pátek 31. května 2013

Jihlavský Radniční Postapocalyptic Ale Chinook

Chinook mi přijde jako takový mix Cascadu a Challengeru. Vůni má méně výraznou, chmelově kořenitou a po exotickém ovoci, dohodli jsme se s Filipem na mučence :D. Hořkost v těle je poměrně vysoká a doznívání je opět příjemně exoticky ovocné a hořké.

Moje subjektivní hodnocení: 7/10




čtvrtek 30. května 2013

Marc's Chocolate Bock

Krásná nahnědlá pěna, která je velmi hustá a ve sklenici drží opravdu dlouho. Vůně po pražené kávě, čokoládě, rozinkách, karamelu a dokonce i troše lesního ovoce. Chuť je kávově hořká a trpká, s příjemným řízem. Rovněž se objevují čokoládové a rozinkové tóny ve velmi plném těle. Hořkost je střední a sladkost vyšší. Doznívání je dlouhé, příjemně kávově hořké se známky lesního ovoce, nejspíše malin, a alkoholu. Velmi komplexní pivo, které mě bavilo od začátku do konce. Vařeno podle Reinheitsgebotu, takže čokoláda je přítomna jen díky tmavým sladům, i když by se podle názvu mohlo zdát, že je tam přidána.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10





středa 29. května 2013

Schneider-Weisse Unser Aventinus

Jak se mě hodně lidí ptá na to, jaké pivo mi nejvíc chutnalo, tak ačkoliv se na to jednoznačně odpovědět nedá, tohle je jeden z kandidátů. Dnes jsem se s ním setkal potřetí a opět musím uznat, že je to nevšedně dobré pivo. Má tmavě hnědou naprosto neprůhlednou barvu a hustou bílou pěnu, která kroužkuje a ve sklenici drží celou dobu. Ve vůni dominují banán, hřebíček a další ovocné a kořeněné tóny, sem tam zavane alkohol, ale opravdu jen mírně. Tělo má velmi plné, ale přitom jemné a ovocné, téměř bez hořkosti a se středním řízem. Občas se přes sladkou úrodu banánů probijí nějaké pražené kávové či karamelové tóny. Ke konci nastupuje kořenitost, hlavně opět hřebíček a doznívání je banánově sladké s trochou alkoholu a kvasnic. Pitelnost je naprosto skvělá a opravdu těžko se věří, že je to pivo s tak velkým extraktem a podílem alkoholu. Pokud ho někde uvidíte, rozhodně neváhejte a dejte si. Výborný je i v lahvi a ta není ani tak drahá. Aventinus je prostě jedna z mých srdcových záležitostí.

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10


úterý 28. května 2013

Westmalle Tripel

Krásně zakalená světle oranžová barva. Nízká pěna, která by se dala krájet a ve sklenici drží do konce konzumace. Vůně po koření, pomerančové kůře a a troše alkoholu. Po napití prvně udeří poměrně vysoký říz, který se rozvine v ovocné sladkosti a doznívá v kořenitosti, alkoholu a náznaku kvasnic. Po dolití zbytku kvasnic ze dna sklenice a mírném zteplání piva se začíná více projevovat alkoholovost, jakožto i další ovocné a kořeněné chutě v těle. Lahůdka na večerní usrkávání. 

Moje subjektivní hodnocení: 9,5/10

Fotka je vyfocená se špatným vyvážením bílé - pivo je fskutečnosti opravdu světle oranžové až žluté. Tato chyba se snad nebude opakovat.



pondělí 27. května 2013

Pink Killer

Nekupujte si to. Je to sice pivo z Belgie, ale principem se nijak neliší od radleru od českých chemiček Heinekenu (schválně za jak dlouho mi tato vypečená společnost napíše, že radler je jejich ochranná známka a já ji tu nesmím užívat). Ve složení je uvedena grapefruitová šťáva, aromata, sladidlo a "příchutě". Prostě taková růžová chemická sladká bomba. Pěna se udělá překvapivě hustá, ale brzy padá. Vůně je uměle sladká, jakoby po žvýkačce a možná tedy i po tom grapefruitu. Po napití se dostaví mírňoučká chmelovo-grepová hořkost a nehorázně sladké tělo. Říz střední. Doznívání je mírně grepově trpké a sladké. Občas se tam v tom celém nadělení objeví náznak kvasnic. Dva body za logo. Jdu si spravit chuť 100% pomerančovým džusem.

