úterý 2. července 2013

Nomád Rugby Ale

Příjemná zlatá zakalená barva a kroužkující krémová pěna, která zůstává na hladině až do konce. Vůně  velmi kvasnicová, chmelově zemitá a kořenitá, trochu citrusová. Chuť velmi osvěžující a lehká, tělo méně plné, za to jemně aromatické po použitém chmelu. Chmelová hořkost vyšší, příjemná. Doznívání kvasnicové, zemité, hořké a trochu citrónové. Tohle se naopak Nomádům povedlo na jedničku. Výborný letní ejl, i když to nemá v názvu!

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


středa 19. června 2013

Iron Maiden Trooper

Ejl, jehož autor je známý vokalista z Iron Maiden, Bruce Dickinson. Většinou si kapely nechávají pod svou značkou vařit piva hodně nudná a nezajímavá, nicméně Maidni tvoří čestnou výjimku. Bruce je prý velký nadšenec do piva a proto si nechal uvařit toto "Premium British beer". A já mu ho musím pochválit. Má krasnou průsvitnou hnědou barvu, pěna je první minuty tak hustá, že by se dala krájet a kroužkuje. Vážně, s takhle dobrou pěnou se člověk u lahváče jen tak nesetká. Chuť i vůně jsou směs příjemné sladovosti, karamelu, oříšků, jemné chmelové zemitosti a náznaků citrusů, které vystupují na pozadí opravdu zlehka. Říz je vyšší, příjemný a hořkost střední a rovněž velice příjemná. Tipuju tak cca 30 IBU. Celkově je to velmi vyvážené pivo a člověka rozhodně nenudí, pitelnost je dost dobrá. Tohle se vám, pane Dickinsone, povedlo!

Moje subjektivní hodnocení: 7,9/10

Btw začínám na fotky dávat vodoznak. Není to kvůli tomu, že by mi je někdo "kradl", koneckonců celý obsah uveřejňuji pod licencí Creative Commons. Ale třeba se víc lidem vštípí do hlavy adresa tohoto blogu :)





sobota 25. května 2013

Flying Dog Kujo Imperial Coffee Stout

Moje třetí pivo ze země za velkou louží. Velmi černé, s pěnou, která brzy opadne a nezůstává na hladině. Vůně velmi alkoholová a kávová, možná s trochou nějakého švestka-like ovoce. A celá ta vůně mi připomíná, nesmějte se, vůni dřeva u starého nábytku. V chuti je jemně cítit kávová hořkost, káva a alkohol. Doznívání se nese ve stejném duchu. Rozhodně je to zajímavý kousek, ale taky spíš do studených zimních večerů...

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10

Heureka! Přišel jsem asi konečně na to, jak dělat dobré pivní fotky :)


pondělí 20. května 2013

Fuller's 1845

  • Fuller's (UK)
  • english strong ale
  • 6,3 % alkoholu
  • bottle conditioned, zrání 100 dní
  • 0,5 l za 88 Kč v The Immigrant
Vůně velmi ovocná, lehce chmelově kořenitá. V chuti opět ovoce, jemná sladkost a sladovost, které s vysokým řízem a jemnou chmelovou hořkostí naprosto ovládnou vaše smysly. Zní to jako kravina z PR oddělení, ale pro mě to tak bylo :) Doznívání je ovocné a hořké. 1845 je London Pride dovedený k ještě vyšší dokonalosti.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10