úterý 13. srpna 2013

U 3 růží americká pšenice

Výborná pěna, vůně nakyslá, chmelově kořenitá a trochu ovocná. V chuti je hodně cítit aroma po amerických chmelech, osobně tipuju Citru nebo Cascade nebo oboje. Pšenici tento nový rozměr hodně sluší. Moc dobře se to pije. Jen houšť.

Moje subjektivní hodnocení: 8/10

neděle 11. srpna 2013

Carnegie Porter 3,5%

Slabší verze porteru, který má normálně 5,5 % alkoholu. Proč slabší? Pokud ještě nevíte, jak to ve Švédsku funguje, přečtěte si výborný článek od Pivníků. Zpět k ošizenému porteru. Má skoro neprůhledně černou barvu, kvalita pěny je standardní - pěnivost i výdrž slušná, barva do béžova. Vůně po spáleném karamelu a tmavém ovoci, v chuti zhruba to samé, trochu se přidávají rozinky, sem tam zavane káva. Pitelnost a kvalita při pohlédnutí na ono omezení alkoholu určitě dobrá.

Moje subjektivní hodnocení: 6/10


pátek 9. srpna 2013

Bernard Jedenáctka

  • Pivovar Bernard
  • světlý ležák
  • 11 % extraktu původní mladiny
  • 4,5 % alkoholu
  • 0,5 l v lahvi za nějaký kačky ze supermarketu
  • trvanlivost ještě dva měsíce
Tohle je zatím nejobyčejnější pivo, které jsem od Bernarda pil. Ničím nevýrazný ležák, jednoduše průměr.


Moje subjektivní hodnocení: 5/10


čtvrtek 8. srpna 2013

Polička Záviš

  • Pivovar Polička
  • světlý ležák
  • 12,4 % extraktu původní mladiny
  • 5,2 % alkoholu
  • 0,5 Kč 14 Kč v Pivním sklepě
  • trvanlivost ještě necelý měsíc
Mě nebaví popisovat ležáky. Beztak to ještě ani "odborně" neumím. Polička mně prostě chutná. Jak točená jak v lahvi. Top tohoto stylu u nás. A taky skvělej "poměr cena/výkon".

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

středa 7. srpna 2013

König Ludwig Weissbier Hell

Tato varianta na hefeweizen má mírně nažloutlejší barvu a velmi kvalitní, dlouhotrvající pěnu. Vůně je velmi sladová a chlebová s náznakem banánu. V plnějším těle opět dominuje sladovo-chlebová chuť, v pozadí se skrývá ovocnost a jemná kyselost. Doznívání je příjemně chlebové a jemné. Sladovější záležitost, nic moc pro mě, ale i tak docela zajímavé.

Mimochodem nadále asi nebude vycházet jedna recenze denně, protože se mi jaksi nakupilo plno jiných činností a už není tolik času jako dřív.

Moje subjektivní hodnocení: 6,5/10

úterý 6. srpna 2013

Jacob Weissbier

Tento weizen má stejně jako mnoho jeho pšeničných druhů neprůhledně oranžovou barvu a hustou bílou pěnu, která opadává velmi pozvolna a ve sklenici vydrží celou dobu konzumace. Vůně je velmi výrazně chlebová a banánová s nádechem kvasnic. Chuť je i při plnějším těle překvapivě lehká a vyvážená. Nacházíme opět chlebovost, banánovou sladkost a trochu citronové kyselosti v osvěžujícím velkém řízu. Po polknutí se objevují příjemné banány, kvasnice a jemně kyselý konec. Yum.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


neděle 4. srpna 2013

Bernard kvasnicová desítka

  • Pivovar Bernard
  • světlý ležák
  • 10 % extraktu původní mladiny
  • 4,2 % alkoholu
  • 0,5 l v lahvi za 15 Kč z Pivního sklepa
  • trvanlivost 2.1.2014
Klasická zlatavá průhledná barva, velmi kvalitní pěna. Hustá, drží dlouho a dokonce solidně kroužkuje. Na lahev rozhodně velký úspěch. Vůně jemně chmelová, kvasnicová a příjemně sladová. Tělo je méně plné, ale krásně sladové, se středním řízem a příjemnou chmelovou hořkostí. Na konci doznívá sladový vjem a trochu kvasnic. Pro mě do tohoto data nejlepší česká lahvová desítka.

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


sobota 3. srpna 2013

Bacchus Cherry Beer

Temně rudá barva. Pěna je velmi hustá a dlouhotrvající, kroužkuje. Vůně je velmi třešňová, sladkokyselá, trochu vyčnívají vinné a octové tóny Flemish Old Brownu. V chuti je nejvíce poznat sladkokyselá chuť třešní. Doznívání je příjemně třešňově nakyslé. Bohužel neobsahuje jen cukr, ale také umělá sladidla (blíže nespecifikovaná). Tím u mě hodně klesá a i když toto pivo má v sobě opravdové třešně, je to prostě dobrá kyselá třešňová pivní limonáda.

Moje subjektivní hodnocení: 5/10


pátek 2. srpna 2013

Falkon Stalker IPA #6

Oproti čtvrté verzi (schválně si zkuste použít hledání) chybí v šestce chmel Chinook. Tato verze mi zase přijde daleko míň ovocná, což nemusí být úplně na škodu. Více dominuje karamel a s menším řízem to opět velmi povedená silnější IPA.

Dnes musím ještě do OP, protože jsem se mylně domníval, že jsem ochutnal i pátou verzi. Začínám v tom mít docela solidní zmatek. K tomu ještě musím přičíst, že jsem byl poslední čtyři dny opět "mimo" a teď v úterý odpoledne dopisuju asi pět recenzí a hledám fotky všude možně i nemožně... Cheers!

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10


čtvrtek 1. srpna 2013

Břevnovský Benedict pšeničný

Po prvním napití jsem si uvědomil, že to chutná velmi podobně jako pšenice od Primátora. Je tedy hodně ovocná a i kořeněná, ale přitom je lehčí. Samozřejmostí je velký říz a skvělá pitelnost. Přijde mi, že v Benedictu neumí uvařit špatné pivo. Btw po dopití jsem šel na brněnský koncert Alice Coopera :) Jo a měl jsem takovou žízeň, že jsem prvně pil a až pak fotil.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10