Zobrazují se příspěvky se štítkemmatuška. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemmatuška. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 21. května 2013

Matuška OP Open Ale

  • Pivovar Matuška
  • american india pale ale
  • 13,5 % extraktu původní mladiny
  • 5,5 % alkoholu
  • hořkost 50 IBU, chmely Columbus a Citra (oba US, druhý pouze na dry hopping)
  • 0,5 l za 55 Kč v Ochutnávkové pivnici
Toto pivo bylo uvařeno k příležitosti otevření Ochutnávkové pivnice. Podle mě klasická APA. Velmi štiplavá chmelová a grepová vůně, ve které už cítíte hořkost, jaká na vás udeří. A ta po napití opravdu udeří. Chuť opravdu velmi chmelově hořká, ovocná (grepy, citrony, pomeranče) a jemně kvasnicová. Pěna skvělá, kroužkuje. Říz poměrně vysoký, doznívání kvasnicové a ovocně sladké, trochu hořké. Pitelnost nehorázná. Svůj půllitr jsem vypil do patnácti minut.

Moje subjektivní hodnocení: 9,1/10



pondělí 25. března 2013

Matuška California

Ukázalo se, že jsem schopen vydržet bez ochutnávání piva i dva dny. Ale teď ke Californii. Má krásnou a hustou pěnu, která ve sklenici vydrží déle a kroužkuje. Vůně je na Matuškovic poměry poněkud málo výrazná, ale vynikají citrusové, nejvíce pomerančové tóny a malinko kvasnic. Po napití přijde velká chmelová hořkost, další citrusy vepředu s grepy/pomeranči a lehká sladovost. Doznívání je hořké a kvasnicové. Velmi pitelné pivo.

Moje subjektivní hodnocení: 7,9/10




pondělí 18. března 2013

Matuška Námořník

  • Pivovar Matuška Broumy
  • polotmavý ležák
  • 15 % extraktu původní mladiny
  • 6,3 % alkoholu
  • chmely Agnus, Premiant, ŽPČ
  • 0,5 l za 55 Kč v Klubu Netopýr
Velmi chmelený polotmavý ležák, který chutná úplně jak nějaký svrchňák. Bude to kvůli chmelu Agnus, který je z českých nejhořčejší a hodně aromatický. Pivo má výbornou hustou a trvající pěnu, která ukázkově kroužkuje (od Matušky jsem taky nikdy nic jiného zatím neviděl). Vůně je velmi výrazná! Ale po čem, to vám neřeknu. Tady se objevuje ten problém, že nejsem zkušený degustátor. Prostě mi to po něčem šíleně voní, ale nejsem schopen říct po čem. Na Recenzích jsem si tedy přečetl, že to bude asi slad. Ale přiznám se, že sám bych to nepoznal. Chuť je velmi chmelově hořká a kořenitá, sladová (hehe) a s vyšším řízem. Trochu se mi zdá, že tam vystupují citrusy. To by mohlo znamenat, že mimo výše uvedených českých chmelů Matuškovic kluci použili i americký Columbus, ale to nemám ověřeno. Doznívání je hořké. A taky je to skvěle pitelné :)

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10