Moje subjektivní hodnocení: 2/10



Nomád Karel India Pale Ale

Poprvé za třináct piv se mi stalo, že jsem v OP dostal pivo do viditelně trochu špinavého skla. Ale což, jednou jim to odpustím. Vůně velmi citrusová a limetková ze začátku a chmelově zemitá. Po napití vystoupí velká chmelová hořkost, trochu ovoce a karamelu. Doznívání je hořké s náznakem ovoce a velmi zemité. Nejspíše po Kazbeku. Rovněž velmi příjemná záležitost

Moje subjektivní hodnocení: 8/10


Sv. Norbert India Pale Ale

Tak nějak mi připadne, že v tomhle pivu se dá najít skoro všechno :) Při prvním přivonění jsem okamžitě narazil na nějaké tropické sladké ovoce, na mysli mi vytanul ananas. Dále samozřejmě jakási štiplavá chmelová kořenitost. Po napiti docela solidní chmelová hořkost a menší říz, plné ovocné tělo (s citrusy) a chvílemi trochou kvasnic. Dojezd příjemně hořký se zbytkem exotiky, kvasnic a možná trochou karamelu. Velmi komplexní a pitelné pivo. Jo a pěna kroužkuje a drží na hladině.

Moje subjektivní hodnocení: 9/10

sobota 25. května 2013

Hollerdauer Weizenbock

Wow, tohle pivo vůbec nějak nemůžu najít na internetech! A vlastně ani nevím, jak ho pojmenovat v titulku, protože na RateBeeru jsem ho prostě nenašel a i ten pivovar se každý pivo pojmenovává jinak. Jestli to bude číst někdo znalý, klidně mě opravte.

Každopádně je to asi opravdu weizenbock, po natočení voněl hodně po banánech a jablkách. Později se trochu přidal karamel a alkohol. Tělo je velmi plné, trochu ovocné, alkoholové a s větším řízem. Doznívání ovocné s alkoholem. Docela povedený kousek.

Moje subjektivní hodnocení: 7,5/10


Flying Dog Kujo Imperial Coffee Stout

Moje třetí pivo ze země za velkou louží. Velmi černé, s pěnou, která brzy opadne a nezůstává na hladině. Vůně velmi alkoholová a kávová, možná s trochou nějakého švestka-like ovoce. A celá ta vůně mi připomíná, nesmějte se, vůni dřeva u starého nábytku. V chuti je jemně cítit kávová hořkost, káva a alkohol. Doznívání se nese ve stejném duchu. Rozhodně je to zajímavý kousek, ale taky spíš do studených zimních večerů...

Moje subjektivní hodnocení: 8,5/10

Heureka! Přišel jsem asi konečně na to, jak dělat dobré pivní fotky :)


Břevnovský Benedict Imperial Pilsner

Velmi silná verze světlého ležáku. Síla je znát už ve vůni, kde hodně vystupuje alkohol spolu se sladem. V chuti je pak mírná chmelová hořkost (i když je IBU 60, je zakryto velkým podílem původního extraktu), která se přelije ve sladové a alkoholové tělo. Říz střední a pitelnost poměrně dobrá. Alkoholu je tam už ale na mě moc. Hodí se možná na opravdu studené zimní večery. Jo a hádejte co? Pěna kroužkuje! :D

Moje subjektivní hodnocení: 7/10