Zobrazují se příspěvky se štítkemneměcko. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemneměcko. Zobrazit všechny příspěvky

úterý 6. srpna 2013

Jacob Weissbier

Tento weizen má stejně jako mnoho jeho pšeničných druhů neprůhledně oranžovou barvu a hustou bílou pěnu, která opadává velmi pozvolna a ve sklenici vydrží celou dobu konzumace. Vůně je velmi výrazně chlebová a banánová s nádechem kvasnic. Chuť je i při plnějším těle překvapivě lehká a vyvážená. Nacházíme opět chlebovost, banánovou sladkost a trochu citronové kyselosti v osvěžujícím velkém řízu. Po polknutí se objevují příjemné banány, kvasnice a jemně kyselý konec. Yum.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


pátek 12. července 2013

Osser Weisse

Oranžovo-žlutá neprůhledná barva. Vysoká pěna s většími bublinami. Vůně jemně kořeněná, trochu banánová a velmi citrusová po citronech a limetkách. V chuti nalézáme osvěžující říz, velkou ovocnost v čele s banány a citrusy. Vjem citronů a limetek je opravdu silný. Tělo je méně plné, ale velmi osvěžující. V doznívání dominuje koriandr s lehkou banánovostí a kvasnicemi. 

Nutno podotknout, že mi lahváč pár vteřin po otevření docela solidně vypěnil i když jsem ho měl předtím pár dnů v lednici. 

Moje subjektivní hodnocení: 6/10

čtvrtek 27. června 2013

Mahr's Bräu Der Weisse Bock

Mmmm, ještě teď se po něm olizuju. Výborný případ pšeničného kozla (bock - kozel). Nemusím snad zdůrazňovat, že pěna byla jak se patří. No ale ta vůně, ta byla čarovná. Sladká, s tóny karamelu, kávy, jemně alkoholu a vzdáleně i banánů, snad i rozinek. Chuť velmi plná, střední až nižší říz a opět karamel, banány a sladkost. Doznívání je plné toho všeho a celkově je to důstojný soupeř třeba pro Aventina.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10